Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bábakoktél?! Szabad vagy...

Bábakoktél?! Szabad vagy nem?! Kockázatos?!

Figyelt kérdés
39 h km vagyok január 24.-re vagyok kiírva de nem szeretném túlhordani a babámat. A méhlepény a 36.héttől már teljesen el van öregedve. Gondoltam hogy 23.-án megiszok egy bábakoktélt, de nem tudom hogy ez mennyire kockázatos illetve mennyire használ. Szerintetek?! Vagy tudtok valami más szülésindító praktikát?!

2015. jan. 16. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Valaki svéd keserűt iszik napi egy max két kanállal ( reggel/ reggel és este)

Szokták javasolni a pároddal való együttlétet.

A bábakoktél előtt én megkérdezném a nőgyógyászomat, vagy egy orvost mert senki nem egyforma, van akinek beválik, van akinek kockázatos.

2015. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Orvossal vagy szülésznővel beszéld meg. Szerintem felelőtlenség egyedül ötletelni..
2015. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Amikor én voltam terhes ( túl vittem 5 napot ) azt mondta a Szülésznőm higy igyak egy feles rumot, mert az lehet beindítja. De nem ittam igy nem tudok nyilatkozni hogy jo e. En ugy voltam hogy majd jön ha akar. Igy is lett. Neked egy próbát megér :) illetve ha párod dal kicsit össze buksz az is sokaknak beindítja a szülést, vagy a nagyon fűszeres kaja.

Én személy szerint nem próbálkoznak a bàbakoktéllal, mert szerintem csak egy jo kis hasmenést okozna. De szülést nem :D reggelen olvastam higy 10 nőből kb 8 nak nem indult be a szules de hasmenés uj az aztán volt... :)

2015. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

* összebújsz

* régebben

Ezt akartam irni csak a telom átírta :D

2015. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Barátnőm ivott bábakoktél és még aznap éjjel megszült.
2015. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességemnél a kórházlátogatásnál egy szülésznő leírt egy bábakoktélt,hát nem mertem meginni.3 nappal hordtam túl. Sok fahéjat ettem előző napokban,meg előtte való este,guggolgattam meg ilyenek :)
2015. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Uuu...köszi mindenkinek. Minden tanácsot/tippet megfogadok. És remélem hogy nem hordom túl a picit.
2015. jan. 16. 23:18
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár nem személyes a tapasztalat,de az ismerőseim között van egy anyuka,aki mind a 3 terhessége végén megitta a bábakoktélt.Mind a 3-szor olyan erős hasmenést csinált nála,amitől beindult a szülés.

Én nem merném meginni,de mindenki más!

Könnyű,gyors szülést kívánok !!

2015. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

És azt nem tudod hogy az az anyuka orvosi megfigyelés alatt itta meg, vagy nem?! Mert mindenki mást mond. Van aki azt hogy csak orvpsi megfigyelés alatt lehet mert a baba belekakilhat a magzatvízbe de van ahol azt írja hogy bármikor meglehet inni mert nincs hatással a babára.

2015. jan. 19. 14:05
 10/14 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nem feltétlen kell koktélt inni ahhoz,hogy belekakiljon a vízben. Én nem ittam és belekakilt,így ez nem köthető egymáshoz. Nekem amikor ajánlották,akkor nem lettem volna orvosi megfigyelés alatt. Úgy voltam mind a kettőnél,hogy jön,ha jönni akar,nem jó beleavatkozni ebbe. Tény én is guggolgattam az elsőnél,akkor már 2 nappal hordtam túl,de a másodiknál eszembe se jutott,hogy siettessem,és őt is 3 nappal hordtam túl- Ha gond lenne a méhlepénnyel,akkor már befektettek volna,és megindítják,ne aggódj,azzal többet ártasz. A méhlepény végzi a dolgát,amíg a babád bent van,és azért kell két naponta,naponta orvoshoz járni,hogy ha bármi lenne,akkor egyből indítsák
2015. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!