Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt köztetek olyan aki...

Discovery00 kérdése:

Van itt köztetek olyan aki 39-40 BMI (elhízott) vel kezdte a terhességét?

Figyelt kérdés
Első sorban az érdekelne az orvos mondott-e valamit. Lehet baja a babának kockázat valami? Sajna elég magas a BMI-m és lehet babát várok. Orvosnál még nem voltam csak érdeklődők mire számíthatok.
2015. jan. 22. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Az enyém magasabb, és három terhességet csináltam így végig. Az első terhességemnél magas volt magas a cukrom, a többinél nem. A vérnyomásom viszont a második két terhességemnél magas volt, ami miatt veszélyeztetett voltam, de én alapból is magas vérnyomással küzdök. Ha nem a saját orvosom ultrahangozott, akkor kaptam megjegyzéseket, hogy túl vastag a hasfalam, nem látják rendesen a babát. Azért odafigyeltem arra, hogy mit eszek, és nem híztam sokat, a legtöbbet a harmadik terhességemnél híztam, 8 kilót.
2015. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
A helyedben keresnék egy dietetikust és minél hamarabb ráállnék a CH diétára a magam és a baba érdekében.
2015. jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) kicsit izgulok de remélem minden rendben lesz nálam :)
2015. jan. 22. 09:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm van, ő terhességi cukorbeteg lett. Nagyon megszenvedte az utolsó két hónapot, kórházba is kellett feküdnie és elég szigorú diétát kellett csinálnia a baba érdekében.


Szerintem már a terhesség elejétől próbálj odafigyelni, beszélj dietetikussal, hogy amennyire csak az állapotod engedi, csökkenjen a súlyod, mert mindkettőtöknek ez az érdeke. Jó egészséget kívánok! :)

2015. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Terhességi vércukor és magas vérnyomás valamint visszértágulat. Általában szív- érrendszeri problémák.

A terhesség "jó alkalom" a fogyásra, hiszen a baba úgyis szívja el tőled ami neki kell. Persze nem most kell nádszálkisasszonynak lenni meg őrülten fogyózni. Szénhidrátot, zsírt vedd vissza és beszélj dietetikussal, olyannal aki akár végig is követ, időnként megbeszélitek hogy haladsz, mit kell még változtatni, mit kell enned, hogy elegendő tápanyag jusson mindig mindenből Neked is és a babának is.

2015. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon rendesek vagytok :)
2015. jan. 22. 10:12
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Még egy szempont van, ami miatt jó lenne fogynod. A terhességi cukorral sajnos együtt járhat a programozott császár is a baba érdekében. A vastag hasfal ilyenkor nagyon megnehezíti a műtétet, a varrást és a sebgyógyulást egyaránt.


Én nagyon szurkolok, hogy tudj még tenni a cél érdekében! Szerintem semmi nem motiválja jobban az életmódváltást, mint hogy a saját gyerekednek tehetsz vele jót. :) <3 Nem kell fitneszlédinek lenni, de egy dietetikus biztos rengeteget tud majd segíteni, hogy egészségesen tudd végigcsinálni a terhességet.

2015. jan. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyet értek mindenkivel. Ha most lesz baba ha nem mindenféleképpen elmegyek egy dietetikushoz! :) ♡
2015. jan. 22. 10:27
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Igen, én. Nem tervezett baba volt és előtte nagyon sokat híztam. Így 103 kg-al kezdtem, 10kg híztam. Nekem nem volt semmi probléma, kislányunk is teljesen átlagos méretekkel született.

Második sem volt tervezett baba és még rajtam maradt az elsőből a kilók úgyh ezt 113 kg-al kezdtem, eddig semmi probléma 17 hetes vagyok. Ha most megszülök, minél hamarabb szeretnék visszafogyni mert így kicsit nehéz a lépcsőzés ilyesmi. Nekem annyit mondott az orvos h figyeljek oda hogyan eszem h ne nagyon hízzak.

2015. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is magas BMI vel csináltam végig a lányommal. Nem voltam cukros, nem vizesedtem, bár a vérnyomásom magas volt, e nem programoztak császárra, bár az lett a vége. Végig fogytam -12 kg ment le + a szülés után még 5 kg. Sajnos visszajött , az itthon töltött időbe egy része, de most 9 hetes vagyok és bár magas most is de kisebb mint az elsőnél. Én a császár után gyorsan gyógyultam, bár sok öltésem volt, és 2 nappal tovább voltam bent szülés után, de csak a varratok miatt. Amúgy végig jól voltam, a terhesség sem viselt meg...De a CH diéta nem rossz én is gondolkodtam rajta.
2015. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!