Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondjam el a főnökömnek,...

Mikor mondjam el a főnökömnek, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

Kb. 6 hetes váranandós vagyok. Orvoshoz majd márc 9-én tudom csak menni. Több mint egy éve dolgozok ezen a helyen, de a gond hogy csak október 1-gyel vettek fel státuszba. Nagyon nehezen tudtak felvenni, és ezért félek, hogy a főnököm hogy reagál majd ha elmondom babát várok. Azt se tudom, hogy kéne ezt közölnöm. Segítsetek kérlek. Ügyfélszolgálaton dolgozok és nagyon sok beteg emberrrel kerül kontaktusba a munka miatt, féltem is a babát.

Bocsi, hogy hosszú lett. Köszi előre is a válaszokat.


2015. febr. 25. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy reagál a főnököd, nem rúghat ki.

Mindegy, mikor jelented be, mert már most is védett vagy, nem kell ahhoz közölnöd vele a terhességet.

Viszont ha jól számolom, te október 1 előtt fogsz szülni, ugye?

Előtte volt munkád? Mert akkor nem leszel jogosult csedre, gyedre

2015. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elvileg október 1 után fogok szülni, előtte közfoglalkoztatottként ugyanitt dolgoztam.
2015. febr. 25. 22:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a 12. hét előtt senkinek se mertem mondani. Még anyukámnak se, mert előtte a 10. héten volt egy vetélésem.
2015. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Akkor semmi gond, kapsz majd csed-et, gyedet, mert meglesz a 365 biztosított napod.

2015. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1. Válaszoló köszi. Akkor is jogosult lehetek ezekre, ha mondjuk szülés előtt egy hónappal szülésj szabadságon vagyok vagy táppénzen?
2015. febr. 26. 05:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, attól még biztosított jogviszonyod lesz.
2015. febr. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Én úgy tudom, hogy az új munka törvénykönyv szerint csak akkor védett a kismama, ha nem próbaidős és közli a terhesség tényét a munkáltatóval. Szóval, javaslom, hogy minél előbb tedd meg.

Azt nem értem, hogy az mit jelent, hogy okt 1-én vettek fel státuszba. Próbaidős vagy még? Ha igen, akkor hallgass mélyen, de ahogy számolok, március végén a próbaidőnek is vége, ha fél évet írtak bele. Előtte bejelentett voltál? Vagy milyen jogviszonnyal dolgoztál?

2015. febr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mar nem kell bejelenteni a terhesseget anelkul is vedett a kismama.. azt a bejelentos torvenyt az alkotmanybirosag eltoroltette mert jogellenes..

ugyhogy mar a fogantatas pillanatatol vedett visszamenolegesen a kismama!

2015. febr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, védett, feltéve, hogy letelt a próbaidő.
2015. febr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2013. Nov.1-gyel kezdtem itt, mint közfoglalkoztatott, majd 2014.10.01-gyel felvettek státuszba, tehát rendes munkaviszonyba, de 6 hónap próbaidővel, ami április 1-gyel jár le. Ezért is aggódok.
2015. febr. 26. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!