Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a tini...

Mi a véleményetek a tini terhességről?

Figyelt kérdés

Bővebben írjátok le!

A félreértés elkerülése érdekében: én nem vagyok/voltam az 23 éves vagyok és még nincs gyermekem!! :)


2015. jan. 21. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ott kezdeném, hogy akkor beszéljünk a tini szexről!

Felelősségről, felvilágosításról, megoldásokról.


A szülőknek azt kell felfogni, hogy a gyereknek úgyse tudják megtiltani, hogy szexeljen, ha egyszer akarja. A példamutatáson (hűség, diszkréció, őszinte kommunikáció) kívül adják kezükbe a védekezés eszközét!

Magyarán vegyenek gumit, tablettát, vagy bármit (de inkább gumit, már csak a betegségek miatt is), hogy legyen mihez nyúlni, ha a kamasz gyereke úgy dönt, szexelni akar.

2015. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
It happens... Szívás...Igazából nem érdekel más élete, nincs hozzá semmi közöm. Csak annyit mondok, hogy szívás. Nagy szívás.
2015. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezzel a válasszal teljesen egyet értek! :)

És mi van akkor ha még is terhes lesz a leányzó? Arról mi a véleményed?

2015. jan. 21. 20:13
 4/13 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló... oké köszi az őszinte választ :D
2015. jan. 21. 20:14
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Úgy igazából semmi. Én 16 évesen estem teherbe, 17 évesen szültem. Az én meglátásom az, hogy a hozzám hasonló lányok akik ilyen korán válnak anyává, azok bizony a szülőkön élősködnek. Ezt én nem tartom valami igazságosnak. Mi soha nem csináltuk ezt, albérletbe mentünk inkább, most pedig házat vettünk (23 éves vagyok)
2015. jan. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

A gyerek neveltetése a meghatározó!Ha normális nevelést kap, van neki elég esze,felelősségtudata, hogy védekezzen. -hát igen amúgy meg kinek mi a normális...

Egyébként én úgy gondolom egy kislány sem testileg sem agyilag sem anyagilag nem lehet felkészülve egy ilyen eseményre.

Sztem nem kell a nyomorúságot szaporítani, szegély nagyszülők szívják meg a legjobban az esetek többségében.

A legjobb megoldás sürgősségi tabletta, abortusz.

2015. jan. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pedagógusként sajnos többször találkoztam ilyen esettel. Azért irtam, hogy sajnos, mert a lányok rettentőek megijedtek, hogyan fogják megoldani a helyzetet, és mit szólnak majd a szülők. Volt, hogy abortusz lett a vége, a legtöbb esetben pedig valóban a szülőkkel élnek babástul. Sokszor egy-egy továbbtanulás hiúsul meg emiatt. Felelőtleség szerintem, de ha megtörténik a "baj" akkor mindenki próbálja a legjobbat kihozni a helyzetből.

Az esetek többségében ráadásul az apuka(?) se vállalja fel a gyereket, igy a lánynak egyedül kell végigcsinálnia (illetve szülőkkel).

Nem egyszerűek az ilyen történetek.

2015. jan. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 16 éves és terhes és nem azért mert felőtlen vagyok. Fogamzásgátlót szedtem minden nap ugyan akkor vettem be figyeltem a hasmenés/hányás esetre nehogy baj legyen ha esetleg elfelejtettem este bevenni reggel pótoltam is de mellette óvszert használtunk. Mindig mindenre figyeltem. Egy alkalom volt hogy később vettem be a gyógyszert védekeztünk is de a gumi sajnos kiszakadt mentem orvoshoz 72 órás gyógyszerét de doki azt mondta hogy nem leszek terhes hittem is neki. Hát sors nem úgy döntött de vállaltam a következményeket. És most mindenki elítél mert hogy felelőtlen vagyok hát pedig nem. De nem érdekel mások véleménye. Csak szeretném néhány emberrel megértetni hogy ne minden kamaszt ítéljenek el. Nem tudhatjuk másik emberrel mi történik :)
2015. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú, 8as, ha ez tényleg így volt, valami hihetetlen peches vagy. Erre tényleg szinte semmi esély nem volt.


Egyébként én az 1-es válaszolóval értek egyet. Sok szülő nem fogja fel, hogy cseszheti, hogy tiltja a szexet, mert bizony a kamaszok, ha nagyon akarnak szexelni, megoldják. Középsuliban volt egy osztálytársam, mindenhová kísérgették a szülei, a boltba se mehetett egyedül, semmi buli stb., pontosan azért, hogy nehogy pasizzon és szexeljen. Nos, ellógott délelőtt a suliból a pasijához, és szexeltek, majd bement az sztk-ba valami mondvacsinált hülyeséggel, és vitt egy orvosi igazolást. Szóval ennyit a szülők azon meggyőződéséról, hogy ér valamit a tiltásuk, meg a rátelepedésük.


A hiszti és a full fölösleges tiltás helyett inkább őszintén kéne otthon beszélni a szexről, és tenni róla, hogy normálisan felvilágosítsuk a gyerekeket (főleg a lányokat), hogy ez ne történhessen meg. És nem 16 évesen, akkor a legtöbb esetben már veszett fejsze nyele, húzzuk ki a fejünket a homokból, és még lehetőleg azelőtt világosítsuk fel őket, hogy elkezdenének szexelni, mert utána már sokszor késő. Emlékszem, mi a gimi utolsó évét tapostuk, mikor beküldtek vmi nőt szexuális felvilágosítást tartani. 18 évesek közé. Mondanom sem kell, marha sok újat tudott mondani, semmi értelme nem volt az egésznek. Én elhiszem, hogy jó azt hinni, hogy ááá, az én gyerekem tuti nem szexel vagy 17 éves koráig, de ez a legtöbb esetben önámítás. Én épp várom az első gyerekemet, ha lány lesz, nem mondom, hogy jó érzés belegondolni, hogy 15 évesen szexelni fog, de sajnos megeshet, úgyhogy tiltás helyett én a magam részéről inkább arra fogok törekedni, hogy időben felvilágosítsam a biztonságos szexről, illetve a nem biztonságos szex következményeiről.


Hogy röviden válaszoljak a kérdésre: egy terhes kislány láttán nekem leginkább az jut eszembe, hogy ez a szülők kudarca, mert nem világosították föl normálisan.

N27

2015. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as durva hogy orvos nem adott 72 órásat. Remélem veszekedtél vele ez miatt mert ő tehet róla hogy babát vársz
2015. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!