Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek a doki ejjel-nappal...

Akinek a doki ejjel-nappal fekvest mondott, valaszolna?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok es elkezdett megrovidulni a mehnyakam, de zarva vagyok. Mondta a doki h allandoan fekudnom kell, csak enni es mosakodni kelhetek fel. Az lenne a kerdesem h Ti is igy szigoruan tartjatok/tartottatok ezt? Marmint valoban csak akkor keltek fel, vagy azert mondjuk a nap 24 orajabol 2 orat nem fekszetek? Persze en tartom magam ahhoz amit a dokim mondott, csak vannak elkerulhetetlen helyzetek. Van egy 19 honapos kislanyom, akire van aki vigyazzon, de persze ugyanugy igenyel engem is. Van amikor fel kell h keljek hozza.

Mennyire jelenthet gondot? Tenyleg kb. 1 vagy 2 orat nem fekszek a 24-bol. Par percre felkelek, de utana hamar vissza is fekszek.. Tovabb rovidulhet a mehnyak? Mik a tapasztalatok?


Koszonom!


2015. febr. 25. 20:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Lenne meg egy kerdesem:

Eleg az ha vizszintben fekszek, vagy ahhoz h valoban ne roviduljon tovabb a mehnyakam, fel is kellene polcolnom a labamat? Szigoru fekvest mondott a dokim, azt nem h ahhoz polcolni is kellene...

2015. febr. 25. 20:51
 2/15 anonim ***** válasza:
A láb felpolcolás,és az ágy vég megemelése 2 külön dolog ! Ha nem mondta,nem hiszem hogy kellene. Én személy szerint 20 hétig feküdtem megemelt ágylábbal,kórházban. Csak fürdeni keltem fel,még enni se,félfekvő helyzetben ettem. Azt mondta akkor egy tapasztalt nővérke,hogy nyugodtan menjek fürdeni,mert ha annyitól elvetélek,akkor amúgy sem életképes a baba. Ma már 15.éves a fiam !
2015. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én méhszájon fekvő lepény miatt lettem szigorú fekvésre kárhoztatva. Nehezen ment, pedig mindent levett a vállamról a család.

5 és 2,5 éves gyerekek mellett csoda volt, hogy 16-18 órát tudtam feküdni. Meg is lett a következménye, 33 hetesen megszületett a kislányom.

2015. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
én 24-ből 23,5-at feküdtem...csak mosdóba meg zuhanyozni keltem fel..enni is ágyba ettem.
2015. febr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A szigoru fekves azt jelenti, hogy egy nap max. egy orat vagy fent osszesen.

A lab felpolcolasa hulyeseg. Nem visszeres vagy. Hiaba polcolod fel a labad, ha a medenced lent van. Az agyat kell a labadnal megemelni. De ezt nem mondta doki, szoval nem muszaj, de hatasos.

2015. febr. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem már a 16. héten C 2000-es volt a méhszájam, majd a 27. héttől C 2100. Szigorú fekvés, mondta a doki, de én azért ezt nem úgy vettem, hogy a nap 24 órájában. Természetesen nem ugráltam, de a lakásban néha sétálgattam, kinyújtóztattam magam, sőt lementem levegőzni is. Ráadásul kocsink nem volt, el kellett jutnom valahogy a rendelőbe is, ezért buszoztam is. Végül a 36. héten elfolyt a víz, de nem a méhszáj miatt indult be a szülés, sőt 16 óra alatt tágultam ki, hanem a kisfiam miatt, hatalmas baba volt, 3,5 kg-os, 55 cm-es és a lepény III-ad fokban érett.
2015. febr. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom h valaszoltatok! Remelem mindenkinel minden rendben volt, azt leszamitva h fekudni kellett.

Sajnalom h 33 hetesen kellett megszulnod, remelem minden okes volt!


Meg annyi h akkor a fekvestol egy mm-t sem tud rovidulni a mehnyak es kinyilni a mehszaj, igaz? Csak azert kerdem, mert szedek emelt dozisban mg-ot, de igy is vannak kemenyedeseim. Igaz most h megemeltuk a mg adagot, enyhultek a kemenyedesek is. Csak ugy tartok attol h igy is h fekszem es visszamegyek a dokihoz, azt mondja h korhaz, mert tovabb rovidultem. De bizom abban h igy nem lehet. Probalok pozitiv is lenni.

2015. febr. 26. 09:22
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ha Neked megoldható akkor csak tényleg vegszukseg esetén kellj fel. Én a 32 hét óta nyitva vagyok kívül s közepén.Tegnap voltam dokinal és már a belső is nyitva egy ujjnyira.Én nem tudom megoldani a 100% os fekvest 3 évesem mellett, de bízom benne hogy még 2 hétig kihuzom.. Most vagyok 35 hetes.. Minden rendben lesz csak pihenj sokat. Az ágy megemelése jó ötlet próbáltam, csak a gyomoreges és a sav miattnem jött be egész nap a toronyban volt a szavam iszonyatosan kellemetlen volt. Ezért maradt a vízszint.Kitartás!!!szép babavarast és könnyű ( időben ) szülést :)
2015. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Én napi 2*1 szem spiropentet szedek és 3*2 magnerotot.. Igyis vannak kemenyedeseim.. És C:3111 az eredményem. Nyugi!! Ne parazz rá. A legjobb jel az hogy zárva vagy teljesen!!!
2015. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Voltak problémáink a koraszülés miatt, de már minden rendben van, 1,5 éves már a kislányom.

Én is Spiropentet szedtem a keményedések miatt és magnerotot 3x2- t alapból, ha keményedtem akkor még +2.

Kitartás!!!

2015. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!