Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és véradás?

Terhesség és véradás?

Figyelt kérdés

Adott egy helyzet, rendszeres véradó nő, aki nem szeretne gyereket, férjével védekeznek, elmegy a szokásos véradásra, 5 nappal a várt vérzés előtt, semmit nem érez,(akármilyen tünet előtte, vagy rosszullét a véradás után, semmi) minden megy ahogy szokott, de aztán nem jön a vérzés... majd kiderül, babát vár, és már akkor is, amikor lecsapolták neki a majdnem fél liter vért :/

Volt már valaki így?


2015. febr. 23. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ilyen korai terhességnél ez gondot okozna. Orvosnál volt már a nő? Mit mondott?
2015. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy gondot okoz, ilyen korán szinte semmi. Csak a drogok de az is mert sokáig a vérben marad. Szóval nyugi. :)
2015. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jelen :)

Én is rendszeresen adok vért. Mi ugyan nem védekeztünk, mert vártuk a babát, de nem voltam rágörcsölve a témára, így eszembe sem jutott véradáskor.

Majd két héttel később pozitív teszt :)

Én is rögtön jeleztem a nődokinak, annyit mondott, hogy friss véráramban kezdi a baba az életet. Csinált egy teljes vérképet és minden tökéletes volt. A terhesség második felében kellett vasat szednem, de nem hiszem hogy ennek bármi köze lenne a véradáshoz.

8 hónapos makk egészséges lányom itt szundikál mellettem :)

2015. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyen korán semmi bajt nem jelent!


Utána a vashiány miatt nem ajánlatos vért adni, de ha pl. családtagról lenne szó, akkor az első trimeszterben még lehet adni.


A második trimesztertől van igazából szükség a vérre. Onnantól az tálagos 4 helyett 5 és fél liter vérünk van, mert kell a babának és a méhlepénynek is a többlet.

2015. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is rendszeresen adok vért, ahogy lehet.

Viszont tőlem mindig megkérdezték, hogy terhes vagyok-e, esetleg jelen pillanatban próbálkozunk-e a párommal a babán.

Mind a két szülésem után fél évnek kellett eltelnie, hogy újra vért adhassak. Független, hogy szoptattam-e vagy sem.

Ha szoptatok, akkor pedig végképp nem vesznek vért.

2015. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a vashiány azért van mert kétszer annyi a vas szükséglet ilyenkor és mindenkinél eltérő a vas felszívódása is, pl a C vitamin is nagy mértékben segít a vas felszívódásában.


Én sosem adhattam vért a haemoglobin szintem miatt de nem aggódnék, ennyitől semmi baja nem lesz a babucinak.

2015. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megmondom neki, mert egész hétvégén parázott, és csak hét közepére adott neki a doki időpontot (ezért mérges is voltam hogy nem tudott kicsikarni egy mait, de ő szolidabb fajta) Szóval köszönöm, már hívom is hogy megnyugtassam.
2015. febr. 23. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi gondot nem okozhat,hiszen az jót is tesz a szervezetnek ha vért vesznek alapból meg valaki elmegy vért adni,mert felfrissül a vér a szervezetben. Kifejezetten egészséges ha valaki véradó,persze nem olyan gyakran.
2015. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!