Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy olyanokat...

Normális, hogy olyanokat kívánok meg folyton, mint hab, szappan, szivacs, domestos, súrolókrém, por, benzin?

Figyelt kérdés

32 hetes kismama vagyok.


Annyira furcsa, most miközben írom a kérdést és beszélek róla, csorog a nyálam, egyszerűen kívánom ezeket a dolgokat.. Fogmosáskor is annyira jó illat, hogy néha lenyelem a fogkrémet. A többi felsorolt dolgot persze eszembe se jut megenni, de olyan "éhségérzetem" van rájuk. Múltkor kicsomagoltam a mosogatszivacsot és annyira gusztának tűnt, hogy ráharaptam, persze nem ettem meg, nem vagyok dili. Ez a terhesség miatt lehet? Szedek vitamint, meg vashiányra vasat meg magnéziumot is.. Az orvosnak nem is merném elmondani, szerintem hülyének nézne. :D Tegnap az történt, hogy bementem egy boltba, ahol majdnem extázisba estem, annyi féle-fajta tisztítószer volt és a végén ott hagytam egy kisebb vagyont csak tisztítószerekre, muszáj volt úket megvennem. Persze nem fogom őket megenni, se kipróbálni, de akkor is mi ez a kívánósság??


2015. márc. 25. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy normális-e. Én soha nem kívántam ilyen fura dolgokat terhesség alatt.
2015. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pica a rendellenesség neve. Google több találatot is kiad, angol nyelven még többet.

Ízelítőül:

[link]

2015. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Várandósok esetén azonban még mindig ott lehet a valós hiánybetegség, vagyis súlyos, vashiányos vérszegénység esetén előfordulhat, hogy a gyermeket váró nő "megkíván" olyan anyagokat, amelyek nem feltétlenül tesznek jót a gyomrának és az egészségének.


Minél erősebb a sóvárgás és minél extrémebb anyagok felé nyilvánul meg, annál gyorsabban kell a beteg számára megfelelő segítséget nyújtani.


Ez ásványi anyagok hiánya esetén azok pótlását jelenti, pszichés problémáknál azonban minden esetben szakképzett pszichoterapeuta segítségével a kiváltó okok feltérképezése, majd azt követően a megfelelő terápia szükséges."



Emiatt feltétlenül elmondanám az orvosnak (az orvos nem ítélkezik, hanem megoldást keres, hidd el, láttak már cifrábbakat is) és célirányosan keresném, hogy milyen anyag hiányozhat a szervezetedből.

Ha várandósság után is fennáll ez a dolog, akkor pedig érdemes lenne pszichológushoz fordulni, hogy nincs-e valamilyen korábbi trauma a háttérben.

2015. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ez hasznos volt. Arra nem gondoltam, hogy akár pszichés oka is lehet. Nem tudom, mostanában elég sokat idegeskedtem több dolog miatt sajna..

Igaz, mindig szerettem mondjuk a körömlakklemosó szagát meg ilyeneket, de nem sóvárogtam ennyire.

2015. márc. 25. 13:18
 5/9 anonim ***** válasza:
hát nem tudom normális-e :s fogkrémből addig is használj gyerekfogkrémet,az lenyelhető
2015. márc. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy ritka, de létező terhességi tünet, nem kell szégyellned. Vannak, akik a falfestéket eszik, de olvastam már dezodort is... Korábban jól írták, valószínűleg valamilyen hiányra reagál így a szervezeted.
2015. márc. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én olyan műsort néztem épp a múlt héten hogy a kismama köveket evett. Kiment az udvarra, utcára és felkapkodta a földről a kavicsokat meg a köveket. Nem lett baja se a mamának se a picinek, annyi bibi volt hogy kevesebb súllyal született a baba. Így üzen a szervezet hogy valami hiányzik??!!
2015. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Pica

2015. márc. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A vérképed rendben van mindenre?
2015. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!