Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy az első 8 hét a...

Igaz az, hogy az első 8 hét a legkockázatosabb? Valahol olvastam, hogy ha már van szívhang, kb.2 %-ra csökken a vetélés kockázata. Hihetek ezeknek?

Figyelt kérdés
Lassan 9 hetes leszek, és olyan jó lenne megnyugodni, hogy nem lesz semmi gond.
2010. febr. 15. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az első 12 hetet tudom.Utána valamelyest csökken az esély.

7 heteske:)

2010. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én írtam itt egy válaszba ezt a 2%-ot, én a Terhesség félelem nélkül c. könyvben olvastam...
2010. febr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ez szerinted tényleg így van?
2010. febr. 15. 08:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első fordulópont a 12. hét! Utána általában az AFP miatt szoktak izgulni, ami a 16. hét körül van, később a 20. heti vizsgálatot várják (vagy amikor nálatok csinálják a genetikai vizsgálatokat, 18-22 hét között általában. Ezután a 24. hét az érdekes, mert ezt követően beszélünk koraszülésről és nem vetélésről! Tehát tényleg nagyon fontos, hogy ha bármi történik, akkor ezt követően már koraszülöttként kezelik a babát és itt már tényleg mindene meg is van, csak nagyon picurka! Innentől is persze nő, fejlődik és már a 36-37. hét után koraszülöttnek sem nevezik, teljesen érett újszülött, ha ekkor jön a világra!

Tehát végig van miért izgulni, de nem szabad ezt az izgulást túlzásba vinni, főleg, ha nincs semmi problémád! Ha minden rendben, akkor legyen ez egy jó értelemben vett izgalommal teli várakozás! Hidd el, ha már egyszer megtapadt ott, akkor ez azért van, mert ott akar lenni, fejlődni akar és aztán megszületni... és mostantól úgyis minden úgy lesz, ahogy ő akarja :-)

2010. febr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez aranyos volt!
2010. febr. 15. 09:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első babám, aki talán bébi sem volt, mert csak petezsák fejlődött, hamar elment. Rögtön az elején gyanús volt sajnos. A másodikkal, aki ma egész nap meg sem áll a hasamban, az elején a 7. héten véreztem egy negyed órát. Kiderült a testvért veszítettük el. De szerencsére ő megmaradt nekünk. Én a 14. hét után nyugodtam meg igazán, hogy akkor vele minden rendben lesz. Azóta talán aggódni sem igazán aggódtam, hiszen tudom ő már velünk akar maradni :). Ha nem volt eddig semmi bajod, ne aggódj!!! Na jó egy kicsit lehet, mert úgy várandós a várandós :).
2010. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!