Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy zajlik egy szülés a...

Hogy zajlik egy szülés a miskolci Semmelweis kórházban? Mit vigyek magamnak és a babának? Hogyan viselkednek az orvosok, szülésznők, csecsemősök? Hogy történik a látogatás? Szülésnél ki lehet bent és mikor kell közölni? Mindenre kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

2015. márc. 31. 13:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/142 A kérdező kommentje:

2-esnek.

Akkor még neked pici a lányod.

Mennyi idős?


A gyerek 1 éves koráig biztos hogy nem megy sehova a párom.

Volna segítségem egyébként,anya és a hugom is,de az első évéről nem szeretnénk ha az apukája lemaradna.

Aztán a jelenlegi cégétől kitud menni külföldre,de maximum 3-4 hónapra engedem.

Csak a hiteltől szeretnénk megszabadúlni,hogy mindent megadhassunk a pici fiunknak.


Én is hallottam hogy nem lehet se cumisüveget,se tápszert bevinni.

Ha esetleg nem lesz tejem akkor tuti ugrasztani fogom a páromat hogy hozza ezeket.

Tuti nem fogom szenvedtetni a kicsikémet,tőlem aztán azt mondanak amit akarnak!!

2015. ápr. 4. 06:06
 32/142 A kérdező kommentje:

Örülök hogy itt is tudunk beszélni :)

Nemtudom mikor írtam utóljára,de már több mint 2 hete itthon vagyok.

Azóta is sokat keményedek,jóslózni is szoktam.

Szedem a magnéziumot,vissza vettem a tempóból.

Készülődöm hogy minden rendben legyen Noel érkezésére.

Már 35+2-nél járunk,még 2 hetet bírjon ki és akkor nyugodtan megyek szűlni,mert akkor már nem lesz korababa.

Te hogy vagy?

Genetikai ultrahangon minden rendben volt?

2015. ápr. 4. 06:19
 33/142 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

7 hónapos a kislányom. :)

Nekünk se jó igy, hogy apa külföldön van, de elég sűrűn hazajár, de muszáj. Itthon borzasztó a munkakeresés, a bérek - főleg itt Borsodban. Kint szállodában van, már úgymond bedolgozta magát, ismerik, évek óta kint van, perfekt német, de hát ugye a kislánya miatt most már egyre jobban vágyik haza. Ördögi kör. :)


Cumisüveg, és cumi nálam alapból volt a kórházi csomagomban, a tápszerért meg a párom szaladt, mikor ugrasztottam. :)

2015. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/142 anonim ***** válasza:

Ettől a hülye időtől nem is csodálom. Tegnap szakadt a hó? Hát csak néztem,hogy mi van. Meg vagyok,köszi,bár mostanában igen fájdalmasan mocorog a kisasszony. Tegnap mintha egy enyhe méhösszehúzódásom lett volna,de nem fájt,csak kellemetlen volt.

Minden rendben volt,megdicsérték,hogy nagyon szép baba és szépen fejlődik. Szokás szerint a kezét nyomta a szájába. :D Most már tényleg megnyugodhatsz,ilyenkor már ha beindul nem is a Megyeibe visznek be ha nem oda tartozol,hanem a Semmelweisbe,mert nem számít már a kis súlya meg a kora miatt koraszülöttnek,bár a 37. hétig hivatalosan annak mondják őket.

2015. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/142 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Amúgy jól elbeszélgetünk itt hármasban. :)

A megyeiről jutott eszembe.

Mi pénteken már hazajöhettünk volna (kedden reggel született), de a baba összeszedett valami bacit, iszonyatosan megijedtem mikor mondták, de a doktornő nagyon aranyos volt, behivatott, és elmondta, hogy ez általános, nem lesz semmi gond, de azért kap antibiotikumot - a véreredményében valami több volt, mint kellene. Teljesen kivoltam, hogy még bent kell maradnunk egész hétvégére, akkor mondta ott a egyik nővérke, hogy ilyen fertőzéssel akár a megyeibe is átrakhattak volna minket, a gyek-be, de a doktornő rendes, és ilyenkor, ha nem súlyos a dolog inkább itt tartja a gyerkőcöt az anyukával együtt.

Minden nap jöttek hozzám is ugyanúgy vérnyomást mérni, meg vizitelni, és mindig elmondta, hogy én már csak disznek vagyok ott, a baba miatt nem mehetek haza. Hál'Istennek hétfőre már kutya baja sem volt, és elengedtek minket. Igy azért majdnem egy hétig sok volt az a kórház....alig vártam, hogy hazaérjünk, teljesen depis voltam a gyerek miatt is, meg a kórházi bezártság miatt is.

2015. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/142 anonim ***** válasza:
Igen,de ti legalább tök normálisak meg aranyosak vagytok. Néhányan úgy neki tudnak állni az embernek,hogy az nem igaz. Akár kérdező,akár csak hozzászóló. Már 2 nap után kiakadtam a kórházban amikor bent feküdtem,de a 3.nap kiengedtek szerencsére. Remélem a szülés után sem kell többet maradni ennyinél. Egyébként hány évesek vagytok?
2015. ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/142 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, és 37. :)
2015. ápr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/142 anonim ***** válasza:
Akkor van köztünk pár év,bár nem olyan sok. Én 23 leszek nemsokára. :)
2015. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/142 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Hát igen...én öregszem rendesen. :)

De igazán fiatalon nem is akartam gyereket vállalni, egyetemre jártam, aztán elkezdtem dolgozni.

Mire oda jutottam 32 évesen, addigra meg nem jött össze a baba. 4 évet vártunk rá, már úgy volt, hogy következő évben akkor essünk neki és ha kell műtsenek meg (ciszta, endometriózis gyanú), kicsit úgymond feladtam, azt mondtam, lenyugszom, várok kicsit.

Erre magától jött a kicsi lány. :)

2015. ápr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/142 anonim ***** válasza:
Dehogy öregszel!! Anyukám 43 éves lesz majd októberben,neki is az öcsém 35 évesen sikerült,előtte sajnos 2-szer is elvetélt. Igaz én hamar jöttem neki,mert a születésem után töltötte a 20-at,szóval fiatal anyukám van ha azt vesszük,hogy sok korombelinek a többségében 50-55 körüliek a szülei. Van aki 42 évesen szüli az első babát. Jó mondjuk az már rizikós szerintem,főleg a Dawn-kór esélye miatt. :D
2015. ápr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!