Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisfiam bölcsődéjében skarlát...

Kisfiam bölcsődéjében skarlát járvány van.22. hétben vagyok mennyire veszélyes rám és a babára nézve?

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A streptococcus fajták akkor veszélyesek a babára inkább, ha születés közben kapja el. Illetve a láz része problémás.

Ha elkapod a fiadtól, kapsz rá azonnal antibiotikumot majd.

2015. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdés:

Azt szeretném megtudni, hogy veszélyes - e a skarlát a terhesség alatt. Gyermekkoromban nem kaptam el ezt a betegséget.


Válasz:

A skarlát egy streptococcus nevû baktérium által okozott gennyes gyulladás.

A kérdés, hogy tényleg meg is kapta, vagy csak fertõzés-veszélynek volt kitéve?

Maga a betegség szív és vese szövõdményei miatt veszélyes minden életkorban. Penicillin készítményekkel gyógyítható, esetleg sor kerülhet tartós kezelésre is (ez akár Maripen, vagy Semicillin is lehet - mindkettõ a babára ártalmatlannak tartott szer).

Ha csak skarlátgyanús környezetben volt, ne verje félre a harangokat.

A betegséggel szemben - tekintettel a baktérium nagyszámú variánsára - nincs specifikus védettség, tehát teljesen mindegy, hogy volt-e gyermekkorban ilyen betegsége.

Ismereteink szerint magzati rendellenességet - a vetélési, koraszülési kockázat növelésén túl - nem okoz, de az anyai szervezet számára szövõdményeket rejt. Elõny, hogy a terhesség alatt is korrektül és eredményesen kezelhetõ!

2015. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

sosem voltam még beteg. se bárányhímlős se skarlátos se semmilyen más. talán 2x voltam lázas eddigi életemben.

a húgom viszont 4x kapta el a skarlátot egymás után nagyon nehezen keveredett ki belőle. és igazából a kisfiamat és a babát féltem, mer a bölcsiben az egyik gondozó mondta hogy ő ennyi idősen kapta el és kórházba került. ezért ijedtem meg egy kicsit. és ezért tette fel a kérdést.

2015. márc. 2. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:
én is megijednék a helyedben, ez tök normális.. a gyerkőc elhelyezése átmenetileg máshol nem lehetséges? ott nem tudsz vele maradni esetleg, amig lemegy a járvány?
2015. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ma mondták a bölcsiben, elvileg 2 hét a lappangás, szóval ha elkapta sajnos már benne van a szervezetében. most annyi a munkám hogy nem enged el a főnőköm, reggel egyből megkérdeztem:(
2015. márc. 2. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!