Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsot kérek! Mikor mondjam...

Tanácsot kérek! Mikor mondjam el a főnökömnek?

Figyelt kérdés

Most vagyok 5 hetes terhes, a 6. héten megyek uh-ra. Ha lát szívhangot, s azt mondja a doki h minden rendben, akkor ugye el kell mennem a védőnőkhöz, akik ismernek és a főnökömet is. Közigazgatásban dolgozom.

Nem tudom mennyi a garancia rá, hogy nem mondják el egyből bárkinek, és jut vissza a főnökömhöz igen hamar.


De én egyébként még korainak tartanám elmondani. (várnék a 12. hétig) de ha eljár a szájuk, akkor már jobb ha tőlem hallja.

Mit csináljak?


2013. ápr. 23. 08:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem védőnőhöz ráérsz a 11. hét környékén is menni, a lényeg hogy a kiskönyved a 12. heti uh vizsgálatra meglegyen. Ráér mégh a védőnő, nem kell rohanni egyből hozzá ;)
2013. ápr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem gyerekellenes. Csak fura helyzetben vagyok. Mert egy gyeden lévő anyukát helyettesítek, ezáltal az állásom is bizonytalan ha ő visszajönne dolgozni.

Meg ugye most én is bejelenteném, hogy terhes vagyok és idő előtt itt hagynám... a kolléganőm csak 1-2 év múlva jönne vissza.

2013. ápr. 23. 08:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszélhetnek róla, köti őket a "titoktartási kötelezettség", az u.n. "orvosi eskü"!

Ha mégis kibeszélik, akkor annak jogi következménye lehet!

2013. ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám a főnökömnek,ha láttak szívhangot.S a főnököt megkérném,hogy legyen diszkrét a témával kapcsolatban.

Egyébként van orvosi titoktartás,védőnőre is vonatkozik.

2013. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pluszban megnehezíti a helyzetet, hogy már most hányingerem van, nem vészes... de lebukhatok.

Másrészt a védőnői szolgálat szembe van a munkahelyemmel. :)

2013. ápr. 23. 08:56
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tényleg ráér még a védőnő a 12. heti uh előtt, ha nem akarod hogy tudjon róla a főnököd.

Ja ja az orvosi titoktartás.... és ha nem tartja be a védőnő? (az csak 1 dolog hogy utána rosszul járhat a védőnő de az már a kérdezőn nem segít)

2013. ápr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló...


A párom is ezt tanácsolta... hogyha minden rendben, akkor csak a főnöknek mondjam el, s kérjem a diszkrécióját...


hát nem tom...


vagy tényleg várjak... ?


Persze, köti őket is titoktartás, mármint a védőnőket, de ez egy kisváros, ahol élek... sztem lehetséges hogy kibeszélik... mérget nem vennék rá, hogy titokban tartják! :)

2013. ápr. 23. 08:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A másik pedig ugyan mivel tudná a kérdező bizonyítani azt, hogy a védőnőnek járt el a szája?
2013. ápr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a dokim csak a 12. heti uh. után kezdi meg a terhesgondozás azon részét, amikor védőnőhöz, házidokihoz küld. És tökéletesen igaza van, addig bármi lehet.

Én 13 hetesen mentem először a vnőhöz. Minek elkapkodni?

2013. ápr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak főnökömnek mondtam el kértem egyenlőre maradjon kettőnk között.Most a másodiknál már kérdezte meg hogy kérem e hogy kettőnk között maradjon..4es voltam
2013. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!