Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel és hogyan tudnám növelni...

Mivel és hogyan tudnám növelni a progeszteron szintem?

Figyelt kérdés
lehet kapni esetleg valami gyógyszert? vagy valami vitamin?

2015. febr. 3. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A progeszteron HORMON, és NEM VITAMIN! Orvosi receptre lehet kapni progeszteron hormon pótlására való gyógyszereket, és indokolt esetben ezt fel is fogják neked írni. Miből gondolod, hogy szükséged lenne rá? A kezelőorvosod mit javasolt?
2015. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg bebizonyosodott, hogy a progeszteron szinted alacsony, akkor a teherbe eséshez használhatsz pl. barátcserje kapszulát, amit a terhesség kiderülésekor abba kell hagyni. Nekem bejött... :-) Utána jöhet a vényre kapható progeszteron készítmény, pl. Utrogestan, ami természetes progeszteron. Szülész-nőgyógyász írja fel.

Konkrét vitamin nincs, amivel hatni tudsz rá, de a jó ciklusért érdemes B vitamin komplexet szedni.

Amúgy létezik még krém is, amivel hatni lehet a progi szintre, a neve Womens Cream. Én nem használtam, így tapasztalatot erről nem tudok mondani, de a neten olvashatsz róla több helyen.

2015. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a women's creamet használtam, természetgyógyász javaslatára...Rendbe tette a ciklusomat, megszűnt a hajhullásom, és kb 2 hónap múlva teherbe estem...:) Ha érdekel bővebben a használata írj privit
2015. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszi kettes :)

mikor kezdted a szedést, mennyi idő kellet teherbe esneD?

Volt egyszer pozi tesztem 3 is az volt de sajnos meg jött rá pár napra.. valószínű nem sikerült neki valami..

Tartok az újabb csalódástól :(

2015. febr. 3. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem egészen 3 hónapig szedtem a barátcserjét, mellette kurkuma kivonatot (magas dózisú készítmény volt) és B vitamin komplexet is. Előtte 5 lombik kuka... Így pedig összejött a baba. Épp egy újabb lombik előtt álltam, mikor magától megtörtént, így a gyógyszeres pótlás azonnal elkezdődhetett. Viszont most hiánycikk az Utrogestan sajnos. :-( Pedig ez a legjobb. Van még hüvelyi használatra Crinone gél is, az is progeszteron, az drágább, de a semminél jobb. Engem mondjuk az kicsípett odalent... Van orvos, aki Duphastont ad, de az nem természetes progeszteron.

Azt azért még elmondanám, hogy nekem autoimmun pajzsmirigy betegségem is van, ami sokféle nyavalyával járhat, ezt sok olyan nőnél ki kellene vizsgálni, akinek nem sikerül a baba vagy vetélése volt. Járhat ez is alacsony progi szinttel, de még inkább a sokszor rejtett inzulin rezisztencia. Pedig hamar kideríthető, ha ilyen gondja van valakinek, akkor már lehet lépni és a babaáldás is elérkezik előbb-utóbb. :-)

2015. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!