Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Te mit tennél, ha +4% kockázat...

Te mit tennél, ha +4% kockázati esélye lenne annak, h a babád értelmi fogyatékos lesz?

Figyelt kérdés

Megcsinálták nálam a chorion biopsziát és sajna "rossz" eredményt kaptunk.

A baba kromoszómái között van 1 ami szerkezetében eltér a többitől.Az egyik kromoszómáról letört egy darab és átvándorolt a másikra. (kiegyensúlyozott transzlokásció)

Elvileg ez nem okoz problémát,ha a szülőktől örökölte,de sajna egyikőnkben sincsenek ilyen kromoszómák,tehát ez egy új mutáció.

(Ma megcsinálták az amniocentézist is,de ettől már nem várok más eredményt)

A bioéógus azt mondta,hogy 3-4% eséllyel lehet valami baja a babának...és,hogy döntsük el mit szeretnénk.

Esetleg valaki volt már hasonló helyzetben? Jó lenne olvasni egy két happy and-el végződő történetet!



#magzatvíz #kromoszóma #chrionbiopszia
2015. jan. 13. 17:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%

nincs ilyen történetem de 3-4% nagyon kevés hisz a másik fele 96-97% esély van arra hogy semmi baja nem lesz a babának. tehát én tuti nem vetetném el.

amúgy mondtak valami konkrétat hogy milyen fogyatékosság jöhet szóba?

2015. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Remélem nem nagyon off-olok.

Miért csináltak nálad biopsziát? Ha a biológus azt mondta,h 3-4 % az esély arra,h lesz vmi baja, honnan gondolod,h ez a "baj" értelmi fogyaték lenne?

Amúgy véleményem szerint soha nem lehetsz 100%ig biztos abban, h egészséges lesz a babád. Biztos nem csináltatnék abortuszt: 96-97%, h egészséges babát vetetsz el, ha baja is lesz, nem lehet tudni,h pontosan mennyire súlyos, mi van ha szövődménye lesz a műtétnek.

Hány hetes vagy? Az UH mutat vmi eltérést? Hol voltál UH-n?

2015. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vetetném el, főleg nem 3-4% miatt. Az én babámnál soha nem láttak semmi bajt a terhesség alatt, mindig azt mondták, hogy totál egészséges. Aztán egy évesen most vese és szív műtétre várunk, mert semelyik sem úgy fejlődött ahogy kellett volna. Nem is egyszer nézték uh-n a vesét és a szívet, soha nem találtak nála semmit. Ezen kívül életvidám, nagyon okos, szépen fejlődő kisfiú. Életem legszebb ajándéka Ő. Ha terhesen kiderült volna, hogy ennyi megpróbáltatást vonz maga után, akkor sem lettem volna képes elvetetni Őt. Én mindig ott vagyok Vele. Amennyi energiát elvesz tőlem is ez az egész, annyival többet is kapok, sőt a milliárdszorosát.
2015. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A genetikus mondta,hogy értelmi fogyatékos lehet a baba. De utána olvasva,lehet testi fogyatékos is vagy pedig tanulási nehézségei lehetnek (még az utóbbi talán a legenyhébb)

18.hétben vagyok. Biopsziát csak a korom miatt csináltattam meg.Azaz igazság,hogy utoljára alaposan a 12. héten néztek meg a Bajcsy Zsilinszky kórházban. Ott csinálták a minta vételeket is.Azóta csak amikor a biopsziát meg az amniót csinálták akkor néztek rá egy pillanatra,h jó helyre szúrjanak.De most mindenképpen elmegyek egy 4D ultrahangra!

Amúgy Én is hasonlóképpen gondolkodom...96% egészséges gyereket hogyan is vetethetnék el? Viszont lelkileg nagyon nehéz. :( Mert mi van ha mégis beteg.. :(

2015. jan. 13. 18:57
 5/18 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

készülj fel rá hogy beteg, olvasgass, "képezd" ki magad addig, és ha egészséges lesz akkor kellemesen csalódsz. én ezt tenném. nehéz lesz a hátra levő kb 20hét, de hidd el, szerintem azt is nehezen dolgoznád fel, ha elvetetnéd. életed végéig benned lesz hogy lehet semmi baja nem volt a gyerekednek, max annyi hogy 2óra helyett 3órát kell vele majd tanulni egy nap. és nem lesz szín 5-ös csak 3-as.

2015. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nehogy arra készülj fel, hogy beteg! Ez jó nagy butaság, anyám....

Pozitív gondolkodás, bevonzás! Hidd el, nagyon fontos, hogy megpróbáld az agyadat a pozitív gondolkozás felé terelni. "Minden rendben lesz, gyönyörű, egészséges gyermekem fog születni." stb.

2015. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
igazad van utolós, lehet hogy nem kéne a legrosszabbra készülni de mivel benne van a pakliban nem lehet elsiklani a legrosszabb felett. és igen én olvasgatnék hogy ki hogy mit élt át, hogy kezelte a helyzetet. de ez én vagyok. és ezt kérdezte a kérdező, mi mit tennénk.
2015. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ne 4d re menj, hanem az istenhegyire vagy a rózsakert medicalba. Egy sima 4d nem olyan profi mint egy jó gép egy jó szonográfussal.

Minden jót kívánok nektek

2015. jan. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én konzultálnék orvos genetikussal, mert nagyon nem mindegy, hogy ezzel a képlettel mik a tapasztalatok. A biológus nem orvos! Nálam is a kombinált tesztnél magas volt a Papp-A eredménye, ami a biológus szerint csak a down kórnak a mutatója. Miközben ez nem igaz! (pl terhességi diabetesnél is emelkedhet az értéke)

És a lányom teljesen egészségesen született...

Szóval én konzultálnék orvossal, aki látott már több ilyen esetet és utána mérlegelnék. Az értelmi fogyinak is vannak szintjei.

Azt, hogy vállalnám-e sok mindentől függ. Anyagilag vagyok-e annyira stabil, hogy tudom-e fizetni a fejlesztéseket, van-e egészséges gyerekem, tudok-e még szülni később, van-e segítség a családban.

Míg egy enyhe, vagy középsúlyos fogyit fel lehet szépen nevelni és szakmát is lehet adni a kezébe, egy súlyos, halmozottan fogyatékos ember intézetre szorul.

Azt is tudni kell, hogy a skizofrénia esélye a normál lakosságban 1%, tehát 100 gyerekből később 1 az lesz felnőtt korában. Nálatok 100 emberből 3-nak lehet mentális baja. Elég kicsi esély van erre.

2015. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Lányok.. kicsit keveritek a szezont a fazonnal.

Egyik: a pozitív gondolkodás híve vagyok, azonban a már meglévő sejteket nem fogja átváltoztatni semmiféle pozitív gondolkodás utólag. Most már csak azon gondolkodhat pozitívan, hogy amíg megjön az eredmény ne stresszelje agyon magát.

Másik: A PappA egy teszt egyik része, amiből a teljes teszt is arányszámot számítgatott becsléseket tartalmaz. Genetikán pedig a kromoszómát nézik, különben nem találtak volna 1-et amin szerkezeti eltérés van.

Kérdező: 18-20. heti UH-ra menj el az orvosodhoz. 4D-t pedig kicsit később érdemes általában, de ha ez megnyugtat menj el arra IS. Méhlepényedet különösen jól vizsgáltasd át. Lehet, hogy kicsit „öregebb” mint lennie kellene.

Türelem. Ne vetesd el, mert ha az amnionból az jön ki, hogy semmi baja akkor mit fogsz csinálni??? Attól meg ha izgulsz nem változik semmi, max. ideges leszel Te a családod és a babának se lesz jobb.

2015. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!