Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális érzés? Vagy mi a...

Ez normális érzés? Vagy mi a baj? Rosszat nem jelent ugye?

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok, és néha még azt is elfelejtem, hogy terhes vagyok. A rosszullét már elmúlt, a picit még nem érzem sajnos, és egyszerűen ha elképzelem, hogy nyáron megyünk mondjuk fagyizni, és a kislányunk mondjuk tolja a babakocsiban a tesót, egyszerűen elképzelhetetlennek tűnik. Ez csak egy példa volt. Annyira várjuk már, 2év alatt annyi csalódás ért (két vetélés, rengeteg sikertelen hónap), hogy lehet amiatt nem tudom még elhinni? De ugye ez az érzés nem valami rossz előjele?
2015. jan. 22. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is voltam így. A 3. baba fiú 2 lány után. Egyszerűen nem volt előttem, hogyan is lesz?!
2015. jan. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én is 14 hetes vagyok, és már elmúltak a rosszullétek, és poci még sehol, néha nekem is olyan,mintha nem lennék terhes, de gondolj bele, pár hét és már érzed, hogy bizony ott van :)
2015. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves második, és neked is van olyan, hogy mintha elképzelhetetlen lenne, hogy megszületik, és ott lesz?
2015. jan. 22. 18:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem épp ilyen. 5. terhesség, 3. baba.


És nem és nem és nem tudom elképzelni... Pedig nagyon örülünk, nálunk is volt minden, sőt egészen a 9. hétig vérezgettem, és alig mertem beleélni magam.


Meg a másik, hogy vele lesz teljes a családunk, biztosan utolsó babánk ő. Talán félek elhinni, hogy végre együtt lesz a megálmodott családunk. :)

2015. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk is valószínűleg az utolsó baba lesz, és persze az sem segít a dolgon, hogy párommal megbeszéltük, hogy ha vele lesz valami, akkor nem is próbálkozunk többet.:(ez meg hatalmas nyomás rajtam. Úgyhogy ez a csöpp élet az utolsó esély, hogy a kislányunknak megadjuk a várva várt kistesót, magunknak meg a hőn áhított második gyermeket. Nekem se volt sétagalopp az első 3 hónap. Hat hetesen progihiány miatt barnáztam, kaptam kúpot, az elmulasztotta, de attól meg 9hetesen elkezdtem vérezni, és míg abba nem hagytam barnáztam tőle. 8hetesen elkaptam kislányomtól a mandulagyulladást, majd utána meg kellett műteni a bölcsesség fogammal, majd ugye a vérzés. Aztán most mire fellélegezhetnék jönnek ezek az érzések, meg az se segít rajtam, hogy kislányom influenzás, és rettegek hogy elkapom tőle, és lesz valami baja a babának.
2015. jan. 22. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 15 hetes vagyok, nekem első baba, de volt egy missed ab-om ikrekkel tavaly februárban, így sokáig én sem mertem elhinni. Bár nagyon rosszul voltam, időnként hánytam is az első trimeszterben, folyamatosan aggódtam, nem mertem beleélni magam a terhességbe, nem mertem elhinni, hogy tényleg ott van a baba és egészséges. A 12 hetes UH után változott a helyzet, nagyon aktív volt, minden éléke tökéletes, láttam a saját szememmel, hogy erős, él, bukfencezik, jól érzi magát, minden ok. Az nagyon nagy élmény volt, és nagyon megnyugtatott. Nem sokkal utána elmúltak a rosszullétek, de mivel nagyon alacsony és vékony vagyok a hasam már kezdett dudorodni, így ez segített, hogy elhiggyem. Most már egész csini pocim van így 15 hetesen, már kívülállók is észreveszik, hogy itt bizony baba van :) Ráadásul pár napja finoman érzem belülről a babát, ha nyugiban lefekszem és nagyon figyelek.

Mindezek ellenére hihetetlen még mindig, sokszor szürreálisnak érzem az egészet. Szerintem nálad is, nálam is azért van, mert volt már vetélésünk, és nem merjük elhinni, hogy most meg fog születni a pici. Nekem ráadásul új is az egész, az első terhességemet 9 hetesen kellett befejezni, szóval tök ismeretlen helyzet. Csak hát hihetetlen. Az is, ha elképzelem, hogy júliusban szülök, hogy utána hárman leszünk, hogy babakocsit fogok tologatni, hogy hárman leszünk. Egyszerűen furcsa a gondolat.

2015. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*szóval "éléke" helyett értéke akart lenni, az, hogy hárman leszünk, meg elég egyszer, de gondolom érted a lényeget :D
2015. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem valami rossznak az előjele! Én is így éreztem, pedig nekem semmi hasonló előzmény nem volt, mint amit leírtál.

5 hete szültem, és még mindig nehéz elhinnem, ha a kislányomra nézek, hogy belőlem bújt ki és tényleg az én kislányom. Meg hogy anyuka vagyok.

Az egész olyan hihetetlen és felfoghatatlan nekem, pedig már itt fekszik a kiságyban! :)

Szerintem ezek teljesen normális érzések, idő kell, hogy az az ember megszokjon valami egészen újat. :)

2015. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

2. vagyok


Igen, néha teljesen elképzelhetetlen, első baba, próbálok róla minél többet beszélni, hogy szokjak a gondolathoz :) hihetetlen, hogy nyáron már Ő is velünk lesz :)

2015. jan. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!