Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gond ha 2 hétig nem szedem a...

Gond ha 2 hétig nem szedem a terhesvitamint, csak folsavat?

Figyelt kérdés

Még mielőtt teherbe estem volna, elkezdtem szedni egy terhesvitamint, de Magyarországon nem kapható.

Most 6 hetes vagyok, és pont elfogyott a napokba, mikor voltam nőgyógyásznál, megnézte a vitamin összetevőit, azt mondta, ez nagyon szuper, szedjem ezt, ha be tudom még szerezni, ha nem, akkor Gravidát.


Végül kiderült hogy csak jövőhétvégén tudok ilyet újra beszerezni, ezért megvettem a Gravidát, de pont úgy, mint másnál, sugárba kihánytam.


Most nem szeretnék megint kísérletezni egy másikkal erre a két hétre, azt szeretném szedni, amit az elején, attól nem volt semmi gondom!


Szerintetek lehet ebből gond, ha most 2 hétig nem szedem? Külön folsavat szedtem mellé, azt folytatnám.



2015. márc. 9. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a dm saját márkás mama vitaminját szedem és nem votl semmi bajom töle. Van oylan ismerösöm aki annyira fél a gravidától hogy "lufi" gyereke lesz töle hogy naponta csak egy felet vesz be. A folsav fontos az első 12 hétig. Az biztos jó ha szeded, amugy meg ha valami hiáynozna a picinek ugyis töled veszi el, max neked lesz vitaminhiányod. Ki van ez találva:)
2015. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha nincs vitamin hiányod,semmi baj nem lesz ha két hétig kihagyod
2015. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem előtte semmit. Amikor pozitív lett a teszt, akkor mentem dokihoz, ő ajánlott terhesvitamint, meg folsavat.

Tehát az 5.-6. héttől szedtem. A 14. héten abba is hagytam (utálom a bogyókat, nem bírom lenyelni).

Tökéletesen egészséges gyerekem van, most 2 éves.

Ha változatosan étkezel, nem szükséges a vitamin, elég a folsav, az is a 12. hétig fontos.

2015. márc. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én azért kezdtem el szedni,mert 8 hónapja vártuk már hogy összejöjjön a baba, és már próbáltam bevetni valamit.. Össze is jött a baba, bár kitudja hogy éppen ez rásegített-e vagy csak épp most akart jönni:)


Próbálok változatosan enni, de most pár napja elég rosszul vagyok, és nem mindent tudok megenni :( Húst pl nem ettem már 3 napja legalább, undorodok is tőle. Zöldségeket, és gyümölcsöket se tudok folyamatosan enni,mert nagyon ég a gyomrom :(

2015. márc. 9. 11:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csak folsavat szedek, a fiamnál is csak azt ettem, és mindketten rendben voltunk.
2015. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem probléma egy ilyen kis kihagyás. multivitamint azért szedjél. Egyébként a baba fejlődéséhez a folsav a legfontosabb :)
2015. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
közbe már a Drága Férjem munkából hazafele vett Elevitet...:) De azért köszönöm a válaszokat.
2015. márc. 13. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél Hipp Natalt ittam és folsavat szedtem. De a 16. hét után semmit. Makk egészséges lett a lányom, és időre született.

Most vagyok a hetedik hétben, ismét folsav + Hipp Natal, hiszen ezek már beváltak.

2015. ápr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!