Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed ideje alatt, ha én nem...

Gyed ideje alatt, ha én nem tudom átmenetileg ápolni (pár hét) a még pelenkás gyerekünket, és a férjem kiíratja magát a gyerekorvossal, akkor a munkahelye miért nem akarja kifizetni a betegállományát? (Fizetés nélküli szabit kapott rá utólag. )

Figyelt kérdés
Gyed alatt műtöttek, ezért összesen 4 napot voltam kórházban, de műtét után hetekig nem emelhettem, ezért a férjem kiíratta magát a gyerekorvossal 2 hétre. Más is járt hasonló cipőben?
2011. jan. 10. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Saját jogán kellett volna a férjednek táppénzre menni. Itt is igaz az az elv, hogy egy jogviszony alapján csak egyféle ellátás jár. Nem jár gyermekápolási táppénz abban az esetben, ha a gyerek után a másik szülő gyedben, gyesben stb részesül.
2011. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A férjem, hogy mehetett volna el saját jogon táppénzre, mikor nem ő volt beteg?

Különben meg ő szolt náluk a munkaügyön, hogy ezért és ezért táppénzre kell mennie a műtétem miatt, nem mondtak akkor semmit. A gyerekorvosnak meg mondta, hogy gyed-en vagyok, és mi a helyzet, erre mondta a doki, hogy ilyen esetben ő írja ki.

2011. jan. 10. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyerekorvos nem irhatta volna ki a férjedet, mivel te GYED-en vagy, azaz te azért kapsz pénzt, hogy ellásd a kicsit.

Sajnos ez igy van, csak fizetés NÉLKÜLI szabival lehet megoldani ezt a helyzetet.

Ilyen esetben össze kell kacsintani a férj háziorvosával, elmondani neki, mi a szitu és ő kiirja a férjedet pl. hasmenéssel. Vagy tök mindegy, mivel.

Mikor nekem az ikrek egyik felével kórházba kellett mennem, akkor a férjemet a háziorovsa irta ki, hogy itthon maradhasson a másik 2 gyereket ellátni. A gyerekorvos felhivta a háziorvost és elmagyarázta neki, mi a szitu...

2011. jan. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, ők nem munkaügyesek. Sajnos az első hozzászólónak igaza van. A saját orvosának el kellett volna mondania, és ha emberi akkor kiírja. Még akár most is, ha pl. e havi.
2011. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a jelenlegi rendszerben már nem tud visszamenőleg táppénzre venni. Én igy tudom, de egy telefont megér... Bár szerintem ez már múlt idő.
2011. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, saját jogon kellett volna táppénzen lennie, nem a gyermek után.

Nálunk is így volt tavaly. Engem műtöttek, 5 napig voltam kórházban, majd 2 hétig nem emelhettem. Kisfiunk akkor volt 1,5 éves. Párom a saját háziorvosához ment és Ő írta ki táppénzre, már nem tudom milyen indokkal.

2011. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!