Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi esélye van hogy beteg...

Mennyi esélye van hogy beteg lesz a babám ha az öcsém Edwards szindrómás?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni egy genetikai tanácsadásra és ott elmondják.
2015. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Mikor érdemes egy szülőnek genetikai konzultációra jelentkeznie?

Ha már született olyan gyermekünk, akinél jelen volt a 18-as triszómia, és újabb gyermeket szeretnénk, akkor érdemes genetikai konzultációra jelentkeznünk. Abban az esetben ugyanis, ha egy gyermekünk már Edwards-kórral született, megnő az esélye, hogy a következő babánál is előfordul majd ugyanez a kórkép."


nem írja hogy akkor is menni kell, ha a családban van már beteg, tehát nagy valószínűséggel (ez alapján) ugyanannyi esélyed van hogy beteg legyen mint bárkinek, de természetesen ennek ellenére én is javasolnám, hogy menj el egy genetikai tanácsadásra

2015. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom egy kicsit nagyobb az esélye.

Terhes vagy már, vagy gyerekvállalás előtt vagy? Genetikai Tanácsadóba menj, államiba, mert a vér teszteket -a drágábbakat sem, mint a Prena és a Nifty- nem fogadják el diagnosztikai értékűnek.

2015. jan. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Már terhes vagyok, akkor mindenképp megcsináltatom a genetikai vizsgálatot :)
2015. jan. 17. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!