Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan mondjam meg a férjem...

Hogyan mondjam meg a férjem anyukájának, hogy vegyen egy picit vissza, mert már eléggé zavar, amit csinál? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval, az a problémám, hogy a férjem anyuja túlságosan részt akar venni a terhességemben és a szülésemben... A 8.hó végén járok és az anyósom már most nagyon feszegeti a határokat. Már-már erőszakosan rám akar tukmálni olyan ételeket, amik ő szerinte a babának jó, viszont nekem a gyomrom forog tőle. Meg akarja mondani, hogy öltözködjek(szerinte a teshtez álló kismamaruhák undorítóak..)azt szeretné, hogy úgy nézzek ki, mint egy sátor. Mindig leszól, és vágja az arcokat, ha meglátja az öltözékemet,és ez nekem mindig nagyon fáj. Nem híztam meg a terhességem alatt, és szeretek pocakkal is csinosan, nőiesen öltözködni.

A legújabb az, hogy ott akar lenni a szülés közben.A férjem pedig azt mondta, hogy ő mindenképp ott szeretne lenni,apás szülés akar. Anyósom erre azt mondja, hogy a szülés nem a fériak szemének való, és, hogy inkább majd ő bent lesz velem. (Ha a férjem azt mondta volna, hogy inkább nem szeretne bejönni, akkor sem az anyósomat hívnám, hanem az anyukámat!!!) A férjem hajthatatlan, bent szeretne lenni, de sajnos az anyós sem hagyja magát. Vágja folyamatosan az arcokat, szinte képes összeveszni velem, és folyton csak azt mondja, hogy ő többet tudna nekem odabent segíteni, hisz ő is szült már. Én inkább a férjemet szeretném magam mellet, ha ki akar bújni a mi kis picurkánk. Mit tegyek, hogy megértse végre az anyósom ezt, és hogy végre nyugalom legyen? A férjem mindig mondja neki, hogy értse már meg, mi már döntöttünk, de anyuka nem érti meg, egyből elkezdi, hogy Ő tudja, h én okos vagyok, és hát mondjam már meg a fiának, h jobb ha ő távol marad a szülőszobától...stb.stb. Már annyira elegem van...

Köszi a válaszokat!!!


2010. okt. 22. 14:24
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, és ennyire kusza...de azt hiszem nagyjából érthető:)
2010. okt. 22. 14:26
 2/24 anonim ***** válasza:

Szépen nyugodtan elmondod neki, hogy te fogsz szülni, te a férjedet szeretnéd benn látni és már meg ne bántódjon, de ha nem a férjed, akkor inkább a saját anyukád akarnád. Ha drasztikus akarsz lenni, közlöd, hogy a nemi szervedet max. a férjed és anyukád láthatja, más nem. HA nem akarsz drasztikus lenni, akkor elhagyod az utolsó mondatot. Ennyi.

Ezt neked kell megmondanod, mert csak akkor érti meg. Ne aggódj, ha meg is sértődik akkor pillanatnyilag, majd az unoka feledteti vele a bánatát :-)

2010. okt. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Szia!Hát én nagyon sajnállak téged és ami a legrosszabb ha meglessz a baba méginkább az agyadra fog menni,mert majd ő akarja nevelni a babátokat.Én határozottan megmondanám neki,hogy mihez tartsa magát és ha ezt nem érti meg akkor inkább ne is menjen a közeledbe,hogyha nem veszi a lapot akkor már feljebb emelném a hangomat,mert hát mindennek van határa és ha most nem állsz a sarkadra késöbb csak rosszabb lessz!Nemtudom,hogy 1 házban laktok vagy nem,de mindenképp kezd el "leépíteni"a te és a babád nyugalma érdekében is!Boldog babavárást és babázást kívánok!
2010. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én is attól tartok, hogy majd a gyereknevelésben is részt akar venni. Szerencsére nem lakunk egy házban..sőt egy városban sem, de Őt nem kell félteni... Mindig ott terem, ahol nem kéne..
2010. okt. 22. 14:45
 5/24 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna :-) a különbség csak annyi, hogy én még csak a 11.hétben járok, de a párom anyukája már el is döntötte, hogy ő bizony ott lesz szülésnél. Én sem szeretném, sokáig csak hallgattam. Aztán szépen, kerek perec megmondtam neki, h nem szeretném, ha ott lenne. Természetesen megsértődött, de nem baj. Legalább most már nem idegeskedek ez miatt. neked is ezt tanácsolom, nem tesz jót, se neked, se a babának, ha feleslegesen izgatod magad! Mond meg neki kerek perec, h TI úgy döntöttetek, hogy a férjed legyen ott. És kész. Nincs mit magyarázkodni. Te szülsz, a TI döntésetek, tiszteletben kell tartania, akár tetszik neki, akár nem.
2010. okt. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy nyugalom nem lesz.

Anyósnak szépen meg kell mondanod Neked, hogy a férjed lesz bent. Pont. Egyébként ez "ő tudja, hogy én okos vagyok stb..." részvétem, anyós kifejezetten manipulatív lehet.

Ő nem fog érteni a szép szóból.

Egyébként miért akar ennyire bent lenni szülésnél?

2010. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Hű, nagyon nem irigyellek. Én már kiszaladtam volna a világból egy ilyen anyóssal. Hogy lehet valaki ennyire erőszakos!?

Ha többször elmondtad szépen te és a férjed is és nem érti meg, nem fogadja el a szüléses döntéseteket, akkor ne magyarázzátok el többet. Egyszerűen csak mond te is, a férjed is, együtt és külön-külön is azt, hogy köszönjük, de már döntöttünk. És ezt akár 100-szor is addig, nyugodtan, határozottan. Ne menjetek bele több magyarázkodásba, akármivel is próbál érvelni, mert láthatóan őt meggyőzni nem lehet.

Elhiszem, hogy bánt, ha vágja az arcokat a ruhádra és az étkezésedre, de ilyenkor is röviden, udvariasan válaszolj, hogy szerinted, szerintetek ez így jó, így csinos és kész. Utána nézd levegőnek.

Ha teheted, találkozzatok minél kevesebbet.


Sajnos ez a baba születése után csak rosszabb lesz. Mindenben ő lesz az okosabb, mindent ő tud jobban és akkor még rosszabban fog esni, hogy beleszól, lehord, hülyének néz stb. Próbálj még most határokat szabni neki, mert később lehet nem lesz rá erőd és akár el is mérgesedhet a viszony.

2010. okt. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Az jó ha nem laktok együtt én anyóssal lakok 1 házban 6hós a babám,de szerencsére nálunk azért más a helyzet én is kapok tanácsokat ezt meg azt ne csináljam,de ugyis én döntök!
2010. okt. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Így van, ha a saját fiára nem hallgat, akkor neked kell határozottan megkérni, hogy hagyjon fel ezzel, mert te CSAKIS a férjedet szeretnéd magad mellett szüléskor.

Ha megsértődik, az az ő baja, ettől ne félj, hiszen a szülés intim dolog, és tulajdonképpen rólad és főleg a babátokról szól. Ha tovább köti az ebet a karóhoz, hagyjátok rá, és a szülőszoba előtt határozottan megkéred, hogy maradjon kint, lehetőleg 1-2 eü személyzet előtt. Sőt, még jobb, ha nem is szóltok neki, amikor indultok szülni.

Ruházkodással kapcsolatban is nyugodtan mondd meg, hogy neked ez tetszik, ebben érzed jól magad.


És tényleg, ha most ilyen, készülj fel a további okoskodásokra... Legyél nagyon határozott, állj most a sarkadra, mert később egyre nehezebb lesz veszekedés nélkül megszabni a határait.

2010. okt. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok, de én ezt nem is értem, a szülés azért nem olyan, mint a körte befőzése, hogy majd jön anyós és szépen segít... Hogy juthat egyáltalán valakinek ez az eszébe. A saját anyámnak nem jutott eszébe azt hajtogatni, hogy majd ő bejön velem. Nekem ez annyira abszurd, hogy felnőtt nőnek ez megfordul a fejébe.


Kedves Kérdező, az előttem válaszolóknak igaza van, meg kell mondani anyukának, hogy neki ott semmi keresnivalója nincs. Jó, hogy nem legközelebb akkor is ott akar lenni, amikor a kistesót szeretnétek összehozni.

2010. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!