Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti fogytatok a terhességi...

Csitta82 kérdése:

Ti fogytatok a terhességi diéta alatt?

Figyelt kérdés
2015. jan. 14. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A terhességi cukorbetegség miatti diétára gondolsz? Én nem fogytam, pedig grammra pontosan betartottam. Mondjuk 44 kg-san estem teherbe, így nem volt miről fogynom, habár a diéta elkezdéséig híztam már jó pár kilót.
2015. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Én túlsúllyal kezdtem a terhességet, szülés után 1 héttel 10 kg-mal voltam kevesebb, mint teherbeeséskor. Mostani terhességemnél - 8 kg-nál járok nagyjából ha leszámítok mindent ami lejön a szüléssel, és van még 5 hetem. De most az elejétől kezdve diétáznom kellett, mert nálunk aki egyszer volt GDM-es, az automatikusan annak számít.
2015. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen , a terhességi cukorra gondoltam. Néha félek hogy nagyon megugrik a cukrom, ezért kevesebb szénhidrátot viszek be. Igy 3 kilot fogytam már. A 25 hétben vagyok. Nézték a babát, minden rendben van vele, szépen fejlődik.Melyik a rosszabb: ha kevesebb szénhidrátot viszek be és fogyok, vagy ha néha magasabb a cukrom?
2015. jan. 14. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

A súlyvesztést és a fogyást különböztessük meg.

Terhesség alatt van a szorosan a terhességhez kapcsolódó súlynövekedés: magzat súlya, magzatvíz, több vér, méhlepény, stb. És van a hízás, ami az anyai testre rakódott zsírt jelenti.


Hízni nem kell terhesség alatt. A magzat és a vonatkozó cuccok összesen 7-9 kg-nál szoktak megállni. Ennyi súlygyarapodás normális. Saját súlyra hízni, tehát zsírréteget halmozni nem kell a terhesség alatt, azt segíti elkerülni a diéta (a cukorbetegséggel járó szövődményekkel együtt).


A mérleg ilyen szempontból nem megbízható, mert nem tudod szétválasztani, hogy a súlygyarapodás miből adódik. Arra inkább a tükör való, látni, ha vastagszik a zsírréteg.


Én 9 kg-mal voltam nehezebb a szülés napján, mint a teherbeeséskor, ez teljes mértékben eltűnt a szüléssel. Tehát zsírt nem halmoztam fel.

2015. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

A magasra felugró cukor ártalmas. Az anyai inzulin nem tud átjutni a méhlepényen, a cukor igen. Ezért a magzati hasnyálmirigy terhelődik meg és bocsát ki túlzott mértékű inzulint. Az inzulin szteroidként funkcionál, gyakorlatilag "felfújja" a babát, míg a méretéhez képest a szervei nem lesznek elég fejlettek.

Ráadásul hajlamosítja későbbi, akár felnőttkori cukorbetegségre.


Az, hogy te fogysz, a babára semmilyen hatással nincs. A szervezetedből elszívja, amire szüksége van.

2015. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kevesebb ch sem jó. A túl alacsony cukor is veszélyes. Vegyél mérőt, ellenőrizd a cukrod, hogy mi, hogyan hat rá. Ha pedig a diéta mellett is rossz a cukrod, akkor inzulin kell. De ne játssz az mértékekkel, ha a diéta nem elég, mert így is kiugró értékek vannak, akkor pedig konzultálj az orvossal.
2015. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nem a cukrom, hanem az inzulinom volt sok már terhesség előtt is, így diétáznom kell . Nem koplalok, csak odafigyelek. :) Eddig 1 kg-al vagyok több. 20 hetesen, de azért karácsonykor elég sokat bűnöztem is, remélem a későbbiekben sem fogok sokat felszedni, igyekszem jobban odafigyelni a dolgokra. Boldog Babavárást! :)
2015. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A mai manüm igy néz ki: reggeli: egy szelt teljes kiörlésü kenyérszelet, sajt, felvágott,kávé tejjel és 2 szem édesitö.tizorai: gyümölcsjoghurt. Ebéd: tál spenot fözelék, 3 kanál fött krumpli, 2 fött tojás, 1 szelet sült csirkemell.uzsonna: korhely leves, után 3 keksz. vacsi, szendvics( olyan mint a reggeli), utána esetleg még répa nyersen és olajos magok. Hol veszitek szénhidrátot?Hol vigyek be többet? A mért értékeim jok az evések után..
2015. jan. 14. 15:10
 9/10 anonim ***** válasza:
A lényeg a mennyiség. Egy szelet tk kenyerben lehet 20 gramm ch és 50 gramm is, attól függ mekkora az a szelet. A krumpli se mindegy mennyi. Minden a mennyiségtől függ. Mondjuk én bolti gyümölcsjoghurtot nem ettem, mert van benne cukor, inkább natúr joghurtot ettem és én tettem.bele gyümölcsöt. Te magad írtad, hogy spórolsz a ch-val,.ezért írtam, hogy azt nem.szabad. Ha 160 grammos diétán vagy, akkor annyit egyél, ha 180 grammoson, akkor annyit.
2015. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
lányok, ezek a diéták akkor is segítenek, ha nem vagyok még várandós? Szeretnék lassan babát, de mindenképp előtte minimum 15kilótól szeretnék megszabadulni. Tudna nekem esetleg valaki küldeni ilyen mintaétrendet?
2015. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!