Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy fogok majd boldogulni az...

Hogy fogok majd boldogulni az ikreimmel?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg hogy 2en vannak, igazabol annyi kerdesem van hogy szerintem csak a felet irom ide.


Hogy fogom oket egyszerre kezbe?

Hogy etetem oket?

Mit csinalok ha felkeltik egymast ejszaka?

Hogy fogom oket megszulni?


Nagyon orulok nekik de annyira felek hogy csodot fogok mondani :(



2015. febr. 6. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elején mi is megijedtunk, de mar nagyon várjuk oket :) 15 hetesek vagyunk es ugy nézz ki hogy kettő lányunk lesz :) ajánlom figyelmedbe a hurrá, ikrek című könyvet, ott kb minden kérdésedre választ kapsz :) (sajnos mar csak használtan tudod megvenni)

Hany hetes vagy? :)

2015. febr. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én csak ismertem ikrest. úgy csinálta mindig,hogy egyszerre etette,meg altatta őket. gyakorold játékbabával addig is a fogást,meg talán pólyával könnyebb lesz. szerezz be egy iker szoptatós párnát. a megszülés nem hiszem,hogy nagyon más,1-2 perces különbséggel szoktak,jön az első kitolod,aztán a másodikat már nem is kell annyira szerintem. nem fogsz ne aggódj :-) biztos,hogy menni fog :-) nézd a jó oldalát,nem kell még 1x szülni,ha akarsz testvért. később pedig olyan jól ellesznek majd együtt.
2015. febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy éreztem én is, amikor megtudtam, hogy ikreket várok. Itt valaki javasolta, hogy van egy "ikres anyukák csoportja" a facebook-on ahol gyakorló ikres anyukák, kismamák osztják meg egymással a tapasztalataikat. Csatlakozz hozzájuk, elmúlnak a félelmeid és magabiztosabb leszel. Boldog babavárást! :)
2015. febr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia! ne haragudj, hogy ezt írom, de egyelőre arra koncentrálj, hogy minden rendben legyen... főleg, ha még nagyon az elején vagy.


A Hurrá, ikrek! sem rossz könyv, de összehasonlíthatatlanul jobb az Ikrek könyve Métneki Júliától. Na, az az alapmű.


Nem kell feltétlenül egyszerre kézbe venni őket, nagyon piciket nem is ajánlatos (pólyában sem).

Megvannak a tecnikák a tandemszoptatásra, ügyesen meg fogod tanulni. :) ELőzőleg készülj rá, beszélj erről védőnővel, szoptatási tanácsadóval. A szopi párna rendkívül hasznos! Azt is be kell gyakorolni, hogy büfizteted az egyiket, ha a másik még eszik. Egyéb javaslat: etesd őket egymás után.


Nem valószínű, hogy felkeltik egymást éjszaka. Az enyémek nem zavartatták magukat, ha a tesó ordított. Megszokják egymást még az anyaméhben, plusz sajnos sok iker kezdi koraszülött osztályon az életét, és még ott megtanulja, hogy valaki mindig sír, sosincs csend...


Úgy fogod őket megszülni, ahogy az orvosoddal megbeszéled. Nekem sajnos császárom volt.


Ha van egyéb kérdésed, írj privit! Jó egészséget kívánok, vigyázz magatokra!

2015. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni őket egyszerre kézbe fogni, amíg nem ülnek stabilan, de nem is kell, meg lehet oldani anélkül is.

Nekem nem volt elég mindkét gyereknek a tejem, felváltva kaptak tápszert és szopiztak. Úgy tudtam egyszerre etetni, hogy amíg az egyiket szoptattam, a másikat magam mellé ültettem a hordozóban, és odatartottam a cumisüveget.

Nekem nem keltették fel egymást éjszaka, ahogy valaki mondta, megszokják.:) Viszont amíg keltek éjszaka is enni, addig ha az egyik felébredt, keltettem a másikat is, különben non-stop etettem volna valamelyiket. Próbáltam igény szerint is, de ez csak nappal jött be, nagyon kimerültem az éjszakától, gyakorlatilag folyamatosan ébren voltam.

Én természetesen szültem őket, de előtte volt már szülésem, és fejvégűek voltak. Válassz gondosan orvost, és bízz benne. :)

2015. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Huh nagyon szepen koszonom a valaszokat es igaza van aki azt irta hogy meg ne erre koncentraljak mert meg csak 9 hetes vagyok :)
2015. febr. 7. 14:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én ikerként írok neked.:) lehet egyszerre két babát tartani,egyszerre etetés már nehezebb ügyi,ha már cumisak,akkor tudok őket egy időben etetni,különben az egyik baba gyakorolja a türelmet,míg a másik eszik. :) sok sikert kívánok az ikerneveléshez! És ne aggódj,jönni fog ez magától is.:)
2015. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!