Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. terhességnél nektek is...

2. terhességnél nektek is voltak ilyen érzéseitek?

Figyelt kérdés

19 hónap lesz köztük. Folyamatosan azt érzem, hogy nem fogom szeretni a kicsit úgy mint a lányomat. A lányom a mindenem, egész nap vele vagyok és mikor itt lesz a kisöcsi már vele is kell foglalkoznom nem csak a lányommal. Nem tudok majd rá annyi időt szánni mint eddig és félek, hogy ez megviseli majd.

Félek hogy a kistesót nem tudom majd úgy szeretni. Várom már hogy jöjjön de akkor minden megváltozik.

Normálisak ezek az érzelmek vagy beszéljek orvossal esetleg? Ti is éreztetek hasonlókat?


2015. febr. 12. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Az normális, hogy félsz, hogy nem tusz majd ugyanannyi időt tölteni a lányoddal, de az nem normális, hogy úgy érzed, hogy nem fogod tudni szeretni a kistesót.

Ezt talán a második gyerek előtt kellett volna végiggondolni.


Te nem vagy egyke véletlenül?

2015. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia :) tudom, mit érzel. :) én végig ugyanezt éreztem, amikor megtudtam, hogy jön a kistesó. Sőt, még most is félek ettől, de mindenki nyugtat, hogy higgyem el, ahogy megszületik, és meglátom, ugyanúgy bele fogok szeretni, mint a kislányomba 5 évvel ezelőtt. Nemsokára itt az idő, 37 hetes vagyok, most már nagyon várom, hogy megszülessen. Eszembe szokott azért jutni ez a dolog, hogy tudom-e majd ugyanúgy szeretni, mint az első kislányomat, de egyre inkább érzem, hogy nem lesz ezzel gond. :)
2015. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi imádni fogjátok! :) 1,5 év van kislányaim között, nekem terhesség alatt ugyan nem voltak ilyen gondolataim, valahogy eszembe sem jutott... viszont szülés után, a kórházban voltam úgy, hogy a nagylányom iszonyatosan hiányzott, szó szerint szenvedtem a hiányától, s emiatt a picit valahogy idegennek éreztem, nem tudtam rá figyelni ( gondolom ebbe azért a hormonok is bele játszottak rendesen) , ránéztem, és elsírtam magam amiatt amit nem érzek... mindez tartott 2 napig, és huss eltűnt mintha nem is lett volna ez az érzés , s mikor indultunk haza a kórházból, s bejött a nagylány Apukájával, és először megmutattuk neki a Húgit... hát.. még most is összeszorul a szívem! azóta így kerek a világ,minden úgy természetes, hogy ők ketten vannak, máshogy nem is tudnám elképzelni... szóval normális a félelem, és el fog múlni az érzés! Sok boldogságot kívánok!
2015. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk jövő héten születik meg elvileg a második lányunk, 18 hónap lesz közöttük. Én nem azt érzem amit te, hanem hogy nem tudok neki örülni annyira mint a nagyobb lányomnak, időm sincs rá, sőt, sokszor picit megbánom, hogy nem vártunk többet. Emiatt nagy a bűntudatom is. Nagyon fárasztó ám terhesen egy amúgy másik picit is ellátni, élni vele, és élvezni is azt, hogy együtt lehetünk.
2015. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális az érzés. Nálunk is úton a tesó, és hasonlóan érzek. Több kétgyerekes barátunk is van, beszélgettünk erről, és a legtöbb anyuka is hasonlóan érzett. Aztán mindegyik imádta az új jövevény!

Mivel a nagy már meg van, veled él, természetes,hogy őt tudod még csak szeretni, hiszen őt ismered. Én is vagyok vele, de hiszem,hogy ha meglesz a tesó, akkor ugyanúgy fogom imádni.

2015. febr. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!