Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha magas a vérnyomás terhesség...

Ha magas a vérnyomás terhességnél az ellen mit lehetne tenni? Testalkattól függően persze?

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor adnak rá vérnyomás csökkentőt.

Önmagában nem baj, de ha fehérje van a vizeletben, és/vagy vizesedés lép fel, akkor lehet gond.

De megkérdezhetem, hogy jön ide a testalkat?

2015. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint akkor nem gond, ha gyógyszerrel szinten tartják, szóval 140 fölött elvileg nem lehet tartósan (1. voltam).
2015. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kerüld a kávé, tea fogyasztásd.Én nem ittam egyiket se terhesség alatt mégis magas lett a végén, aztán toxémia lett a vége
2015. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fehér fagyöngyteát lehet rá inni. Meg persze írnak rá gyógyszert.
2015. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én eleve túlsúllyal kezdtem a várandósságot, de a vérnyomásommal alapjáraton nincs gond. Most 37 hetesen 160as vérnyomásom volt NST-n, hiába fújtak Cordaflexet a nyelvem alá, nem ment lejjebb, így a dokim Dopegytet írt fel, amit naponta kétszer kell szedjek. A mostani NSTn méréskor csak 125/70 volt. Nekem a védőnő annyit mondott még, hogy kerüljem a sós, fűszeres ételeket, igyak minnél többet.
2015. jan. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A terhességi magasvérnyomás többek között azért veszélyes, mert minden ér összeszűkül, tehát a lepényt ellátó erek is. Ezáltal csökkenHET a magzat oxigén- és tápanyagellátása.

Gyógyszerrel szokták kezelni, illetve szorosabban figyelik a babát (uh és flowmetria) és az anyukát (vérnyomásmérés, vizelet ellrnőrzése, májfunkciók vizsgálata)

2015. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
A magas vérnyomás is károsan befolyásolhatja a terhességet, de a folyamatos gyógyszerfogyasztásnak szintél lehetnek kedvezőtlen mellékhatásai. Lehet, hogy szükséges a gyógyszer, de jobb minél hamarabb leszokni róla. Erre vannak lehetőségek: életmód, étrend, gyógyteák, gyógynövények... Ha érdekel, konkrétan is tudok ajánlani ilyet.
2015. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!