Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első trimeszterben van -e...

Az első trimeszterben van -e olyan sport, amit bátran végezhetek? Eddig korcsolyáztunk, bicikliztünk, aerobikoztam heti 2-3 alkalommal, veszélyes lehet a babára, ha folytatom? Vagy milyen más sport űzhető?

Figyelt kérdés

2015. jan. 23. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Már több helyen olvastam, és nekem sem engedték a biciklit, pedig mentem volna szívesen :(

Többet nem tudok bocsi.

2015. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyógytornász vagyok, még a terhes tornát is a 12. hét betöltése után lehet elkezdeni, mivel nincsenek arra kimondott kutatási eredmények, hogy a fizikai aktivitás összefüggésbe hozható e a vetéléssel. A rázkódással járó sportokat (biciklizés, aerobik, zumba és hasonlók, futás) illetve az esésveszéllyel járó sportokat érdemes egész terhesség alatt kerülni (gátizmokra való romboló hatásuk végett) + természetesen az intenzív sportokat is. Jogát a levegő visszatartása és manipulálása miatt nem, a pilates pedig bár lassú, de komoly izommunkával jár, ami pl. hasizmok esetében alhasi vérbőséget okozhat és izomfeszítéskor szintén visszatartjuk a levegőt, ezek kismamáknak való változatát is csak a 2. trimeszterben lehet elkezdeni. Amit szerintem bátran végezhetsz: gyaloglás, úszás. Ha eddig rendszeresen sportoltál, érdemes azért kikérni az orvosod véleményét, lehet, pl. a kocogást jóvá hagyná.
2015. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :-) A pilatest nagyon szeretném, de akkor majd csak a 2. trimeszterben :-( :-)
2015. jan. 28. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!