Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a férjem anyukáján...

Szerintetek a férjem anyukájának van igaza?

Figyelt kérdés

Röviden:

28 éves vagyok, első, tervezet baba :)


Kb. 6 éve rendszeresen sportolok (kardió és aerobic)

Figyelek az étkezésre, nem igazán eszem pl: krumplis tésztát, töltött káposztát, de nem vagyok vega és nem fogyózom.

Napi 5X eszem, fehér liszt, cukor teljesen kizárva, de eszem barna rizst, árpát, fehér húsokat és sok zöldséget, gyümölcsöt.

Most vagyok 31 hetes, nyilván nem aerobikozom már, és nem is futok, de taposógépen szépen, lassan szoktam napi 30 percet mozogni.


Anyósom már kikészít :(

Azt hallom mindig, hogy veszélyeztetem a kisfiamat, biztos baj van,hogy nem híztam 15 kg-ot


Doki szerint rendben van minden (az ő véleményét kértem ki elsőnek)

Eddig 6 kg-ot híztam


reggeli: rozsos pékárú, zöldségek, túró vagy sonka-sajt

tízórai: zabpehely joghurttal, vagy gyümölcs

ebéd: bármilyen leves, cs.mell vagy hal soook saláta, barna rizs

uzsi: hasonló mint a tízórai

vacsi: hasonló mint az ebéd


Szerintetek kinek van igaza? Férjem az én oldalamon áll, de minden családi ebéd előtt már rosszul érzem magam.

Nem várom el, hogy külön főzzenek,ha olyan az ebéd, eszem abból is, csak kevesebbet...soha nem húzom a szám, mindig dicsérem a főztjét ...

:(


2015. jan. 18. 07:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele. Más korosztály, más szemlélet. Én mindig ezen néztem, hogy jó -e a súlyom [link]

Amikor meglesz a baba, másik 1000 dologba fog beleszólni, ha hagyjátok és hidd el, tényleg aggódik, segíteni szeretne. Félti a babát, mert neki nem ez a normális étkezés, hízás. Magyarázzátok el, hogy ez egészséges, orvos szerint minden ok és nem az alakod miatti koplalásról van szó, hanem egészségesen próbálsz táplálkozni, élni.

2015. jan. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond nincs ezzel. Az, hogy egészségesen eszel, még jó is, liszt, ilyenek, minek? :) :/ Én az első terhességemnél nagyon sokat hztam, mert nem volt időm enni, mindig csak péksüti, ilyenek... Most én is hasonlóan csinálom, mint te, annyi, hogy heti egyszer vöröshúst is eszem (vas miatt főleg), meg én gyakran csinálok főzeléket... Bár én még eléggé az elején vagyok, egyelőre csk fogytam (14 hét). Ebben biztos szerepet játszik, hogy reggel mindig hányingerem van, és napközben is elég gyakran...

Na mindegy. Szerntem jól csinálod. Anyósok meg szeretnek mindenbe beleszólni...

2015. jan. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit konzervatív a férjed édesanyja, de jót akar a maga módján. Annak idején nekem azt mondták, a terhesnek minden hónapban egy kilót kell hízni, meg kettő helyett enni stb. Meghallgattam, és nem foglalkoztam vele. Neked a családi ebéd miatt kicsit nehezebb a helyzeted, de - ahogy az előttem válaszoló írta - próbáld megbeszélni vele, hogy az étkezési szokásod nem divat, hanem életmód. Sok sikert.
2015. jan. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm Lányok!

Én is úgy érzem, hogy jó így.

Anyósomat kedvelem, nem vitázunk igazából ezen sem, de mindig megjegyzi, mondja, hogy ez nem lesz így jó...

Nekem meg rossz hallgatni :(

Már próbáltam neki elmondani, de szerinte kettő helyett ellene ennem.


Nem,nem az alakom miatt eszem így, babát várok, nem számolgatom a hízást, csak a védőnő állít mérlegre :)

Tesóm is 7 kg-ot hízott, 3500 gr babát szült....szerintem nem ezen múlik


Főzelékeket én is szeretem nagyon :) Meg a krémleveseket :)

2015. jan. 18. 07:35
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár én egy 19 éves hím egyed vagyok, úgy vélem, hogy teljes mértékben neked van igazad. Hiszen mindent megadsz a szervezetednek (és a babának), ami kell.
2015. jan. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%

Te nem egészségesen eszel, hanem divatosan. Kellene a szervezetednek cukor is, tej, is, és a csirkemell helyett disznó és marhahús is. Csodálom, hogy az orvos nem mondta neked ezeket.

A 6 kg hízás az OK.

2015. jan. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Dietetikus vagyok. Kiegyensulyozottan eszel. Ne felejtsd az olajos magvakat esetleg tobb gyumolcsot neha esetleg majat (vas tartalma miatt) fogyasztani.
2015. jan. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Bárcsak én tudnám tartani ezt az étrendet, főleg így várandósan! :) Mindent beviszel a szervezetedbe amire szükség van, és egyáltalán nem veszélyezteted a babát! Nem kell foglalkozni anyós pajtival!
2015. jan. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell hogy máj legyen, én sosem szerettem...de rengeteg brokkolit, és céklát ettem! A vasam tökéletes!
2015. jan. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos jóváhagyta. Te jól érzed magad. A férjed is melleted áll. Akkor ne foglalkozz az anyósoddal. Tudom, hogy ez most nehéz, mert érzékenyebb vagy, de próbáld elengedni, amit mond.
2015. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!