Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben semmi sport?

Első trimeszterben semmi sport?

Figyelt kérdés
1,5 évtizede napi szinten sportolok(futás, szobakerékpár). Első 2 terhességem abszolút problémamentes volt. A 3. megszakadt ősszel 8 hetesen. Tegnap voltunk dokinál, 7+2 vagyok, minden oké, CRL 13mm, de azt mondta, nem szabad még szobabiciklizni sem a 16. hétig! Ez engem nagyon megvisel, mert a sport nekem stresszoldó és félek a hízástól is. Kérlek, írjatok biztató szavakat! Volt vki hasonló helyzetben? Milyen mozgásformák engedélyezettek az 1. trimeszterben?

2015. febr. 14. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A szobabiciklivel nincsen semmi gond, ha megszédülsz tuti nem fogsz beesni az autók kerekei közé, és mégcsak rázkódás sincs mert nincsenek rossz útviszonyok ;)
2015. febr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De a doki azt mondta, NEM, mert alhasi vérbőséget okozhat... én sem értek ezzel egyet, de a férjem úgyse engedné. Nyilván nem akarunk még egy babát elveszteni.


Szóval inkább más mozgásformát ajánljatok, vagy biztassatok, hogy ki lehet ezt bírni valahogy...

2015. febr. 14. 08:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Èn nem kockáztatnèk.

Majd a 2. trimeszterben folytatod (akkor is figyelned kell majd a pulzusodra).

Addig sètálj, mást nem nagyon csinálnèk tekintve az előzmènyeket.

2015. febr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen kérdést tegyél fel magadnak. El tudnál számolni a lelkiismereteddel, ha baja lenne a babának úgy, hogy sportoltál? Senki nem tudná azt mondani, hogy biztosan az okozta a bajt, de azt sem tudná mondani, hogy biztosan nem az okozta a bajt. Tudnál élni a tudattal, hogy talán te okoztad a babád halálát? Ugye, hogy nem. Keress más stresszoldási módot. Egy-két kg meg ha felmegy rád, talán nem akkora tragédia, mintha elvetélnél. Fontossági sorrendet kell magadban felállítanod. Egyszer el kell dönteni, hogy milyen értékek mentén élsz, mi a fontos neked, és akkor eszedbe sem jut, hogy ebben a helyzetben mit tegyél.
2015. febr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szintén zenész, bevéreztem a 8. héten, eltiltás mindentől. Korábban fittneseltem, szobabicikliztem amikor kiderült a baba kicsit visszavettem de csináltam tovább (nyilván nem súlyokkal). 2 hete el vagyok tiltva kvázi mindentől úszni szabadna de a dokim csak természetes vizet javasol uszodát semmiképpen. Azzal meg még ügye várni kell.

Én nem is annyira a hízástól félek mert max ledolgozom utána hanem begolyózok hogy semmit nem csinálhatok. Még lépcsőzési tilalom is van 😞 kitartás talán a 2. trimeszterbe elkezdhetünk csinálni valamit!! 😉

2015. febr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Egyèbkènt az első trimeszterben 1-3 kg hìzás a normális (bár, ha rosszullètekkel fogsz küzdeni, mèg akár fogyhatsz is), szóval nem dől össze a világ, ha ennyit felszedsz.

Èn nem mozogtam semmit a sètán kìvül, mègsem hìztam ennèl többet. Figyelj oda, h mit eszel ès nem lesz gond.

2015. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vannak terhestornák..
2015. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt is csak a 12. hèttől szabad..
2015. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
úszás?
2015. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!