Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mult heten kisebb panasszal...

Mult heten kisebb panasszal surgossegre kerultem. Kiderult, hogy a 8-9 hetes embriom mar nem letezik. Muszeresen kellett befejezzek a terhesseget. Nagyon szomoru vagyok. Sikerulhet ezek utan meg teherbe esni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 26. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Én e hó 14én mentem a 12. heti nyaki redő vizsgálatra, és már nem volt szívhangja a babának. Semmi bajom nem volt előtte, se vérzés, se görcs, semmi. Aug. 19én fejezték be műtéttel, mert nem indult meg spontán.

Nagyon kikészültünk a férjemmel együtt, 18 hónapja vártuk ezt a babát, nehezen, sok orvosi segítséggel sikerült, de már nincs. Annyira megkínoztak a műtét előtti tágítással, azt mondtam, hogy ez a baba kellett volna, másikat nem akarok. De ez az érzés változik, enyhül, napról napra jobb lesz. Mi a munkaterápiát alkalmazzuk, én őrült mázolásba kezdtem, és festéskor annyira koncentrálok, hogy nem kell hülyeségeken gondolkoznom. Meg olvasok, vicces, izgi könyveket, krimiket, a héten már jöttem dolgozni, macskázhatok végre... Szóval kösd le magad valamivel, bármivel, mert ebbe bele lehet őrülni. (-:

Eddig nagyon görcsösen akartuk, nem lett jó vége, a következőre türelmesebben fogunk várni, hátha jó vége lesz.

2008. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom, ami veled történt, biztosan iszonyatos fájdalom. Próbáld meg magad túltenni rajta, főleg azért is, mert nagyon gyakori, hogy ilyenkor hamar jön a következő, rengeteget lehet itt is olvasni, hogy 1-3 hónapon belül újra babás lesz valaki. A barátnőmnem kétszer is elhalt a 6 hetes terhessége és mindkétszer 2 hónapra rá újra teherbe esett, harmadszor megmaradt és csodálatos kislánya született. Veled sem lesz másképp! Nagyon szorítok neked! De ehhez muszáj előre nézni és bizakodni! :)
2008. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Velem is ugyan ez történt, másfél éve. 12 hetesen fejezték be műszeresen, mert nem indult meg magától. Nagyon megviselt engem is és a páromat is. De túllettünk rajta valahogy és újra próbálkoztunk, most 28 hetes kismama vagyok.
2008. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is a műszeres befejezés utáni első próbálkozásra összejött, most 15 hetes vagyok! Sok sikert!
2008. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
koszonom a biztatast, minden jo szo nagyon elkel most.
2008. aug. 26. 10:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Sajnálom, de fel a fejjel. Ugyan ez történt velük, mentünk az előírt ultrahangra, és nem volt szívhang. azt hiszem ilyenkorátértékelődnek az emberben a dolgok. Nekem szerencsém van azt hiszem nagyon jó fej a dokim. Amikor vissza kellett mennem a kontrolra, nagyon rendes volt. Elmondta hogy a következő baba majd tiszta lappal indul, reganarálódik a szervezet és menni fog. LAssan letelik az idő és lehet újra próbálkozni. remélem sikerülni fog nektek is meg nekünk is. Foglald el magad, ne keres okokat, sajnos nem valószínű hogy kiderül mi volt a baj. Bíz benne hogy a következővel minden rendben lesz. ÉS szeressétek egymást az a lényeg. Ez az egyetlen ami igazán segít szerintem. Én szorítok!

2008. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, és mindenkit, akivel ilyen történt.

Én is ettől rettegtem, engem is nagyon megviselt volna.

De lehet még babád hogyne!

Nagyon szorítok!

2008. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem tavaly októberben a 36. héten történt a baj. Valószínűleg a köldökzsinórba keveredett bele a baba. Nagyon nehéz volt túlvészelni, de kivártuk a 6 hónapot, s most már a 19. héten járok. csak pozitívan szabad gondolkodni!

Együtt érzek veled! Nagyon szorítok a következő babáért!

2008. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Nagyon sajnalom.. én tegnap voltam ezen a vizsgalaton, megfogadtam, hogyha már nem élne, nem fogom kiborulni, meg feladni.

Gondolj arra, hogy azert halt el, mert nem lett volna életképes.

A spontan veteles utan sokkal konnyebben teherbe lehet esni, mert az elhalt babó úgymond "elokeszitette" a helyet az ujnak, sokszor olvasom, hogy két-harom honap utan jon az uj joveveny, es semmi baja nincs.


Tegnap elmondtam a paromnak, hogy integralt tesztet csinaltattam, es ha pozitiv, szoval ha fogyatekos lesz, vagy down koros, akkor elvetetem, akkor is, ha ez kockazatos szamomra, sokkal nehezebb dontes, mintha "magatol menne el", de nem tennem tonkre harom ember eletet vele. igazaból egyetertett velem, de azert benne volt az irantam erzett aggodalma is.

ezek nagyon szomoru dolgok, mar a gondolatara is elszorul a torkom :(

2008. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
meg egyszer koszonom a valaszaitokat, remelem, hogy teljesulnek a kivansagaitok. Vigyazzatok magatokra,ne legyen gond, mert nekem nagyon hianyzik az a kis elet , ami bennem fejlodott.
2008. aug. 26. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!