Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyorsnak számít vajon a hízás...

Gyorsnak számít vajon a hízás mértéke, ha a 14. hétre plusz 3 kilogrammot mutat a mérleg?

Figyelt kérdés

Tudom, nagy egyéni változatosságot mutathat a hízás mértéke és nem gondoltam, hogy ez a plusz 3 kg olyan sok lenne, de kicsit elbizonytalanodtam. Normál testsúllyal kezdtem a terhességet, bár sajnos, túl izmos nem vagyok és már most mindenhol terjedelmesebbé váltam. Rengeteg olyan sztorit olvasok, hogy 20. hétig híztak mindössze 4 kg-ot, illetve, hogy az az ideális, ha a BMI nem emelkedik 23 fölé, így lesz a terhesség és a szülés komplikációmentes. Namármost az enyém például már most majdnem ennyi. Lehet, hogy buta kérdés, de kell aggódnom a súlygyarapodás miatt?

Köszönöm előre is a válaszaitokat.


2015. márc. 30. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Aggódnod nem kell, végülis 3 kiló nem olyan sok, de tény, hogy a 14. héten a terhesség nem indokol semennyi hízást. Magyarul ezt a 3 kilót mind te híztad.
2015. márc. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon csalóka. Én pl csak az első trimeszterben és a második feléig híztam (eddig rendelték el nálam a szigorú ágynyugalmat, fekvést), a második trimeszter második felében és a harmadik trimeszterben egyetlen dekát sem híztam, pedig a többség ilyenkor szokott igazán belehúzni.

Nem voltam cukros, nem diétáztam, nem tornáztam, de zabálni sem zabáltam. Normál testsúllyal (62 kg-val kezdtem a terhességet és 78 kg-val mentem szülni, nem vizesedtem, a babám teljesen átlagos 3,5 kg-val született, 70-nel jöttem ki a kórházból, és 3 hós korára újra 62 voltam).

Egyéni dolog nagyon ez a hízás, tényleg van olyan aki félidőig nem is hízik csak fogy, de aztán az utolsó 1,5 hónapban feljön rá 15 kg, van aki csak 7-8-at hízik, és a terhességi cukros diétát csináló kismamák sokszor fogynak is a szülésig. Ne stesszelj a kilókon, csak ne felejtsd el (a későbbiekben sem), hogy nem kettő helyett hanem kettőért kell enni. A kilók pedig majd lemennek a szülés után. Problémamentes és szép terhességet kívánok neked! :)

2015. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. De feltételezem, odafigyeléssel még helyrehozható, illetve kordában tartható a dolog. Első terhességem, és úgy fest, kicsit elszaladt velem a paci, viszont semmiképp nem szeretném, ha baba fejlődésére negatívan hatna a túl sok felszedett kg.
2015. márc. 30. 17:05
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is, kedves második válaszadó. :)
2015. márc. 30. 17:07
 5/11 anonim ***** válasza:

14 hetes vagyok, első 12 hétben fogytam 5 kilót de úgy megörültem az etvagyamnak hogy egy hét alatt kettő vissza is jött!! Mondjuk én nem vagyok sovány, 167 centihez így most 62 kiló. A felesleg mind hason szóval a baba biztos el fog bújni még egy darabig.. :D igaz nem akarom +30-al végezni de nem fogok most fogyózni, viszont nem merek édességet enni és cukrozott italt inni, víz Úgyis egészségesebb.

Hogy hiztal amúgy? Úgy értem sokat nasiztál vagy ilyenek? Ha aggódsz hogy fogsz kinézni akkor az egyszerűbb dolgoktol meg lehet vonni magad, Megéri.

2015. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 17 hetesen voltam 3 kg-val több most 19 hetes vagyok de nem tudom hány kiló. 54-el kezdtem legutóbb 57 voltam. Nem nasiztam egyszerűen csak elkerült a hányás és társai helyette kívánós voltam. Nem az édességet kívánom inkább a kenyeret a tésztát a főtt ételeket. Nem fogom magam kínozni ha kívánom az ételt igenis megeszem szerintem így sem fogok rengeteget hízni
2015. márc. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 21 hetesen jártam plusz 5-nél, most 25 hetes leszek a héten, szerintem plusz 7 körül lehetek. Igaz, én nagyon kis súllyal kezdtem, 45,5 kilóval (156 centihez). Eleinte idegesített, nem akartam nagyon hízni, reméltem, hogy megúszom egy tízessel az egészet, de őszintén szólva eljutottam odáig, hogy nem érdekel.

Nem az, 20-30 kilókat nyilván nem akarok felszedni a végéig, de úgy döntöttem, hogy a max. 60 kilóig eljutni a végére egy reális cél számomra, mert nagyon vékony voltam, ennyi belefér, ez ugye 14-15 kiló plusz lenne összesen. Nem akarok éhezni. Amúgy nem nasizok (vagyis de, de hetek óta tudatosan szotyit meg joghurtot max), de nekem világ életemben elég jó étvágyam volt, és hát ugye meg is engedhettem ezt magamnak, mert nem maradt rajtam soha semmi, nem vagyok hozzászokva, hogy vissza kéne fognom magam. Én egyszerűen nem bírom így terhesen, hogy madáradagokat egyek, éhen halok, ha nem eszek rendesen. A főtt kaját kívánom nagyon egyébként, abból szinte bármit, képes vagyok ebéd és vacsi közt még pluszban 1-2 alkalommal enni az aznapi menüből.

Szerintem ha nem tapasztalod azt, hogy nagyon nagymértékű lenne a hízásod, akkor ne törődj vele, majd lemegy. Nyilván ha félidőig van rajtad 10 kiló, érdemes azért visszavenni, de szerintem ha ennyire nem súlyos a dolog, elég, ha figyelsz, hogy ne egyél sok csokit meg ilyeneket.

2015. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat. Igazából a szénhidrátokat jobban kívánom, mint eddig, beleértve az édességeket is, sajnos. Illetve, a dohányzással azzal a lendülettel hagytam fel, hogy megtudtam, babát várok. Talán ez is közrejátszik abban, hogy kevésbé tudtam kontrollálni a nassolást. Mindenesetre sanyargatni nem szeretném magam, ám egy kis odafigyelés tényleg nem fog megártani. :-)
2015. márc. 30. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:

15 hetes vagyok, -4 kilónál járok, második terhesség.

Az elsőnél 5 kilót fogytam a 18-ik hétig, és a terhességem végégig ez az 5 kiló jött vissza + még 2 kiló.

Mindenkinél egyéni. Szerintem nem kell aggódnod :)

Majd a 28-30-ik héttől kell(ene) jobban odafigyelni.

2015. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha neked az is közrejátszik hogy a dohányzást is abbahagytad mikor kiderült a baba akkor nem sok ez a 3 kg. Ha meg elkerült a roaszullét akkor főleg hogy belefér. Szerintem rengeteget te sem fogsz hízni!! Egyébként a cigivel hogy állsz? Nem hiányzik?
2015. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!