Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kombinált teszt eredményén...

A kombinált teszt eredményén mit jelentenek ezek a rövidítések: Papp-A szint, Szabad B-hCG szint. És mi az a Mom?

Figyelt kérdés

A kombinált tesztem eredménye:

Papp-A szint: 1150,00 miu/L 0,64 MoM

Szabad B-hCG szint: 20,30 NG/ml 0,71 MoM

Tarkóredő vastagság: 1,00 mm 0,66 MoM

Szűrővizsgálat eredménye: negatív

Down-kór: 1:24 000

Edwards-kór: kevesebb mint 1:50 000


Azt értem, hogy negatív lett a teszt, de mit jelentenek pontosan ezek az értékek?


2010. febr. 12. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazándiból csak a down és az edwards kórosat kell figyelembe venni(vagyis a végeredményt)Ami tényleg tökéletes!Nálunk mind a kettő 1:10000 volt!

Amúgy ez azt jelenti hogy olyan értékekkel mint amikkel TE rendelkezel down szindrómás gyermeke 24000 nőből egynek születik!Edwardsnál pedig 50000-ből egynek!

Azt nekem sem magyarázták el hogy mik a papp-A és Béta HCG de annyit tudtam meg,hogy ezek a te értékeid,a MOM-ok pedig korrigált értékek a többi veled egyidős és egysúlyú kismama értékei alapján!

Ez csak egy becsült érték,próbálj nem is gondolni rá többet!

10 hetes kislány anyukája

2010. febr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet!
2010. febr. 12. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!