Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez utalhat arra hogy kétpetéjü...

Ez utalhat arra hogy kétpetéjüek lehetnek?

Figyelt kérdés
Az egyik feljebb van mint a másik és két külön burokba vannak. És az egyik időssebb is 1 nappal mint a másik. 11 hetes vagyok 1 hét mulva kell vissza mennem uh-ra.

2015. febr. 15. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam hogy egypetéjű ikrek között is van három verzió, ha nagyon korán osztódik a sejt akkor külön burokban és külön méhlepénnyel fejlődnek. Ha vmivel később osztódik akkor az egyik közös és csak ha később osztódik akkor vannak közös burokban közös méhlepénnyel. Szóval nem biztos, hogy kétpetéjűek.
2015. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De ha idősebb is egy nappal az egyik, akkor inkább kétpetéjűek, nem, kedves első?
2015. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet. De lehet olyan hogy nem egyszerre fejlődnek? Végülis a méretek alapján nem tudom mennyire fix a kora.
2015. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egyik 29.4 mm a masik 28 mm. Es latszott is a kulombseg koztuk es a kissebb mindig elbujt a masik moge 😄nem is keszult kozos kep roluk :D
2015. febr. 15. 19:51
 5/6 A kérdező kommentje:
Jah es 9 hetes voltam mikor voltam uh-n
2015. febr. 15. 19:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első elég jól leírta. Annyit hozzátennék, hogy egypetéjűeknél rendkívül ritka a külön méhlepény.


Szerintem egyik verzió sincs kizárva. Nálunk is hasonlóképpen voltak az ikrek, mégis egypetéjűek.


Szülés után a lepény vizsgálatával lehet majd pontosan megállapítani, hogy egy vagy kétpetéjűek (eü szempontból érdekes lehet, mert az egypetéjűek ugyanazokra a betegségekre hajlamosak, viszont egymástól nem kapnak el semmit), ezt a vizsgálatot előre kérd az orvosodtól, ha gondolod.


Egyébként semmit sem jelent, hogy egyiket 1 nappal idősebbnek mérték. A dokim egyszer azt mondta: "tudom úgy mérni, hogy egy héttel is idősebb legyen". :)

2015. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!