Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véleményeket szeretnék kérni...

Véleményeket szeretnék kérni a Kaálival kapcsolatban! Mennyire fogja az intézet a pénztárcánkat terhelni? Mennyi időbe telik a kivizsgálás? Dr Sajgó Attiláról vélemények?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm a válaszokat:) Azért ide értem,mert remélem,hogy esetleg van itt hasonló kismama:)
2010. febr. 10. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Kismama nem lettem sajnos, de a Kaáliba járok (sajnos :)

Hogy mennyibe fog kerülni, azt nem lehet előre megmondani, a doki sem fogja tudni, hiszen ez egyéntől függ. Ha "csak" stimulálni fognak, és erre kell gyógyszert, vagy injekciót kiváltani, ez is attól függ, hogyan reagál a szervezeted a kezelésre. Vannak olcsóbb, drágább gyógyszerek, az orvos mondja meg, melyiket javasolja. Van, aki már egész kis adagtól több petesejtet produkál, de van olyan is, akinek nagyon sok kell (én pl. 2 naponta váltottam ki 28.000 Ft-rt a Gonal-F-et), és e mellé még sok más gyógyszert. De ha nagyon mondanom kell egy összeget, akkor mondjuk 100.000 Ft. Jó esetben kevesebb.

A kivizsgálás abból áll, hogy eleve viszed a leleteidet (HIV, Chlamydia, teljes vérkép, rákszűrés, Hepatitis, a férjed eredményei). A Kaáliban megnézik az alaphormon értékeidet, illetve ultrahangot csinálnak. Ekkor az orvos megmondja, hogy "indulhattok"-e a programmal.

A doktor urat csak látásból ismerem, így véleményt nem tudok róla mondani.

2010. febr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat:) Nekem csak vérvétel eredményem van (horomon) a páromnak van spermavizsgálata.

Első alkalommal is számíthatok valamilyen vizsgálatra?

2010. febr. 10. 09:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha még csak konzultációra mentek, akkor még nem lesz vizsgálat, csak beszélgetés.

Sok sikert! Ha tudok valamiben segíteni, írj!

2010. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk mindenestől kb.90 ezer forintból jött ki.Ebben benne van a konzultációs díj,menni kellett HÍV szűrésre ez 12 ezer forint,voltam magánorvosnál pajzsmirigy kivizsgáláson,kaptam hormon gyógyszert,csináltak ott helyben rákszűrést amiért szintén fizetni kellett.A legvégén jöttek a hormon injekciók,mi a drágábbat választottuk a biztosabb sikerért ez kb:35 ezer forint volt ha jól emlékszem.A vizsgálatokért nem kell fizetni úgyhogy ennyiből jöttünk ki:)

Nekünk az első sikerült pedig nagyon rosszak voltak az esélyeink,a férjemnek szinte semmi spermája nem volt:(

Be kell tartani az utasításokat és én pl.a beültetés után 2 hétig csak feküdtem szinte csak fürdeni keltem fel.úgy hallottam ez bejön és igaz is volt:)

Sok sikert és fel a fejjel van remény!!!

37 hetes kismama.

2010. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi 2008 szeptemberében jártunk a debreceni intézetbe, de gondolom pénzügyileg ugyanaz a két intézet.

Magát a lombikot és a kezeléseket a TB fizeti, onnantól kezdve, hogy elindult a program. A gyógyszereket nem.

Az előzetes kivizsgálások kerülnek pénzbe. Pl.HIV és HepB,C szűrés nekünk majd' 16e lett volna az ÁNTSZ-nél.

Egyszeri regisztráció van 10-12e körül a Kaáliban, ezt mindegy hol fizeted be, az összes intézetre vonatkozik az országban. Egyúttal aláíratják, hogy nincs hálapénz náluk. Mindenről számlát adnak. Nekünk volt egy UH, meg egy spermiogram, a kettő együtt tizenvalahányezer volt, mi másért nem is fizettünk, mert rögtön programba kerülünk.

1. Konzultáció. Kiírják az elvégzendő kivizsgálásokat.Ha időpont kéréskor megkérdezed, mik kellenek, és azokkal a leletekkel mész a konzultációra már, akkor legalább 1 hónapot nyertek.

2. Középidős UH, (vagy ilyesmi)

3. ciklus 22.napja körül uh, vérvétel és kiírják a protokollt, ha minden rendben van.

4. Menzesz 1-2.napján mentünk megint, uh, vérvétel, injekciók.

5. Hetente talán 2x voltunk uh-n és vérvételen, aztán nekem a 12.napon volt a petesejt leszívás, a 15.napon meg az embrio transzfer. Rá 9 hónapra meg megszültem :-))


Pénz.

Nekünk kb. 200e volt utazással és gyógyszerekkel együtt minden. Talán valamivel több.

Az utazást majdnem teljesen vissza lehet kérni a TB-től, csak útiktg-es papírt kell pecsételtetni.

Egyszeri gyógyszersegélyt is lehet kérni a TB-től, de ehhez a nevedre szóló számlát vagy min. a blokkot gyűjtsd össze (vitaminok, tabletták, injekció), ezekkel tudod igényelni (ha van még ilyen).2008ban volt. Tudtommal tavaly is volt még.

Lombikbaba alapítványtól gyógyszertámogatást lehet kérni, de ezt lombik előtt legalább 3 hónappal kell beadni.


Na így hirtelen ennyi, kérdezz bátran, ha tudok segítek.


A dokiról nem tudok semmit.

2010. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget:)

Anyagilag nem állunk rosszul de túl rózsásan sem... De sztem van olyan család akiknek nagyobb szükségünk van a támogatásra:)

március 11-én megyünk.Szerintetek májusig van esélyem a csodára?

Én molett vagyok remélem nem hajtanak majd el.....

2010. febr. 10. 12:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogy hajtanak el:))

És IGEN, van esélyed!! Hogyne lenne!

Szurkolok!!

2010. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Na, mi a véleményed? Mit mondott a doki?

Én Sajgó A-hoz járok, nagyon meg vagyok vele elégedve, szeretem őt.

2010. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Vegyes érzelmem van... A doki aranyos,de nem tud segíteni...

Fiatal vagyok és a súlyom 100 kg felett van...azt sem vette figyelembe,h mindig ilyen alkatom volt... Egy csomó vizsgálatot kiírt,de segíteni nem tud.... Mi lemondtunk a babáról... :(

2010. márc. 15. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!