Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második baba probléma, ez...

Második baba probléma, ez mind normális érzés?

Figyelt kérdés

10 hetes vagyok a második babánkkal, de olyan furcsa, hogy anyai érzéseim még csak a már meglévő babámmal kapcsolatban vannak.

A terhességemet "csak" terhességnek tudom kezelni eddig, nem egy "baba a pociban" meg "pocaklakó" meg semmi ilyesmi. Persze várjuk nagyon, de nincs az a rajongás, amit a más meglévő babánkkal van.

Másrészt pedig, úgy érzem önző vagyok, mert a szeretetem meg kell osztanom ezentúl és időm is csak (legalább az elején tutira) vagy az egyikre vagy a másikra lesz. Alig fogom elaltani a kis jövevényt, máris rohanni fogok foglalkozni a másik babámmal, aki addigra már ki tudja mióta fog várni rám. Persze majd bevonom a teendőkbe ahogy mindenki javasolja és adni fogja a pelenkát és popsitörlőt...de egy gyerek 1 perc alatt megunja az ilyesmit és meg világgá én meg loholhatok utána.

És hogy fogom beosztani az időt? Most is minden úszik! Hatalmas lemaradásaim vannak mindenben, ráadásul alig vagyok a babámmal (mert már teljes munkaidőben dolgozom). Ezentúl ugyanez a napi 1-2 óra együttlét 2 gyerekre fog megoszlani.


És vajon ugyanúgy fogom szeretni a második babámat is? Vagy csak azért kellett, hogy az elsőnek legyen kivel játszania?


Másnak is vannak ilyen furcsa gondolatai?



2014. nov. 3. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Az elején sok probléma volt a 2. terhességemmel....fenyegető vetélés...

Emiatt igyekeztem nem ragaszkodni hozzá,hogyha nem marad velünk kevésbé fájjon...Hát ez nem ment!Igaz nem foglalkozom annyit a terhességemmel,mint anno az elsővel,mert itt van a 3 évesem akivel annak ellenére,hogy feküdnöm kell foglalkozni kell,de már most nagyon szeretem a picit is.Igaz még nem úgy szeretem mint a nagyomat,de gondolom ez majd változik ha megszületik :)

2014. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez tutira benne van nálam is. Az első előtt már vetéltem, és most a második előtt is vetéltem. És folyamatosan rettegek a vetéléstől, bár igyekszem maximálisan nyugtatni magam.
2014. nov. 3. 17:45
 3/8 anonim ***** válasza:

1 vagyok


Én még nem vetéltem,de mind2 baba nehezen jött össze...Lehet emiatt is ragaszkodom annyira hozzájuk :)

Rossz érzés,hogy nem tudok úgy játszani a nagyommal ahogy ezelőtt és nem sétálhatunk nagyokat a pocaklakó miatt.Pedig ez lenne az az időszak amikor még csak rá kellene figyelnem...Ha megszületik pici biztos bekattanok :D

2014. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! En is a masodik gyerkocot varom. Sok kerdes van bennem is. De egyet tudok biztosan:a szeretet nem felezodik hanem duplazodik. :) A tobb gyerekes anyak tudjak ;)
2014. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Idővel rendeződnek az érzéseid. Persze, hogy jobban ragaszkodsz ahhoz a gyerekhez, akit minden nap megölelsz,megpuszilsz, akiről gondoskodsz. Nehéz közel érezni magunkhoz egy magzatot, igen, természetesen ott van mellett az érzés, hogy de jó, hogy lesz, várjuk,stb. de a 2 nem ugyan az. És azon sem szabad meglepődni, ha megszületik, cuki, édes és minden ,de az elsőszülöttel szorosabb a kapcsolat. Az idő ,amit együtt töltötök adja majd meg azt az érzést, amit most elvársz magadtól. Ez elég őszintére siketedett. (3 gyerekem van és 2 vetélésem volt).
2014. nov. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az elsőnél minden bélmozgásra figyeltem, bújtam a magazinokat. A másodiknál meg ugyanúgy voltam, mint te. Amikor a másodiknál egyik alkalommal nem lehetett az ultrahangon fotót kinyomtatni, egy oké, majd legközelebb-el elintéztem, az elsőnél szerintem sírógörcsöt kaptam volna.

A szeretet majd megjön, emiatt ne aggódj.


Ha meg lesz a második, akkor is minden úszni fog, de ügyesebben is fogsz szervezni.

Pár feladattól szabadulj meg, akit csak tudsz fogd be. Néha rendeljetek kaját, barátnő ha szívesen babázna akkor hívd hogy menjen, és megkérheted, hogy odafelé vigyen ezt meg azt és kifizeted. Fél bevásárlás meg is van. Tanulj meg kérni, kimondani hogy mi az ami segít.

2014. nov. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is hasonló érzéseim vannak. Picit csalódott is vagyok, azt hittem a másodikkal is életem legboldogabb időszakát élem meg, de egyenlőre szinte semmilyen érzésem sincs. Talán közrejátszik az is, hogy ugyanolyan nemű babát várok, mint az első és valahogy nehéz elképzelni, hogy őt is úgy fogom szeretni, mint az elsőt. 15hkm
2014. nov. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hogy vagy te kérdező és a válaszolok?
2022. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!