Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy ha terhesen...

Igaz az, hogy ha terhesen táppénzen vagyok, akkor nem mehetek nyaralni? Ha igen, akkor a munkáltató kirúghat vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 15:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
60%
A táppénzedet is megvonhatják, uganis újra bekerült a jogszabályba, hogy ellenőrizhetnek az otthonodban táppénz alatt. Évekig nem volt benne...
2015. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
69%

nagyon kíváncsi leszek a válaszokra :)

én csak paraszti ésszel gondoltam át, egyrészt honnan a viharból tudná meg a munkáltatód ha elmész nyaralni. másrészt ha valaki beteg vagy veszélyeztetett terhes, akkor mi a fenéért menne nyaralni? :D

számomra logikátlan a megtudás is, de főleg a ynaralás gondolata... :)

2015. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

2: megtudja közös ismerősöktől, bárhonnan.

Van egy 5 éves gyerekem is, nem akarok a szülésig itthon ülni a 4 fal között vele.

2015. jan. 30. 15:15
 4/36 anonim ***** válasza:
57%
Válasszatok olyan úticélt, amire rá lehet fogni, hogy gyógyfürdő, vagy hegyi levegő, vagy ilyesmi, és akkor, ha esetleg tényleg gondot okozna, akkor kidumálhatod. + Előtte kérhetsz háziorvosi ajánlást (ha jóban vagy vele), hogy ez jó tenne neked.
2015. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hogy nem mehetsz nyaralni. Semmilyen táppénz alatt nem mehetsz, hiszen azért vagy tp-n, mert beteg vagy, vagy a terhességeddel van probléma. Máshova se lehet menni. Mehetsz orvoshoz, meg a sarki kisboltba és kb. ennyi. Egyébként max. 2 év szabadságvesztést szabadhatnak ki táppénzcsalásért.
2015. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
65%
Nem mehetsz nyaralni. De azért az 5 éveseddel azért kimozdulhatsz. Mondjum azt sem értem minek vagy tp ha nyaralgatni, ide oda meg mész??!
2015. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Nekünk már le volt foglalva és ki volt fizetve januárban a nyaralás az egész családnak, 12 hetes terhes voltam amikor elmentünk júniusban. Nagyon sokat görcsöltem, gyógyszert szedtem és veszélyeztetett terhes lettem. A dokim azt mondta saját felelősségre elmehetek de lehető legtöbbet feküdjek. Táppénz alatt valóban nem nyaralhatsz, a munkáltatónál úgy lett megoldva, hogy nyaralás idejére szabadságot vettem ki ezzel megszakítva a táppénzes időszakot, majd nyaralás végétől ismét táppénzre lettem véve. Így nem volt gond.
2015. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem mehetsz nyaralni és nem csak nyaralás miatt jár kirúgás. Táppénz alatt is ki lehet rúgni az alkalmazottat, indoklás nélkül. A táppénz=kirúgás! Mocskos szemét rendszer, de jelenleg ez van.
2015. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
63%

"nem akarok a szülésig itthon ülni a 4 fal között"


Nem is kell. Pl dolgozhatnál is.

Nyilván lemehetsz a gyerekeddel a játszótérre.


Megkérdezhetem, miért vagy táppénzen?

2015. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
30%

Most ez komoly?


Nem a táppénz+nyaralás része, hanem hogy itt azt firtatjátok, hogy miért van táppénzen. Talán a munkahelyéről menjen szülni?


Én a gyes mellett fogok táppénzre menni. Mert lehet, és mert miért ne.

2015. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!