Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tarkóredő vastagságát az...

A tarkóredő vastagságát az eredményekben néha NT-nek írják. Ez minek a rövidítése?

Figyelt kérdés

Utána szeretnék nézni angol nyelvű oldalakon is, hogy hol milyen értékek számítanak normlisnak... Nagyon el vagyok keseredve, mert az orvosom tegnap 2,7mm-t mért és nagyon húzogatta a száját, amniocentézisre akar küldeni, amit én nem szeretnék, mert nagy a komplikációk esélye. 3. babáról van szó, idén töltöm a 38 évet, ha elvesztem ezt a babát, nem valószínű, hogy tovább próbálkoznánk másik babával. :(

Nem Magyarországon élek, ezért is furcsa, hogy azt olvasom, hogy ott 3mm a határérték, nálunk meg úgy látszik ettől kisebb. Kíváncsi vagyok, máshol mennyi.


2015. febr. 24. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:
2015. febr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyaki redő. Itthon 3 mm a határérték, azonban 3 mm alatt is lehet beteg és 3 mm fölött is egészséges. Tapasztalatok szerint 5 mm az amikor 99%-ig biztos, hogy beteg a baba.


Nálunk a 38 évedre is kötelező lenne genetikára utalnia az orvosodnak függetlenül a redő vastagságtól


Az amniocentesistől 0,5%-al nő az életkori vetélési kockázatod kb. 2 hétig.

2015. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!