Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A placenta fedi a méhszájat?

A placenta fedi a méhszájat?

Figyelt kérdés
A múlt héten voltam genetikai uh-n. Ott nem mondta a szonográfus, hogy bajt jelentene, ma viszont a védőnő mondta, hogy feküdjek és ne legyen szex. Éppen orvos váltás alatt vagyok, majd kedden megyek. Ki volt így? 20+4 km
2015. márc. 4. 21:44
 1/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igazán remek egy szonográfus volt, lehet, hogy nem orvos, de azért ennyit odabökhetne, hogy a méhszájon fekvő méhlepény tényleg veszélyes. Könnyebben kialakulhat lepényleválás, ami erős vérzést okozhat, akár el is vérezhet az anya, és nyilván vetélés is lehet belőle. Szóval hallgass a védőnőre, sajnos ez tényleg nem vicc. Gondolom, az UH-leleteden látta. Az is lehet, hogy később egy kicsit feljebb húzódik a lepény, ahogy nő a baba és a méh. Mindenesetre tartsd be a védőnő utasításait, amíg nem vizsgál meg az új orvos.
2015. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a második gyerekkel, de nekem 20 hetesen már nem fedte.
2015. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen a leletemen volt rajta. Most nagyon aggódom. És ha nem "megy" arrébb?
2015. márc. 4. 21:54
 4/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Akkor veszélyeztetett terhes leszel, táppénz, szigorú ágynyugalom. És valószínűleg császárral fogsz szülni, hisz a lepény útban lenne a baba előtt a szülőcsatornába jutáskor.

Itt egy cikk, ebben is nagyjából azt írják, amit én:

[link]

2015. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Méhszájat fedő placentánál szigorú fekvés, sok magnézium és a házasélet mellőzése ajánlott.

Azért veszélyes helyzet ez, mert a placenta ilyenkor akár egy keményedésre, görcsre is elkezdhet leválni.

Sajnos nekem is volt ebben részem, 33 hetesen lepényleválás miatt lett koraszülésem.

2015. márc. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 10 hetesen véreztem erősen és 12 hetesen jöttek rá hogy azért mert,a placenta fedte a méhszájat.

Kórházi bentlét után még 3 hétig volt barna folyásom,4 hétig feküdtem és napi 3x2 magne b6-ot szedtem.

Nekem a 18. héten már jó helyre került.

Tartsd be amit a védőnő mondott,mert másképp nem fog feljebb menni és akár le is válhat.

Nekem akkor azt mondták,ha bármikor nagyon véreztem volna,meg kellett volna szakítani a terhességet hogy nehogy elvérezzek.

Sokat feküdj,persze nem kell 24 órában.

Ha dolgozol,vetesd fel magad táppénzre,mert veszélyeztetett vagy.

Ne emelgess,ne hajolgass,ne nyújtózkodj fölfelé.


Magnéziumot szedjed emelt adagban,hogy ne legyenek erős méhösszehúzódásaid.


Vigyázz magatokra,ez nem gyerekjáték.


31 hkm

2015. márc. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nem fedte, csak nagyon közel volt hozzá. Én is aggódtam. Nekem azt mondták, hogy ne erőltessem meg magam, ne emeljek nehezet és pihenjek amennyit csak tudok. Ahogy telt az idő szépen lassan feljebb ment, szerintem neked is el fog "húzódni" onnan. Vigyázz magatokra.
2015. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Most majd pihenősebbre fogom magam. Csak azért az elmúlt egy hétben ez nem igazán volt jellemző. Persze, ha tudtam volna... Volt már egyszer vérzés a 14. héten hematóma miatt. Majd kedden megmondja az orvos, hogy mi legyen. Szép napot nektek!
2015. márc. 5. 07:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem "pihenősebb", hanem szigórú fekvés, amíg az új orvosoddal nem beszélsz, és ő esetleg mást nem mond!!!
2015. márc. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!