Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy megengedjé...

Létezik olyan, hogy megengedjék az éjszakázást kismamaként?

Figyelt kérdés

Szeretnék minél tovább dolgozni, de ha nem engednének éjszakázni, anyagilag alig érné meg a dolog, mert a műszakpótlék nyomja meg a fizetésemet.

A legtöbb kismama nálunk szinte az elején elment táppénzre, amit meg is értek, mert 20 ezer pluszért én sem szívesen vonatoznék, buszoznék, gyalogolnék nap mint nap.

Lehetséges olyan, hogy valami orvosi véleményre mégis engedjék az éjszakázást? Nem értem, miért gondolják, hogy bezzeg a délelőttös műszak jót tesz a kismamának. Nekem konkrétan 2:25-kor kell kelnem hozzá, hogy elkészüljek és beérjek 5:40-es munkakezdésre.

Az éjszakai műszakot remekül bírom, alapvetően éjszakai bagoly vagyok, és tudok nappal eleget aludni.

Igazán úgy kéne ezt megoldani, hogy a kismamára bíznák, mit bír, mit nem. Én normál körülmények közt is alig bírom a hajnali kelést, szabályos kínszenvedés, még 11 óra magasságában is szédelgek. Éjszakás műszakban pedig fitt vagyok és éber.


2015. febr. 15. 21:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel,(nem csak terhesen),hogy éjjel 2 és 5 óra közt kell az agynak a legtöbb pihenés. Akkor károsodik a legtöbbet az agy,ha ezt a 3 órát nem piheni át. Én is éjszakáztam,bár nem kismamaként,de tapasztaltam,hogy szellemileg megviselt,holott én is jobban szerettem éjszakás műszakban lenni,mint nappalosban. Nem voltam annyira fáradt mint egy nappalos műszak után. Ezt a munkáltatóddal kell megbeszélned és az orvosoddal,hogy mit javasol. Magamból kiindulva néha olyan fáradt vagyok már olyan 6-7 fele,hogy el tudnék dőlni mint egy zsák krumpli,pedig a terhességem előtt akár hajnal 1- ig vagy még tovább is kukorékoltam.
2015. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá,hogy nem valószínű,hogy engedélyezné a munkáltatód,mert ha esetleg valami baj lesz belőle,akkor annak jogi vonzata is lehet a cégre nézve. Sok munkáltató ezért (sem) alkalmaz kismamákat.
2015. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem. Folyamatos műszakban dolgozom.. Vagyis dolgoztam és mikor bejelentettem, az volt az első hogy nem éjszakázhatok.
2015. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

De ha éjjel 2-5 között kell legjobban az agynak a pihenés, akkor ez hol teljesül nálam délelőttös műszak esetében? Fél 3 előtt kelek...


Az is az éjszakai műszak mellett szól, hogy éjjel van a legkevesebb munkánk, így ott aztán nincs miben elfáradnom agyilag. Telefonos operátor vagyok, míg délelőttösben és délutánosban fogadok 120-160 hívást, úgy éjszakában 20-25-öt.

2015. febr. 15. 21:28
 5/18 Ditta323 ***** válasza:
Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok még másfél hónapot dolgoztam folyamatosban. Nem volt megeröltető a munkám, de toppon kellett lennem mindíg és az éjszakák kicsit húzósak voltak. Amint betanult egy ember a helyemre azonnal tp-re mentem.
2015. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, még a bejelentést sem húzhatnám ilyen célból, ha érvényesíttetni akarnám a családi adókedvezményt is, hisz abból kiderülne.

Mondjuk, volt egy terhes kolléganő, akit a bejelentés után nem küldtek kismamaműszakba, pedig még utána azért pár hetet dolgozott, simán jöhetett folyamatosba velünk. De utána inkább elment táppénzre, mert a kora és egyéb okok miatt veszélyeztetett terhes volt.

2015. febr. 15. 21:34
 7/18 anonim ***** válasza:

Lego törvénytisztelő cég, nekem úgy adták elő, hogy az éjszakai műszakot tiltja a törvény kismamáknak. Pl én is mindig jobban szerettem az éjszakát de akkor se tudtam mit csinálni. Ha nem lehet, akkor nem lehet.


És amúgy tényleg egészségtelen a túl korai kelés, én is háromkor keltem délelőttös héten és mindegy volt mikor feküdtem le, állandóan álmos voltam. De ez akkor sem ezen múlik sajnos.

2015. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Na, hát akkor én pláne leshetem, hogy engedjék, mert én meg állami cégnél vagyok.
2015. febr. 15. 21:38
 9/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen azt nem írtam oda,hogy a te esetedben meg amúgy is még rátesz egy lapáttal az,hogy alapból ilyen korán kell kelned. Csak közben elgondolkoztam még ezen bővebben és nem írtam le.
2015. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát mindegy, legfeljebb dolgozom folyamatosban, míg engedik, ha meg kismama műszakba akarnak átrakni, elmegyek táppénzre. Talán olyan hamar nem következik ez be.
2015. febr. 15. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!