Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Történt olyan veletek h a...

Történt olyan veletek h a háziállat miatt gyült meg a bajotok a védőnővel vagy a gyerekorvossal?

Figyelt kérdés
Mit csináltatok?
2010. febr. 10. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
miért mit mondott,ne legyen macskád?nálunk nem szólt semmit,de ne is szóljon hiszen ez mindenki magánügye.ha kellően figyelembe veszed a higiéniás szabályokat nem lehet baj.bent van az állat?
2010. febr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk van egy cicánk 6 éve. A legutóbbi látogatásakor megjegyezte, hogy jó lenne, ha szülésig eltüntetnénk. Hát szerintem majd inkább őt cseréljük le egy másik védőnőre. Ezt ő sem gondolhatja komolyan. Az a cica úgymond az első gyerekünk, nálunk van 6 hetes kora óta. Azért mert babát várunk nem fogjuk a cicát elajándékozni, v. menhelyre vinni.
2010. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen bent van és nyusziról van szó.magában nem is vele van a gond hanem a szőrével de mindennap porszivozok őt is kétnaponta fésüljük szóval nagyon tisztán van tartva meg szobatiszta is csak félek hogyha kijön elkezd nekem ágálni ellene és nem tudom h nem harapom-e le a fejét.mert volt akitől hallottam h nem szeretik ha baba mellett van háziállat.imadjuk őt is szívem nem lenne elajándékozni vagy elaltatni vagy bármi.eszembe sem jutott.akkor inkabb a védőnő megy a busba és elzavarom...
2010. febr. 10. 12:30
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
a védőnő nem választható. az hogy javasol valamit, pl tüntessétek el a cicát, nyilván nem véletlen. nem a másikat kell lehülyézni, pláne ha az egy tanult ember, hanem esetleg átgondolni miért mondhatta és akkor dönteni, hogy fennállnak e ezek a veszélyek a ti konkrét esetekben vagy nem. És ha igen, mit tudnál tenni elkerülésükhöz. Vagy ha semmit akkor elgondolkodni a macskaeltüntetésén.
2010. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem. Kutyusunk van, a védőnő csak a pozitív dolgokat mondta, hogy milyen jó, ha a gyerek állat mellett nő fel. Ha az állat rendben van tartva, nem igazán lehet gond. Annyi, hogy a macskákkal óvatosabbnak kell lenni, főleg ha kijár a házból, mert toxoplazmózist terjeszthet, de ha te már átestél ezen (ezt egy vizsgálat megmondja), még ettől sem kell félni.
2010. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
és miért kell így hozzáálnni? Nem is tudod mit fog mondani a védőnőd, de már el akarod zavarni a búsba? És intelligens lénynek tartod magad? Mertha igen, tényleg gondold ezt át még egyszer. El tudsz képzelni olyannyuszi tartó embert, aki nem fésüli a nyulát, szabadon császkál, tele van nyúlsz.arral a lakás? Mert én igen. De ha te nem ezek közé tartozol és mondjuk biztosítani tudod, hogy a nyulad ne ugorjon be a babádhoz és harapdálja agyon és tisztán van tartva, miért ágálna ellene a védőnő? Egyébként meg miért kéne tudnia a védőnőnek a nyuladról? Nálunk kijött, leült a nappaliba az asztalhoz, kitöltött vmi papírt, jót beszélgettünk és ennyi. Ja és én előre megmondtam, hogya baba születéséig nem veszek semmit, ne is keresse a kiságyat és társait. Azt mondta rendben van. De hozzátette, vannak olyan emberek, akikkel előre megvetet mindent, mert olyanok.
2010. febr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van kutyusom, nem volt semmi baj és sosem szóltak miatta, mert nem is tehetnék, max tanácsolhatnak dolgokat. Amúgy meg előre nem kell hogy ezen görcsölj, lehet hogy a dokinőnek/védőnőnek 8 macskája/kutyája/stb van... A nyuszi még csak fel sem bír mászni a kiságyba sem :) Mire mászni fog gyereked, akkor meg már főleg nem kell félteni semmitől.
2010. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk tengerimalacunk volt, hatalmas nagy kétszintes ketrecben lakott. A ketrec mérete miatt a földön volt a helye. Amikor először jött a védőnő, kicsit meglepődött, mert nem vette észre, csak hirtelen meghallotta a hangját. Nem mondott semmi rosszat, hogy tűntessük el, vagy bármi bántót.

Aztán megszületett a babám, és én döntöttem úgy (enyém volt már a megismerkedésünk előtt is), hogy elajándékozzuk egy kisfiúnak. Most, hogy a fiam már egy éves, és látom miket csinál, úgy érzem jól döntöttem, mindenki szempontjából. A fiam jelenleg minden tiltás ellenére bepróbálkozik a konnektorral, biztos a ketrecbe is mindig nyúlkálna. A kis malackám, viszont ezt az állandó nyúzást már nem tolerálná, aminek harapás lenne a vége. És még sorolhatnám. Nagyon sajnálom, hogy meg kellett válnom tőle, de ma már nem bánom, hogy így döntöttem!

Bár ha nekem kutyám lenne, azt soha nem adnám oda senkinek sem, bárki bármit mondhatna. (de az is igaz, hogy én a kutyámat a kertben tartanám, nem lakásban)

2010. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk görényünk van. A védőnő azt mondta, hogy semmi gond nincs a háziállat tartással, ha tisztán van tartva.

Ezt védőnője, orvosa válogatja, szerintem attól is függ, hogy annak van e v-mi állata vagy szereti e az állatokat.

Más emberek koszosabbak és bűdösebbek mint az állatok és mégis gyerekeik vannak! Törvényesen nem szólhatnak miatta, ha állatot tartasz, csak megjegyezhetik, ha nekik nem tetszik. A babának semmi baja nem lesz attól, hogy állat van a lakásban, csak figyelni kell, hogy ne lógjanak egymás szájában:)

2010. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!