Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti visszér, és...

Terhesség alatti visszér, és trombozusgyanúról mit kellene tudnom? Vajon a tüneteim arra utalnak?

Figyelt kérdés
Tegnap este 7óra körül kezdődött a térdemtől lefele zsibbadás szerű fájdalom, úgy éreztem le akar szakadni a lábam. Ha menni akartam alig bírtam ráálni, gyakorlatilag nem nevezném lábraállásnak, nagyon óvatosan bicegtem. Ha felpóckoltam kb 30%ra csökkent a fájdalom. Másképp el sem bírtam viselni, így kénytelen voltam feküdni. Van néhány visszér a lábamon de nem csúnya csak hajszáleres. 24 hetes vagyok. Nagy gáz volna ha ez a visszér miatt volna mert van egy 20 hós kisfiam akit folytonos pihenés mellett nem tudnék ellátni, és annyit tudok h a trombózus gyanú nem játék. Segítsetek lécci. Jah éjjel is hatalmas párna volt a lábaim alatt, reggelre mondhatni tünetmentes volt, de érzem h valami nem ok.
2010. febr. 17. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt már mélyvénás trombózisom, csak azt tudom leírni, hogy az milyen tünetekkel járt. Az elején olyan volt, mintha erős izomlázam lett volna a vádlimban, kb. 1-2 napig mindig erősebben (ekkor még nem gondoltam, hogy ez baj lehet), aztán a végső stádiumban már be is dagadt a bokám, teljesen bemerevedett a lábam (nem tudom másképp leírni), és emiatt nem tudtam ráállni, szabályosan belülről éreztem a merevséget és a görcsöt. De nem zsibbadt, és ha nem álltam lábra, akkor magától, spontán nem is fájt. A vérrög a vádlim magasságában volt (szerintem a tünetek attól függően is változhatnak, hogy hol van). Nem lehet, hogy vizesedsz? Mert az asszem okozhat zsibbadó fájdalmat, bár akkor dagadna is a lábad. Ja, és ha trombózis, akkor a lábdagadás kb. egy-két hét alatt lohad le, nem olyan, hogy este lefekszel, és az éjszakai fekvéstől reggelre jobb lesz, mint a vizesedésnél. Egyébként az erekre a körömvirág és a vadgesztenye krém nagyon jó, és a hideg vizes zuhany úgy, hogy alulról felfelé zuhanyzod a hideget a lábadon. Ha nyugtalanít, mindenképp menj el orvoshoz, a trombózis tényleg nem játék, főleg terhesen. Nekem háziorvos diagnosztizálta.
2010. febr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő és alapos választ ;)
2010. febr. 17. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!