Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell szenvedtetnem...

Miért kell szenvedtetnem magam attól, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Alap problémám az, hogy nem vagyok egy száldogálós (abszolút a nagykönyvnek megfelelő várandós), fáj a fejem, görcsöl az epém, előző terhességben cukros voltam, és a rosszullét nem 12 hétig tart, hanem enyhülésekkel, de végig. De már kiborítanak az orvosok. Mondom, hogy migrénes fejfájásom van minden kisebb nagyobb frontnál, és komolyan nem tudnak nekem fájdalomcsillapítót adni, ugyanez van az epegörcsömmel. Miért kell, hogy szenvedjek? Van már két gyerekem, öket nem tudom levakarni, hogy fáj a fejem, fáj az epém... Annyira utálom, h az az elvárt, hogy semmi bajom ne legyen a kilenc hónap alatt... És semmire semmit nem tudnak adni, mert addig, amíg meg nem született a kisporonty, addig más szenmpontból kezelhetetlen egy terhes. Ez normális??

2015. márc. 27. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
figyelj, normális anyának az a fontos, hogy a kisbabája egészségesen jöjjön a világra. ugye tudjuk, hogy az erős fájdalomcsillapítók károsak a magzatra, így hát inkább szenvednek a kismamák. de mond meg az orvosnak, hogy téged ez nem érdekel, ha tudja merre hány méter akkor biztos felírja, csak majd ne őt pereld be ha ne adjisten beteg lesz a baba
2015. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%

Hát inkább a te fejed fájjon, mint a babádé.

Apuka vigyázzon egy kicsit a nagyokra, te pedig feküdj le pihenni. Migrénes fejfájásra pedig jó a citrom+kóla.

2015. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
sajnos ez így van,ki kell bírni a babáért. nekem fogat kellett húzatnom,annyira be volt gyulladva, persze az se volt egyszerű, már olyan törött volt,éppen,hogy ki tudta valahogy húzni,még mondta is,hogy lehet szájsebészet lesz,ő nem ígér semmit. még össze is kellett varrni az ínyemet. ki se állt a fájdalomcsillapító, még tök zsibbadt volt a szám, már kezdett fájni. na mondom mi lesz itt,ha elmúlik az érzéstelenítés. hát gondolhatod... hajnal 4ig nyűszögtem,1 perc alvás nélkül,mire egyetlenegy szem gyógyszert bevettem,amire azt mondta az orvos,csak ha nagyon muszáj. pár napig kegyetlenül fájt,de ki kellett bírnom. vannak olyan gyógyszerek,amik fejlődési rendellenességet okozhatnak,ezeket el kell kerülni,ha fogcsikorgatva is. az más kérdés,hogy pl. egy panadolt simán bevehetsz a fejedre,attól semmi baja nem lesz a babának.
2015. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nézd, én is utáltam, hogy terhesen és szoptatás alatt maximum csak levegőt vehettem, de aztán utána néztem a homeopátiának és azt kezdtem el használni. Sok mindent megoldott.

Epés is voltam a másodiknál. Diétáznom kellett.


Egyébként nekem a doki algopyrint adott, ha lázam volt vagy nagy fájdalmam.

Tejláznál is azt adtak a kórházban és itthon is azt kellett beszednem 41 fokos láznál.

2015. márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A Panadol és az Algopiryn terhesen szedhető, ha nagyon muszáj bevehetsz egy-egy szemet. Tudom, hogy a migrént jobb megelőzni, ezért próbáld megfigyelni mi váltja ki nálad, a melegfronti hatások, idegesség, folyadékhiány stb. Igyál több folyadékot, kezdődő fejfájásnál próbáld jegelni, masszírozni, javaslom a citromfű teát napi 2-3 csészével legalább, fejfájásra, idegességre nagyon jó, és nyugi, lazíts. Vérnyomásod rendben?
2015. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Vérnyomásom nagyon oké. A frontoktól fáj a fejem, de csak terhesen van ez, de ezt kibírom (a fejem messze van a magzattó). Az epém meg nyilván valami ételtől, majd kivizsgáltatom, szerencsére mostanra elmúlt. De azért, ha már egy napja görcsöl az epém, utánajárok. Harmadik terhességem, nyilván nem vagyok az a gyógyszer szedő típus, ha még most is tanácsért fordulok, h mit szedhetek be... Na a megoldás az lesz, hogy elmegyek du a házi orvosomhoz, kérek beutalót az epém vizsgálatára (jobb tudni), és írjon fel nekem algopirynt. A nőgyógyászom azt mondta, h epegörcsre 1 algopiryn+2 nospa. Úgy látszik fontos az, h a hasam felső fele ne legyen görcsbe. Jobban veszélyezteti a görcs a babát/terhességet, mint a gyógyszer. Köszi a válaszokat.
2015. márc. 27. 14:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, az epegörcs komolyabb. Nekem terhesen volt gondom az epémmel, begörcsölt az étolajos cuccoktól. Nekem jót tett a kamilla tea háztartási keksz 1-2 napig, helyrehozta. Nézesd meg az epédet és mielőbbi javulást!
2015. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt 2 havonta epegorcsom, tudom mirol beszelsz. Csak a nospa+algopirin segitett, illetve a meleg. Melegvizes zuhany, vagy van ilyen zseles melegitoparnam, hasad fole teszed melegen, isteni..

Migrenem is szokott lenni, terhesen, arra sotet szoba es az alvas, semmi mas!

ezek nagyon szar es nagyon fajdalmas dolgok. Egyebkent a fajdalom sokkal nagyobb kart tud okozni a magzatnak mint egy gyogyszer, ugyhogy mar bocs, de eleg hulyeseg az a valasz, h turni kell a gyerek miatt. Olvass el par kutatast errol. Kimutatjak, h amig te gorcsben vagy addig a baba is!!

2015. márc. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

En vettem be eros fajdalomcsillapitot mindket terhessegem alatt. Mindkét gyerekem makk egeszseges.

Szerintem semmi baj nem lesz ha alkalomadtan beveszel egy-egy bogyot. En az eros fajdalomtol hanyok, ugyhogy ennel a gyogyszer is millioszor jobb.

2015. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

20. hét környékén kapott el olyan migrénes fejfájás, hogy fényre, zajra ütni tudtam volna.

Két napig szenvedtem vele - úgy, hogy amúgy soha nem volt komolyabb fejfájásom - aztán felhívtam az orvost, hogy mondjon már valamit, mert lassan a benzint is megiszom, ha valaki azt mondja, hogy segít.


Elnevette magát, hogy korábban is kérdezhettem volna, Algopyrint minden további nélkül szedhetek normális dózisban. Bevettem egyet és tá-dám, a fejfájásnak annyi!

2015. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!