Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esélye hogy Down...

Mennyi az esélye hogy Down kóros lesz a baba?

Figyelt kérdés
Most voltam ultrahangon, 13 hetes 3 napos a doki szerint, 2,5mm lett a nyaki bőrredő értéke, azt mondta hogy 3mm alatt kell lennie, de a 2,5 az határeset, ezért fel kell mennünk pestre genetikai tanácadásra, amikor időpontot kértünk ott azt mondták hogy az teljesen normális érték, nem értik hogy miért küldtek oda.
2015. jan. 16. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt 12 hetesen szokták mérni, 1,5 hét ebben az esetben már nagy eltérést jelenthet. 3 mm-ig jó az érték, a tiéd még így, megcsúszva is belefér.
2015. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 2,5 volt 7 évvel ezelőtt, és én 35 éves voltam. Semmi baj sem volt. :)
2015. jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nincs miért aggódnom? miért mondta akkor a doki hogy határeset?
2015. jan. 16. 15:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Egészen biztos hogy nincs miért aggódnod. Azért mondta, mert kórházanként eltérő, van ahol a 2,5 a határ (mint nálam is, én a SOTE I-en szültem), és van ahol 3 ez a felső határ.
2015. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én azért egy kicsit aggódók és félek is főleg hogy milyen lesz ez a genetikai tanácsadás, vizsgálatokat fognak végezni? remélem magzatvízvétel nem lesz, mert azt nem igazán szeretném.
2015. jan. 16. 15:57
 6/9 anonim ***** válasza:

A tabácsadáson elmonják a lehetőségeket, aztán te eldöntheted hogy mit szeretnél.

Kombi teszted nem volt? Mennyi idős vagy?

2015. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem volt, február 9-én megyünk majd csak, 25 éves vagyok
2015. jan. 16. 16:34
 8/9 anonim ***** válasza:
az ilyen ijesztgetős dokikat nem értem :( persze, jobb félni, mint megijedni és egy "rosszabb" kombi teszt után indokolt is a genetikai tanácsadás, de hogy 2,5 nyakredő miatt paráztatni az anyukákat - más vizsgálati eredmény nélkül... kedves kérdező, nagyobb az esély arra, hogy semmi, de semmi gond nincs, ne aggódj :)
2015. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Hát bocs az őszinteségért, de azért, hogy mentse a se..ét...vagy hogy játssza az alaposat. Sajnos nagyon sok orvos beijeszti a kismamákat, hogy határérték, miközben nem az, mivel egységesen 3 mm a határ. Ennek persze az az alapja, hogy a 3 mm alatti redővel is lehet beteg és a 3 felettivel is lehet egészséges. Neki viszont 3 fölött kötelessége küldenie, alatta csak akkor, ha 37 éves elmúltál vagy ha más eredményed is rossz lett (látott más elváltozást az UH-on, kombinált teszt). Legtöbb genetikáról elküldenek, mivel a vizsgálatnak van kockázata, így nekik kötelességük lebeszélni téged ha csak ez a "baj". Azért meg, hogy ők csináljanak egy UH-ot kár 4-5 órát ott cssücsülnöd vidékről felbumlizva.
2015. jan. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!