Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barnázásra mindig kell hormonp...

Barnázásra mindig kell hormonpótlás? Honnan tudják, hogy progeszteron hiány okozza-e?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Progeszteronszint-méréssel lehet eldönteni.
2015. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, hormonértékeket kell nézetni, ahogy az 1-es írja. A barnázás arra utal, hogy alacsony a progeszteron szint, és a méhnyálkahártya emiatt el kezdett leválni. Illetve köze lehet túl magas prolaktin szinthez, és ahhoz is, ha a pajzsmirigyed nincs rendben, a TSH értéked 2,5 fölött van.


Ezeket mindegyiket a hormonvizsgálat tudja kideríteni. Hormonpótlással szokták kezelni, de elmehetsz aviva tornázni is, az is rendbe tudja tenni a hormonokat.

2015. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt gYk-n olyan evidens, hogy a barnázást csakis progeszteronhiány okozhatja...


Én az 5. és a 11. hét között végig barnáztam, és lassan ürülő hematóma okozta.

2015. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: Igen, itt evidens. És az is, hogy ha valaki nem esik teherbe, akkor biztos IR-je és PCOS-e van. Ja, és az is, hogy minden orvos idióta, de a válaszadók persze képzett endokrinológusok:DD
2015. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as és 4-es, és mi okozhatja még a barnázást? Komolyan érdekel, érintett vagyok a problémában.
2015. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*3-as, látom, hogy te már írtad, hogy hematóma, bocs:) Terhesség esetén valóban így van, most jöttem rá, hogy ez nem a teherbeesés topik:)
2015. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4 Nálad a pont! :)

# 5-6, csak a hematómát írtam, de okozhatja még a barnázást olyan is, hogy ahogy a petezsák egyre jobban rácsatlakozik a méhfalra és annak a vérhálózatára, úgy hajszáleres sérüléseket okozhat, ami megfesti a folyást barnásra.

Olyanilyen hajszáleres sérülést okozhat a méh növekedése.


A nők 1/3-a tapasztal valamilyen barnázást az első trimeszterben, és a legtöbb esetben semmi gond nem lesz.

Csak ilyenkor érdemes nagyobb dózisban szedni magnéziumot (méhlazító), c vitamint/rutascorbint (érfalerősítő, vérzéscsillapító), és ha vérhigítót kell szúrni/szedni, akkor azt el kell hagyni. (Nyilván ezt orvossal kell egyeztetni. Hematómánál pedig sokat kell feküdni.


Én az 5.-11. hét között végig barnáztam, kétszer véreztem is, és hála Istennek egy hete elmúlt.


12 hkm

2015. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!