Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első és a második terhesség...

Az első és a második terhességetek egymáshoz viszonyítva milyen volt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanokra, mint például rosszullétek, hízás, vizesedés, és úgy egyáltalán az egész terhesség viselése.
2015. márc. 5. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem totál ugyanolyan, egyik lányomnál sem volt hányós időszak. Vizesedni a végére mindkettőnél nagyon vizesedtem, a bokám duplájára dagadt. A különbség annyi volt, hogy az első gyermekemnél terhességi cukros lettem, a szigorúan betartott diéta következtében 5 kilóval könnyebb voltam szülés után, mint teherbeesés előtt. A másodikkal már nem lettem cukros, de itt is nagyon odafigyeltem az előzmények miatt. Annyi volt még, hogy a második lányomnál megundorodtam a kávétól, pedig napi szinten 2 tejeskávé az adagom amióta az eszemet tudom.
2015. márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen más volt a két terhességem.

Az elsővel nem volt semmi bajom, szinte tünetmentesen zajlott a terhességem.

Másodikkal viszont több tünet előjött, és sokkal nehezebben viseltem. Sokszor volt fájdalmam, sokkal kényelmetlenebb volt minden, mint az első babával.

Elsővel kívánós voltam, másodikkal egyáltalán nem.

Elsővel energikus voltam, sokáig dolgoztam - szinte végig, másodikkal örültem, hogy az 5. hónap végéig tudtam dolgozni.

Elsővel mindig jó volt a vérképem, másodikkal állandóan teli volt a leletem csillagokkal (vagyis nem voltak jók az értékeim), így sokkal több dologra kellett figyelnem (pl. táplálkozás terén).

Egy dolog volt egyforma: mindkét babával keveset híztam, nagyon keveset, pedig nincs feleslegem.

Két lányom van amúgy.

2015. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első babámmal az elején egész nap émelyegtem, de egyébként jól viseltem a terhességet. Elég sokat híztam, de szerintem ebben közrejátszott az is, hogy a dohányzásról is akkor szoktam le, és a felesleget szoptatás alatt sem tudtam leadni, sőt. Második terhességemet sokkal nehezebben viseltem, 8 hétig egész nap hánytam, olyan alacsony volt a vérnyomásom, hogy az ágyból alig tudtam kikelni, és ha megemeltem a nagyobbik lányomat, azonnal megfájdult a hasam. Hízni keveset híztam, és azt le is adtam a szoptatás alatt. Mindketten lányok lettek. (Harmadik babám fiú lett, vele is jól viseltem a terhességet).
2015. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első terhességem nehezen viseltem, reggeli rosszullétek, görcsölés,25kg-ot híztam, 4hónap után abba kellett hagynom a munkát, mert nem bírtam állandóan görcsöltem! Kisfiú lett! A másodikkal minimálisak voltak a rosszullétek, az első 12hétben állandóan álmos voltam,állva tudtam volna aludni! 7 hónapig dolgoztam, pedig akkor elég pörgős helyen dolgoztam! 15kg-ot híztam, amiből 5 lement a szülés előtt a kórházban!:) Kislány lett! Most a harmadikat várom és egyikhez sem tudom hasonlítani ez is teljesen más! Nincs szinte semmi tünetem csak most is fáradékonyabb vagyok, de nem vészes!
2015. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!