Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhlepény a méhszájon?

Méhlepény a méhszájon?

Figyelt kérdés

Ma voltam 13 hetes UH-n, down-kóe szűrésen. Minden rendben volt.

A doki azt mondta, hogy a méhlepény a méhszájon van, ne emelgessek, pihenjek és nincs házasélet.

Namost, van egy 3 éves ( 15 kilós ) fiam, tehát a pihenés és az alkalmankénti (nem) emelgetés sem túl kivitelezhető.


Azt mondta persze, hogy ez húzódhat feljebb, semmi gond, de 3 hét múlva találkozzunk, addig kímélés, és nincs szex.

Természetesen utána olvastam ( bár ne tettem volna).

Mennyire súlyos ez? Vagy ilyen korai időszakban még nem kell megijedni?


Köszönöm!


2015. márc. 20. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek is így volt,pihennie kellett neki és,de ha jól tudom,akkor neki feljebb húzódott végül.

Sajnos ilyenkor meg kell tenni a lehetetlent és tényleg meg kell próbálni pihenni és nem emelni. :S

Ha tudsz kérj segítséget a családban valakitől.

2015. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Énis így voltam, nekem is ott volt a 2 éves lányom. Pihentem amennyit tudtam, néha emelgettem ha muszály volt. Nekem feljebb csuszott a lepény pár hét alatt, nem lett semmi baj belőle :) Pihengess sokat és szedd a magnéziumot, boldog babavárást.
2015. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is takarta a mehszajat a lepenyem a 12 hetes uh-n! Van egy masfel eves fiam, en emeltem, es szexeltem is, mert nekem semmit nem mondott az orvos csak annyit par het mulva menjek vissza mert eltolodhat. 16 hetesen mar 2 cm-el feljebb volt a mehszajtol. Kesobb hatso fali lett. Semmi baj nem lett szerencsere, utolag hallottam hogy nem lett volna szabad ezt-azt. De tuti eltolodik neked is!
2015. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Uccso vagyok 31 hetes vagyok!
2015. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ott volt, de mire a 20 hetes ultrahangra mentem, szépen feljebb húzódott.(Bár közben voltam még egyszer a 17. héten és akkor ugyan már csak részlegesen, de még mindig ott volt a méhszájon.) Nekem sem mondtak semmit, hogy nem szabad, így hát én mindent ugyanúgy csináltam, mint addig. Annyi különbséggel talán, hogy nekem első baba, szóval a tesó emelgetése nem játszott.

Ne aggódj, semmi baj nem lesz, pár hét és feljebb húzódik, ahogy növekszik a méhed.

2015. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsanat az Off-ert, de megkerdezhetem, hogy ilyenkor mit takar a pihenes? Nem szabad felkelni egyaltalan, vagy csak nem szabad az embernek tulhajszolnia magat?

Nekem a jovo heten lesz a vizsgalatom, es kicsit felek en is, foleg mert rogton utana indulnank egy 1400 km-s autoutra, szerintetek ilyenkor autozni sem szabad?

2015. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt, de szerencsére nincs mellette kisgyerekem. Nálam 8 hetesen derült ki, vérezgettem. Szerintem igenis komolyan kellene venned, hogy nincs hajolás, emelés, guggolás és szex (orgazmus se - legalábbis nekem ezt mondták). És fontos még, hogy a wc-n se erőlködj, ha esetleg szorulásod van. Én úgy érzem "szerencsém" volt a vérezgetéssel, mert rögtön jelezte, ha valami olyat tettem, amit nem szabadott volna.


Tudom, hogy így első babát várva el se tudom képzelni, hogy milyen nehéz lehet, de egy 15 kg-os gyerek emelgetése a lehető legveszélyesebb dolog, amit tehetsz. Próbáld meg a kisfiadnak az ő 3 éves szintjén elmondani, hogy most egy ideig nem tudod őt felvenni. Ha nem tudsz anyukádtól/bárkitől segítséget kérni, akkor nagyon kreatívnak kell lenned, hogy valahogy kihúzzátok ezt az időszakot. Az alap, hogy a mindennapos használati tárgyakat (fazék stb) fel kell pakolni derékmagasságba. Ezt nálunk a férjem egy hétvége alatt megcsinálta, igaz, hogy káosznak nézett ki a ház, de ez a legkevesebb. Ha a földről akarsz felvenni valamit, vagy a kisfiadhoz akarnál lehajolni, akkor meg térdelj, azt szabad. Sétálni nyugodtan lehet, de nem sokat és kényelmes tempóban. Otthon pedig próbálj meg minél többet ülni (feltett lábbal a legjobb) és csak egyszerűket főzz, vagy rendelj kaját, vagy kérdd meg anyukádat hogy segítsen. Kreatívan egész sok házimunkát meg lehet csinálni, de most nem az a cél, hogy csillogjon a lakás (pl én megkértem a férjem, hogy reggel vegye elő a vasalódeszkát és tegyen mellé egy széket, így már tudtam vasalni).


Azért kell ezt komolyan venni, mert ha betartod a szabályokat, akkor nem lesz semmi gond, feljebb fog az a lepény menni. De ha nem, akkor simán kórházba kerülhetsz. Ismertem valakit, aki nem tudta, hogy rossz helyen van a méhlepénye, mert nem vették észre az uh-n. Nyilván így mindent csinált ahogy szokott (neki egy ovis gyereke volt) és a 18 hetes uh-n tűnt csak fel az orvosnak, hogy nagy gáz van, a lepény elkezdett leválni a szélénél. Befektették 3 hétre kórházba és azután is alig csinálhatott valamit, miután hazaengedték. Szerencsére a 2. kislánya is végül gond nélkül megszületett. Nem ijesztgetni akartalak ezzel a történettel, hanem felhívni a figyelmedet rá, hogy sokkal jobb most néhány hétig odafigyelni és elkerülni a nagyobb bajt. A kisfiadnak is összehasonlíthatatlanul rosszabb lenne, ha az anyukáját kórházba fektetnék.


Kitartás, 3 hét múlva már minden bizonnyal jó helyen lesz a méhlepény. Nálam is a 15 hetes uh-n már jó helyen volt és azóta nem vagyok eltiltva semmitől.

2015. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kisfiam emelgetése nagyjából megoldott. Délelőttönként ha megyünk mondjuk valahova akkor a kocsiba be kell tennem és hasonlók, de nem cipelgetem és nem emelem fel úgy ahogy eddig. Mondom neki, hogy anyának most nem szabad.

Délután már itthon van a férjem és cipeli ő. Bár már eléggé önálló, egyedül lépcsőzik, felmászik oda ahova akar :)


A főzés nem gond, ügyesen megoldom. Vasalni ülve szoktam. Takarítani azt meg... hát ugyanúgy tudom csak, maximum lassabban. Odafigyelek magamra azért, de teljesen nem tudom magam kímélni, heti 3x tanfolyamra járok egy iskolába, májusban lesz vége. Ilyenkor vezetek viszonylag sokat, ott ülök egy padban 4 órát ( bár ez nem megeröltető a hasamnak).


A szexet is kibírjuk, az a legkevesebb. Itt most a kisfiammal a nehezebb :)


Köszönöm a válaszokat!

2015. márc. 21. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!