Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon vizesedek, és azt...

Nagyon vizesedek, és azt hiszem a vérnyomásom is magas lehet (néha érzem h bedobog a szívem rendesen). Nincs fogadott dokim, kihez forduljak ilyenkor? 33+3 hkm

Figyelt kérdés

Vizesedek kb 2 hete. Bokám már nincs,a cipőbe alig fér bele a lábam.

Az elmúlt napokban sokszor érzem h bedobog a szívem,amúgy alacsony/normális szokott lenni a vérnyomásom.


Védőnőhöz pénteken kell mennem. Terhesgondozóba (sztk-s) pedig jövő hét csütörtökön. Mindig csütörtökön van rendelés arra körzetre ahol én élek. A háziorvos sem rendel már,és amúgy is elég bunkó velem mindig. PL hiába szólok oda h beutaló kell vérvételre v táppénzes papirért h mikor mehetek érte,mindig mondja h várjam ki a soromat(pedig sztem kismamaként nem kéne a beteg emberek között sokszor órákat várakoznom).


És annyira aktívnak sem érzem a babát. tegnap egyszer éreztem estefele csak. Aggódok h minden rendben van e,de nem tudom hova kéne mennem h megnyugtassanak kicsit. Nincs fogadott dokim akit ilyen esetben felhivhatnék. Meghallgatni doplerrel a baba szivhangját v bármi.


2015. márc. 23. 11:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah,és a hizásom is elég sok,hónap elején védőnőnél +15kg volt. De eddig az eredményeim jók(nincs fehérje a vizeketben,vérnyomás ok)
2015. márc. 23. 11:34
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz és a babádat sem érzed úgy ,ahogy eddig, akkor nyugodtan menj be az ügyeletre! De a háziorvoshoz is felmehetsz bármikor (ha rendel) egy vérnyomásmérésre,nálunk ebből nem csinálnak ügyet. Védőnődhöz nem tudsz hamarabb menni? Én is nagyon vizesedtem, egy hét alatt +5kiló jött fel,kaptam rá gyógyszert.
2015. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudok elöbb menni csak pénteken rendel ő,és most nincs is a városba se,hiába hivnám fel.


Kicsit félek lemenni az ügyeletre,mert mikor 29 hetes voltam telefonáltam nekik h mit tegyek,v hova menjek mert begörcsöltem és meg ijedtem. De azt mondták akkor h oda ne menjek,menjek a kórházba,elég flegmák és bunkók voltak velem még igy telefonon is.

2015. márc. 23. 11:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivd fel a vedonot de legalább veress valakivel vérnyomást. Sok patikában is megcsinálják. Háziorvoshoz is fordulhatsz.
2015. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem veress hanem méress, utálom hogy a telefon javít..
2015. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól nyugodtan hívd fel a védőnődet, ő el fogja mondani a lehetőségeket. De szerintem az ügyeletre is nyugodtan betelefonálhatsz, vagy a szülészetre, azzal többre mész, velünk meg annyira nem.
2015. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Neked lehet kellene egy EKG. Ha néha érzed hogy bedobog a szíved akkor ajánlom vérnyomás meres mellé. Anno én is azt hittem vérnyomás de nem az volt. Kálium szint rendben? Magneziumot mennyit szedsz? Terhesség előtt és közben..
2015. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bemehetsz a szülészetre is ahova tartozol.

A vizesedés miatt pedig igyál sokat, és tornázz, sétálj.

2015. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!