Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9. héten átlag 135-140/80 a...

9. héten átlag 135-140/80 a vérnyomásom! Ilyen korán lehet baj?

Figyelt kérdés
előtte 120/80 as volt ,nem szedtem semmit rá,viszont az első terhességemnél toxémia miatt császároztak a 37.héten,akkor csak a 30.hét körül kezdett felmenni,volt akinek az elejétől felment a vérnyomása?és tudták kezelni?

2015. febr. 10. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem az elejétől magas volt. Sőt, igy a 9. héten még 170-et mértek...azonnal Dopegyt, és az beállitotta - nagyjából. Általában nem ment 140 fölé, csak később, mikor bejött a nagy meleg nyáron. Akkor megemelték az adagomat, és volt egy másik gyógyszer is, amit szét kellett rágni, ha 150 felé ment. Végig mindenki a toxémiával ijesztgetett, szerencsére megúsztam. Dagadt a lábam, (bár a nagy melegben nem is csoda), de nem extrém módon, fehérje egyszer volt egy nagyon kevés a vizeletemben- doki azt mondta, hogy csak baci.

160-as vérnyomással szültem meg a kislányomat.:)

2015. febr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok én is, csak én 10 hetes vagyok:-)Neked mit mond az orvos, védőnő?Még nem voltam védőnőnél, majd most tervezem, kíváncsi vagyok mennyi lesz nála, mert ott mindig magasabb mint itthon.Nekem is magas lett a vérnyomásom első terhesség alatt, de csak később, nem az elején.
2015. febr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mindenki a legrosszabbal ijesztget!már attól fel megy a vérnyomásom hogy orvoshoz kell menjek mert azt mondják hogy ha másodlagos toxémiám van akkor sokkal súlyosabb lesz mint az első.viszont nekem van egy pajzsmirigy alulműködésem is aminek jól felemelték az adagját és az is lehet hogy attól emelkedik.eléggé be vagyok tojva,mert 6 évet vártunk erre a gyerekre!
2015. febr. 10. 09:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert ki ijesztget?Orvos?Én is félek hogy mi lesz, de bízom benne hogy rendben lesz, hisz sokan szülnek magas vérnyomással is.
2015. febr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igen,igazából mindegyik,most jöttem a háziorvostól akinél 150 volt a V.NY.-om ,felakart írni dopegytet de aztán azt mondta inkább várjunk vele még egy kicsit.neked van valami más gondod ?túlsúly?pajzsmirigy?stb?
2015. febr. 10. 11:16
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint. Végig paráztam a terhességet, pont emiatt, mert mindenki -főleg a védőnő, és a körzeti nőgyógyász - ijesztgetett. Főleg a végén, akkor már fogták a fejüket, ha feljebb ment, hogy jujj akkor nagyon figyeljek és azonnal mentőt hivni, ha baj van stb stb. Mit nem mondjak nem tett jót az idegeskedés az amugy is magas vérnyomásomnak. Nem gondolom, hogy ennyire rám kellett hozni a frászt minden egyes mérésnél, már ha megláttam a vérnyomásmérőt, akkor rosszul lettem.

Egyedül a saját dokim állt tök pozitivan a dologhoz, ő mindig nyugtatott, és neki lett igaza, hiába volt magas a vérnyomásom, minden okés lett.

Ja, és a dopegytet nem ártana már elkezdeni szedni, nem tudom a háziorvosod mire vár. Mondjuk azt a a dokiddal kéne megbeszélni nem? Szerintem ő rögtön felirná Neked.

2015. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia..nekem a .héttől volt 140-150/90-100..kaptam dopegyt-et,de nem nagyon vitte le,hiába emelték az adagomat.

Hetente,vagy 2 hetente kellett járnom a dokihoz,végig figyeltek,hogy ne ugorjon hirtelen fel nagyon magasra. aztán a 20. héttől brutálisan vizesedtem is mellé. én is pajzsmirigy alulműködéses vagyok , 125mg-ot szedtem terhesség alatt. aztán a dokik javaslatára programozott császár mellett döntöttünk,amit a 38+5 hetesen el is végeztek ..tovább nem mertünk várni. Egészséges kislányom született,aki holnap után lesz 1 éves.

2015. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok ..lemaradt az elején,hogy a 15. héttől
2015. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia, hogy vagy kérdező?Alakul a vérnyomásod?
2015. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

sziasztok!

köszönöm megvagyok,kedden megyek a nőgyógyászhoz majd ő dönt a vérnyomás csökkentőről.próbálok nem idegeskedni rajta de elég nehéz!

2015. febr. 12. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!