Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális a fogyás az...

Mennyire normális a fogyás az első trimeszterben?

Figyelt kérdés

Még az első trimeszterben vagyok. Nagyon sokat vagyok rosszul. Étel undorom van. Ha kívánok egy ételt akkor abból pár falatott letudok enni ami bent marad.

Viszont, ha nem kívánom és úgy eszek mert tudom, hogy ennem kell, akkor az nem marad meg bennem.

8 kg ment le. Igaz van is miből de aggaszt ez, hogy normális e. Az első két terhességemnél nem voltam rosszul.


2015. febr. 15. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy normális, főleg, ha van felesleg rajtad.

Én is fogytam 4 kilót az első 3 hónapban, rajtam is volt némi felesleg, így még örültem is neki.

2015. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha alapvetően fogynod kell, és rosszul is vagy, akkor normális, és jó is (a nagy súlyfelesleg nehezíti a terhességet)

Annak viszont aki vaságyastól 40 kiló veszélyes is lehet a fogyás.

2015. febr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
172 cm vagyok 85 kg-ról indultam.
2015. febr. 15. 22:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Én is mindig fogytam, aztán meg híztam, aztán szültem és kevesebb lettem, mint amivel kezdtem.
2015. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Normális,de azért 8 kg,az durva...
2015. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igaziból attól félek, hogy ez még több lesz. Nem ez az első terhességem. De az első kettőnél 3-4 kg volt a fogyásom és alig híztam. Igaz a lányomnál 72kg a fiamnál 66 kg indultam. Fiam után maradt vissza, mert a szoptatás alatt szedtem fel pár kilót.
2015. febr. 15. 22:55
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem mondtad mennyi idő alatt ment le a 8 kiló, de az első trimeszter a 12. héten véget ér, szóval nagyságrendileg heti 1.5-2 kilót buktál? Az brutál sok, gyakorlatilag a te súlyoddal ez azt jelenti, hogy közel 0 tápanyagot vittél be. Az egészséges fogyásra fogyókúra alatt azt szokták mondani, hogy max. heti fél kiló, efölött nem tesz jót.

Szóval kétségbe ne ess, mert szerintem még nincs miért, de én a helyedben beszélnék a nőgyógyásszal. Komoly gondod nincs, a problémát nyilván a rosszullét okozza, azt meg rendbe tudják szedni. Ha máshogy nem megy kórházban, de megoldható a dolog.

2015. febr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
10 hét most vagyok 10 hetes kismama. Múlt héten jobb volt akkor szépen ettem is de péntek óta megint jelentkezett ez a hányinger hányás. Én nem tudom ezt a terhességet miért viseli ennyire rosszul a szervezetem.
2015. febr. 15. 23:38
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én két hónapig hánytam és émelyegtem, már nem emlékszem mennyi ment le, de sok. A középső trimeszterben kompenzáltam: annyit ettem, amennyi csak belémfért. Jól is tettem, mert a végén már megint nem tudtam enni, annyira nyomta a baba a gyomrom. A szüléskor kb. annyi plusz volt rajtam, amennyi a baba volt, aki 4 kg-mal született, úgyhogy szépen összeszedte magát odabent. :)
2015. febr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha 10 hetes vagy, akkor max. 6 hét alatt fogytál le, mert az első 4 hétben gondolom nem volt probléma (főleg, hogy az első két hétben a gyerek nem is létezik...). Szerintem heti 1.5 kiló fogyás megér egy kérdést a nőgyógyásznál.
2015. febr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!