Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy zajlik egy szülés a...

Hogy zajlik egy szülés a miskolci Semmelweis kórházban? Mit vigyek magamnak és a babának? Hogyan viselkednek az orvosok, szülésznők, csecsemősök? Hogy történik a látogatás? Szülésnél ki lehet bent és mikor kell közölni? Mindenre kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

2015. márc. 31. 13:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/142 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok! Nincs már sok hátra és hiába szült ott ismerősöm,de mindegyik mást mondott. Én is örülnék a válaszoknak. :)

Ennyit tudok amit itt egyszer leírt vki.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2015. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/142 anonim ***** válasza:
100%

Hú ez igy nagyon sok kérdés egyszerre. :)

Szülésnél egy hozzátartozó lehet bent, elég akkor szólni, mikor felveszik az adataidat, és akkor adnak neki ruhát, mire kitesznek szülőszobára, ő is bemehet. Ha fogadott orvosod van, szólnak neki. Egyszemélyes szülőszobák vannak, bár az ajtókat nyitva szokták hagyni, de kint szól a rádió - mondjuk hozzám még a takaritónő is benézett. :)

Az orvosok normálisak, egyikkel sem volt különösebb bajom (fogadott dokim volt, a többivel csak nst-n és a szülés után a viziteken találkoztam, illetve az ügyeltes doktornő vizsgált először, mikor mentem szülni), nekem hamar meglett a baba, igy a szülésznővel sem igazán sokat kommunikáltam, de aranyos volt ő is. Volt bent a szülésnél egy tündéri kisegitő nővér (vagy valami ilyesmi)is.

A babára adnak ruhát, azt felesleges vinni, csak majd amiben hazaviszitek. Pelust is vigyetek. Popsitörlőt, hintőport, alkoholt adtak. Textilpelenkát érdemes vinni, bár mindig volt a kis kocsijukban a fejük alatt, de sosem árt, ha pl. itatni kell vele pótlást pohárból általában az egész a nyakába megy először. :)

Magadnak csak a szokásos: tena betét (vagy amilyet szeretnél, szerintem ez a legjobb szülés utánra), hálós bugyi, hálóinget adnak, bár vihetsz be, de nekem az kényelmesebb volt, és mindig hoztak tisztát. A fürdók nagyon tiszták, pedig én nagyon háklis vagyok rá, de nagyon meg voltam elégedve.

A kaja pocsék...de azt úgyis visz a rokonság. Ráadásul olyan dolgokat adnak, amit elvileg a szoptatós anyák nem is ehetnének.

A csecsemős nővérek...hmmm...a fiatalabbak érdekes stilusúak, nekem kifejezetten ellenszenves volt egy-kettő. Ha kérdéseid vannak szólni kell nekik, igenis menjenek be, segitsenek, mert magától nem mindegyik segitőkész. Viszont egy-két középkorú, idősebb nagyon rendes, aranyos, mosolygós. :)

Az osztályon a nővérek kivétel nélkül tündériek. Minden reggel mérnek vérnyomást szülés után. Ha éjjel szülsz, akkor másnap megkérdik, hogy elvigyék-e a babát, hogy aludni tudj. A gyerekeket minden reggel fél 7-kor elviszik fél 10-ig, addig Te le tudsz zuhanyozni, reggelizni stb.

Ha bármi konkrét kérdésetek van, még segitek, csak nagy hirtelen ennyit tudtam leirni. :)

Én nagyon pozitiv élményekkel jöttem el (egy-két csecsemős hozzáállásán kivül), bár volt saját dokim, aki minden nap rám nézet szülés után is.

Múlt év szeptemberében szültem ott.

2015. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/142 anonim ***** válasza:
1-es vagyok,köszi szépen! Én is feküdtem ott osztályon,bár a megtartásosok közt,mert görcsöltem. Nagyon aranyosak szerintem is a nővérkék. Igazából annyi kérdésem lenne,hogy miután megszületett a kicsi akkor ugye elviszik megnézik,stb. mikor kerül megint hozzám és meddig lehet velem először? Ha jól tudom,akkor első alkalommal nem marad velem éjszakára ha pl. nappal szülök,de lehet,hogy rosszul tudom.
2015. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/142 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok megint. :)

Ahogy megszületett a kislányom, megmutatták, rám tették egy kis időre, aztán elvitték rendbe rakni. Nemsokára visszahozták, és újra velem lehetett(volna), miközben varrtak. Igen ám, de a lepényemmel nagyon megkinlódtunk, 50 percet vártunk rá, még oxit adtak közben, hogy legyenek görcseim, hogy az is kijöjjön, közben nyomták a hasamat is...és 50 perc kinlódás után kezdtek varrni...brrr.. a szülés nekem kismiska volt ezekhez képest. Na pont a méhlepény kinyomásakor hozták vissza a babámat, de annyira fájtam, hogy egyszerűen nem birtam fogni, kértem vigyék el, mert féltem, hogy lecsúszik rólam. Amúgy nagyon gyors szülésem volt, 2 óra alatt lezavartam, egy szavam se lehet. :)

Ha apa bent van (nálunk bent volt, csak közben kiment, és már mire visszajött volna, jöttek a tolófájások, és már csak akkor engedték be, amikor meglett a kiscsaj:)), akkor utána együtt lehettek kb 2 órát. Mondjuk mikor én szültem, rengetegen voltunk, igy csak egy órát hagytak a szülőszobán, vittek is le - csak alig birtak összekaparni, mert leesett a vérnyomásom, és folyton el akartam ájulni. :)

Reggel szültem, aznap csak délután hozták be a babát hozzám, és éjjel is elvitték (megkérdezték akarom-e), hogy tudjak pihenni.

2015. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/142 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2-es nagxon sokat segítettél a válaszaiddal ☺

Még arra lennék kíváncsi hogy zsjlik a látogatás.

Olyankor le kell adni a picit vagy a látogatók is láthatják?

A kórteremben látogatnak vagy kint?

2015. márc. 31. 20:56
 6/142 anonim ***** válasza:
Köszi szépen!! :) A kórterembe nem mehetsz be,legalábbis amikor az ismerősömet látogattuk,nem engedtek be a szobába még lábzsákkal is csak a folyosón lehettünk a szoba előtt,a kicsiket meg nem tudom. Mert a mellettünk lévő szobában a csaj kihozta az ajtóba,de nem tudom,hogy ezt lehet-e. Nem volt ott nővér,így nem szóltak rá,szóval ez még kérdéses.
2015. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/142 anonim ***** válasza:

Kétszer van látogatás, délelőtt egy óra (na erre nem emlékszem pontosan már, hogy 10-től, vagy 11-től)illetve délután 3-5-ig (ha jól tudom..:)).

Bizony jól tudja ez előző kérdező, a babák bent vannak folyamatosan veletek, de a szobába a látogatók nem mehetnek be, szigorúan ellenőrzik is, de a nyitott ajtóig mindenki kitolja a babát, hogy láthassák a közelebbről.

A sötétebb bőrű egyének külön szobába vannak összarakva, erre figyelnek - na mondjuk ott a látogatók azt csinálnak amit akarnak, elbújtak a szobában, simán bementek tizen is, borzasztó... :(

Van fogadott orvosotok?

2015. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/142 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az engem is érdekelne akinek van/volt fogadott dokija ki volt az? :)

2015. márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/142 anonim ***** válasza:

2-es, vagyis a sokat válaszló vagyok. :)

Én Dr. Gubás Péternél szültem - maximálisan meg voltam vele elégedve minden téren.

2015. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/142 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

Nincs fogadott dokim,nem tartottam fontosnak.

Feküdtem bent kétszer már.

Előszőr 10 hetesen vérzés miatt,2 hete 33 hetesen pedig fájàsok miatt voltam visszatartáson.

Teljesen megvagyok elégedve az orvosokkal,ezért nem bánom ha ügyeletesnél szülök.

Eddig semmilyen rossz tapasztalatom nem volt.


Olyat lehet csinálni hogy a párom bent van velem míg vajudok,de a szülésnél kimegy és utána ismét bejön?

2015. ápr. 1. 06:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!