Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz igy velünk? Meg fogom...

Mi lesz igy velünk? Meg fogom szeretni?

Figyelt kérdés
Nem akartam több gyereket, de mégis besikerült. Férjem rábeszélt, hogy tartsuk meg. Belementem, de még mindig nem vagyok biztos benne hogy jó döntés volt.. Nem érzem még mindig hogy tudnám szeretni. Lehet hogy tönkreteszi az életemet.... 25 hkm
2015. jan. 14. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbik húgom is besikerült babaként érkezett. Azóta eltelt közel két évtized, de anyukám még mindig mondogatja nekem néha, mekkora szerencse, hogy megszületett, mennyire hálás érte a gondviselésnek. Pedig ő is nagyon aggódott, mert már 40 fölött volt a terhesség idején, nem tudta, lesz-e még türelme babázni.
2015. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Értem a félelmeidet, de szerintem születése után hálás leszel a sorsnak, hogy őt is megadta neked.

Ez egy furcsa átmenet, amint most keresztülmész, de valóban el tudnád képzelni, hogy nem szereted azt a cuki szempárt, azt a mosolyt, az a csicsergést?

Tudom elcsépelt, de ő most egy "sült galamb", aki az öletekbe hullik, míg mások küzdenek a gyermekért. Próbáld meg átértékelni a helyzetet.

2015. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A férjem is azt mondogatja hoy ha itt lesz szeretni fogom. De nekem sirnom kell ha rá gondolok.....
2015. jan. 14. 14:32
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Én inkább azt próbálnám meg realizálni, hogy valójában mi állhat ezek mögött. Mitől félsz igazándiból? Hogy érzelmileg bírod-e majd a kettővel? Vagy fizikailag bírod-e? Vagy hogy lesz-e tesóféltékenység, hogyan fogod menedzselni a hátköznapokat stb? Vagy hogy egy olyan dologba mentél bele amit mégse akarsz és frusztrál hogy nem volt erőd kiállni az igazad mellett... gondold át mi nyomaszt, mitől tartasz leginkább.

Mert valószínűleg nem arról van szó, hogy ne tudnál szeretni egy kisbabát, hanem más, mögöttes dolgok miatt vagy kiborulva.


Mivel tudná "tönkretenni" az életedet? Realizáld a félelmeidet, hogy képes legyél megküzdeni velük!

2015. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Biztosan fogod tudni szeretni. Gondolj a többi gyerekedre, milyen aranyosak voltak picinek. Szerintem ez segíthet.

Egyébként miért tenné tönkre az életedet? Jó állást hagysz ott miatta esetleg, vagy már megkönnyebbülés volt, hogy nincs vele gond, lehet kicsit magaddal foglalkozni?

2015. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze, mert most még nem ismered, és a helyzet elszomorít. De szerintem egy gyereket azért nem lehet nem szeretni, mert akárhányadikként érkezett. Ezt te is tudod, nem?

Ő aztán nem tehet róla, hogy ti úgy döntöttetek, hogy megtartjátok. Ő tiszta lappal világra fog jönni, és a fehér lapot te kezdheted el írni. Gondolom te sem akarod, hogy neki rossz legyen, csak azért mert megtartottátok.

Teli vagy hormonokkal, bizonytalan vagy, félsz.

Ő meg egy kis cuki baba lesz, aki majd elvarázsol és majd akkor haragszol csak magadra igazán, hogy képes voltál emiatt sírni és szenvedni.

2015. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy fogod szeretni mint a többit, ne aggódj! Ami most negatív érzés van benned, az a már meglévőek miatt van, minden anya átmegy ezen,h vajon tudja-e majd úgy szeretni a születendő gyerekét, mint a már meglévőeket.
2015. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mik a félelmeid? Hogy kevesebb idő, pénz jut a többi gyerekre? Hogy átrendeződnek a mindennapok? Hogy megakad a karriered?


Próbálj rájönni, miért ilyen erős benned a félelem, és ha már tudod, mi a gond, arra összpontosíts. Pl. ha a karriered miatt aggódsz, szépen gondold végig, mik a lehetőségeid szülés után, mikor mehetsz vissza dolgozni, hogy oldod meg a gyerekfelügyeletet stb. Ha már fejben elkezded megoldani a problémát, lelkileg is jobb lesz.

2015. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A párom is véletlen baba volt. Az anyukája még abortuszra is elment, de nem bírta megtenni. Az egész terhességet az "én ezt nem akarom" érzéssel vitte végig, szülni úgy ment, hogy "csak legyünk már túl rajta". Amikor először megfogta iszonyú lelkiismeret furdalása volt, mert "szerelem" volt első látásra. Egész estés anekdotaraktára van a kiskori szövegekből, történetekből. Imádja a férjem, és nagyon büszke rá (van miért :)).

Remélem nálatok is így alakul, sőt, kívánom nektek!

2015. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is így voltam teljesen annyi kivétellel, hogy nem akartam még egy abortuszt, már egyszer volt. Nem igazán foglalkoztatott a terhesség sem és a baba sem egészen addig, amíg nem kezdtem el vásárolgatni. Szép lassan megszoktam a gondolatot, bár különösebb érzés nem fogott el akkor sem. Még szülés után sem, idegennek éreztem amíg össze nem szoktunk. Ez beletelt 1-2 hétbe. Nem könnyű, de jön majd magától az érzés. Kitartás.
2015. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!