Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív példák? Stresszes...

Pozitív példák? Stresszes terhességgel kapcsolatban? Attól a baba lehet ugye egészséges?

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok, és hát elég stresszesen indult a terhességem, sokat sírtam, sok olyan gondolat megfordult a fejemben ami nem épp helyén való, hisz boldognak kellett volna lennem.Nehezen fogadtam el a terhességet, bár terveztem(kicsit későbbre, de hamarabb jött), mégis testileg, lelkileg megviselt.Valahogy mostanra kezdem magam jobban érezni, tudok pozítívabban gondolkodni.De eddig.....Most meg azon agyalok, hogy vajon mennyit ártottam ezzel a babámnak:-(Hosszú lenne felsorolni miért éreztem így magam, nagyon összetett.Ugye ettől még születhet egészségesen a babám!
2015. febr. 24. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Szintén stresszes terhességem volt, mondjuk nekem a munka volt kemény, de szülésig dolgoztam - vezetői munkakör, szellemi és nagyon nagy felelőség + politikai emberek.

Nem sírtam, de sokat dühöngtem, érzékenyebb is volt a helyzet, meg össze is jött minden. Teljesen egészséges, nagy súlyú, nyugis babánk született. Most is elég hirtelen vagyok amúgy, de ő ennek ellenére kiegyensúlyozott kisfiú. Gondolom az apjától örökölte ezt a nagy békét :)

2015. febr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:-)
2015. febr. 24. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon stresszes terhességem volt, sokat sírtam. Én is féltem mi lesz a babámmal. Az eredmény egy kiegyensúlyozott, mindig vigyorgó boldog kislány. Mindenki megcsodálja, hogy mennyit vigyorog. Fejlődni is rohamléptekben fejlődik. 6,5 hósan felállt, ma (10 hónapos) elindult.Szerintem az számított nagyon sokat, hogy miután megszületett én is kiegyensúlyozottabb lettem, rengeteget beszélek neki és mosolygok rá, ő pedig ezt adja vissza a külvilágnak. A védőnő is megjegyzi mindig, hogy olyan jó ránézni, mert látszik rajta, hogy boldog és jól érzi magát. Azért próbálj meg minél kevesebbet stresszelni, lekötni magadat valamivel. Én sokat kreatívkodtam, az nagyon ki tudott kapcsolni.
2015. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27+2 hetes vagyok. Ne agyalj ezen,semmi baj nem lesz. Nekem is voltak stresszforrások,most is pl. szombat reggel arra keltem,hogy telefonon közölték velem,hogy pénteken este meghalt a nagymamám. Nem vér szerinti nagymamám volt,de megviselt a halála,mert rajta kívül nem volt már más nagymamám. Nem mondom,hogy nem érzi meg a kicsi,főleg a későbbiekben amikor már mozog stb,hogy valami nem jó,de nem lesz ettől semmilyen fogyatékossága vagy zavartsága.
2015. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is elég húzós volt az egész terhessègem, egyrészt vègig ment az imátkozás hogy megmaradjon, majd kitudjam hordani a babát. 36 hétig dolgoztam, ès sos építkeztünk hogy kész legyünk mire jön a baba plusz anyósék idegileg kikèszítettem kb folyamatosan, főleg a vége felè sokat aggódtam en is ezen hogy mi van ha az én igedállapotom rossz hatással van a babára. A vègeredmény egy 39 hétre született makk egészsèges kisfiú. Hihetetlen nyugodt, kiegyensúlyozott boldog kisbaba volt. Mára egy nagyon okos 2 éves 😊
2016. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem három gyermekem van.A harmadikat nem terveztük, csak néztem rémülten a pozitív tesztet, meg az apuka is. :) Akkor a fiam 3 éves volt, a lányom 1. Az abortusz kizárt volt számomra, így megtartottam. A terhesség alatt szinte semmit nem pihentem a két kicsi mellett, valamelyik mindig az ölemben volt. A harmadikon laktunk, a kicsi még nem tudott feljönni gyalog, minden nap legalább kétszer felcipeltem. Közben lelkileg is stresszeltem, hogy mi lesz, hogy fogjuk felnevelni, hogy fogom ezt bírni. Ez nem várandósság volt, főleg nem áldott állapot, hanem szó szerint terhesség! A kislányom időre született, már a kórházból súlygyarapodással jöttünk haza, a legjobb volt a három közül, csak evett, aludt.:) Most is minden rendben vele. Tehát ne aggódj! Ha lehetne "ártani" a babáknak azzal, hogy nem akarja őket az édesanyjuk, nem lenne abortusz. Az anyai szeretet úgyis el fog árasztani előbb -utóbb (nálam majdnem csak a születése után érkezett meg ez az érzés).
2016. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!