Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros kismamák, miket nasizto...

Cukros kismamák, miket nasiztok? Mióta tudom, h. cukros vagyok, megbolondulok az édességekért, palacsintát ennék tonnaszám, tejbegrízt, sütnék éjjel nappal. Bűnöztök néha?

Figyelt kérdés
xilitem van itthon,de a dietetikus szerint az nem jó :( az édesítő bogyók ízét meg nem szeretem,mindenből kiérzem. steviát ajánlott,de állítólag annak is van mellékíze és túl drága,h. kísérletezzek vele.

2014. okt. 29. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
eritritet próbáld ki! Nagyon jó nincs mellék íze és szénhidrát tartalma 0! Palacsintát csinálhatsz teljes kiőrlésű tönkölybúza lisztből ugyan olyan mint a sima és abból szoktam :)
2014. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Eritrit-et próbáld ki. Nulla szénhidrát van benne.

Igaz, ez sem olcsó.

Steviát én sem szeretem.

2014. okt. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

bárhol kapok eritritet? most pl. coop lesz a közelben,ahová megyünk... (azonnal kell nekem palacsinta :))

és akkor a xilitemmel tényleg kitörölhetem?

2014. okt. 29. 14:12
 4/10 A kérdező kommentje:
és most olvastam a glukononról,ahogy recepteket keresek. az milyen?
2014. okt. 29. 14:13
 5/10 anonim ***** válasza:
xilittel sincs semmi gond, csak számolni kell a szénhidrát tartalmát. 1-1 arányban. Én ezt használok, ésszel.
2014. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A glukonon magas szénhidrát tartalmú, csak nem dob annyira mint a fehércukor. Én anno aspartam (canderel) tartalmú édesítőket használhattam, más félét nem engedtek. Nem kell megijedni, nagyon könnyű, gyakorlatilag lehetetlen annyit enni belőle amennyi már káros. Négy cukros terhességet csináltam végig és sikerült renben tartani a cukorszintemet. Ismerem a cukrot ennék, Mert nem lehet érzést. Elsősorban uzsira, vagy ebéd után érdemes beleszámolni az édességet. Ha ebédre sok zöldséget eszel hússal, kitöltöd a pocakodat és bizony még belefér az adagba egy kis canderel csoki, vagy zabfalatok keksz. Igen, zabfalatok. A zab miatt lassan emeli a cukorszintet. Ha nasi, akkor még a fagylalt amiből jókat lehet eszegetni. A hideg miatt lehűti a gyomrot és nem fejti ki a vércukrot gyorsan magasra emelő hatását. Ám ha bizonytalan vagy egyél light-osat. :) Én mindig mértem a cukromat, így tudtam,hogy mi az ami megdobja és mi az amivel bűnözhetek kedvemre. Érdemes édesség előtt azért valamit tölteni a pocakba,mert akkor úgy érzed nagyon jól laktál az édességgel.
2014. okt. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Eritritet bioboltban szoktam venni, vagy netről rendelni.

A Xilit-nek a 60%-a szívódik fel, tehát ennyivel jobb, mint a sima kristálycukor, de tényleg számolni kell vele.

100g Xilitben 60g CH van.

2014. okt. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és a nagy cukoréhséget folyadékhiány is okozhatja. Mert valami kellene. Szóval figyelj, hogy meg legyen a két és félliter. Ez a cukorháztartás miatt is fontos.
2014. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én anno felfedeztem egy jó kis diabetikus cukit, ott vásároltam be, ha nagyon nem bírtam már. Nyáron vagy 10 gombóc fagyi, aztán azt be a fagyra és napokig ettem.

Amúgy meg minden bolt diabetikus osztályát csekkoltam és ha onnét megkívántam valamit megvettem. Soha nem bűnöztem, csak a gyerek érdekét tartottam szem előtt, mindent mérleggel méricskéltem.

2014. okt. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én csináltam mirinda szeletet teljeskiörlésű liszttel, édesítőszerrel, csináltam teljes kiörlésű liszttől palacsintát is, zabpehelyből túrógombócot.
2014. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!