Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 éves gyereknek mikor mondtát...

3 éves gyereknek mikor mondtátok el, hogy úton van a kistesó?

Figyelt kérdés

Fel tudja egyáltalán fogni,hogy mi az?

Én még várnék vele, mert csak 6 hetes vagyok, viszont a férjem meg azért szeretné elmondani neki,hogy hátha akkor jobban "vigyáz rám". Hogy miért kell vigyázni anya hasára stb.


2015. febr. 8. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg aznap mikor megcsinaltam a tesztet. Persze, hogy fel tudja fogni! Sok boldogsagot!
2015. febr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 LadyLoss ***** válasza:
100%

Nekem lombik beültetésem volt. Az első perctől kezdve mondogattuk a 2,5 éves lányomnak, hogy miért kell a doktor bácsihoz menni, később meg hogy anya hasában vannak a babák, aztán meg ahogy nő a hasam, már ő mondogatja hogy ott bent van a kistesó stb-stb. De persze igazán megérteni akkor fogja amikor átéli. Amikor már megszületett és velünk él egy ideje. De a felkészítés fontos, mondogatni kell, beszélgetni róla, a saját szintjén, hogy fel tudja dolgozni.

Vicces de sokszor van, hogy amikor az addig egyke gyerek mellé megszületik a következő, egy idő után közlik, hogy na jó és mikor visszük vissza. (a kórházba) :D

2015. febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az első nőgyógyászati vizsgálat után mondtuk el, amikor bebizonyosodott hogy babát várok. Nagyon aranyos, ahogy simogatja a pocakomat és tervezgeti, hogy miket fog csinálni majd a babával. Részleteiben nem tudja még, hogy pl hogyan fog megszületni és ilyenek, de mindig megmutatom neki hogy kábé mekkora lehet most a baba és miket csinál bent.
2015. febr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi megvártuk a 12. hetet, de nem babonából, hanem előzőleg volt vetélésem, nem akartam a gyerkőcöt feleslegesen izzítani. Amíg nem volt egyértelmű a pocakom, nem is foglalkozott vele, mi sem foglalkoztunk vele sokat, a közepétől, a végén már szóba sem kellett hoznunk, ő folyamatosan a kistestvérről beszélt, mit fog segíteni, mire fogja megtanítani, stb. A hasamra mindig tudott vigyázni.
2015. febr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves most 5.hónapban vagyok.amikor pozi lett a teszt elmondtuk neki.örül neki, mondja hogy ott a tesója anya pocijában, néha megsimizi, de mikor mondjuk neki hogy ha megszületik itt lesz és hogy hol fog aludni meg ilyesmik, azt a részét nem érti.de ha megszületik minden bizonnyal ezt is felfogja majd:)
2015. febr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Elmondtuk! Hát cuki volt! Még azért nem teljesen tudja mit jelent a testvér, de annyit összerakott,hogy a szomszédban a két kisgyerek testvérek, és hogy a kistestvér egy baba! :)
2015. febr. 10. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!